Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: [ pozostale] Jaki silnik do E32 M70 czy M60B40 na manualu

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dzuda a jechałes kiedyś 540i z 5-gang z 530 czy tak tylko gadasz bez sensu???

    Gość z mojego klubu jeździ czymś takim od roku i jest okej osiągi 0-100 na poziomie 6,4s czyli na poziomie 540i 6-gang. zobacz ile kosztuje skrzynia z 5-gang to ci sie oczy otworzą każde 340 E-30 w tym kraju praktycznie na niej zapitala.

    Do tego z tego co wiem zestopniowanie biegów 1-4 jest bardzo podobne.

    jak suzkałem to koszt takiej skrzyni z kompletem gratów do przeróbki 740iA na 740i 5-gang to był koszt 3000zł i do tego przeróbka wału z 200zł i na koniec robocizna fachmanna 500zł no to 4 koła trzeba liczyć z mały zapasem.

  2. #12
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Dzuda a jechałes kiedyś 540i z 5-gang z 530 czy tak tylko gadasz bez sensu???
    Nie jeździłem...niestety,z 540 6gang to tylko e39 kombi

    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    zobacz ile kosztuje skrzynia z 5-gang to ci sie oczy otworzą
    chyba cię kolego lekko poniosło bo kupowałem skrzynie do 530 V8 z kompletnym sprzęgłem a potem ten samochód rozbierałem na graty bo uległ uszkodzeniu blacharskiemu.

    Jeśli dobrze rozumiem i ktoś ci powiedział 3000tysie za skrzynie z 530 V8 lub 730 V8 + wał to zrobił z ciebie jelenia...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    256
    BMW
    E38 M51 , E39FL S62
    Skąd
    Warszawa
    Koszt samej skrzyni do V12 to są gorsze.Kolega miał (musiał bym zapytać może jeszcze ma) skrzynie z 850i 6gang za 800zl
    To zapytaj się czy ma płace 7000zł od ręki za skrzynie , zarobisz sobie


    chyba , że nie wiesz ile taka skrzynia jest warta i nie żyjesz na tym świecie

  4. #14
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez p3xeon
    To zapytaj się czy ma płace 7000zł od ręki za skrzynie , zarobisz sobie


    chyba , że nie wiesz ile taka skrzynia jest warta i nie żyjesz na tym świecie
    Spokojnie,dla twojej wiedzy na tym świecie żyję i ceny takich gadżetów znam!Dzwoniłem i wszystko jest...Skrzynia od V12 kompletna tylko zakładać i jechać.Podać ci nr konta czy preferujesz odbiór osobisty?Możemy razem z waw jechać do niego...

    P.S czuję że tylko już w tym temacie się nie wypowiesz,ha :what:

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    zadaj sobie pytanie po co! Ci potrzebne M70 z manalna skrzynia! Chcesz się ścigać kup M5. Słusznie zauważyłem że skrzynie to tego ciężko kupić bo jedynie w E31 takowa możesz napotkać ale cena kosmiczna i praktycznie nie do kupienia. A lepic M70 ze skrzynia od M30 nie warto bo mogą później wystąpić problemy. Jak już to szukaj M60B40 i do tego skrzyni z M60B30.
    Po co mi to potrzebne? Pewnie nie jeden z forumowiczów chciało by mięć E32 M70 na manualu, ogólnie mam też E32 750 ale niestetyty nie przepadam za automatem. I to jest powód po co mi 750 z manualem. Wiem że z M60B40 będzie łatwiej, tym bardziej że manualną skrzynie od M60B30 mam, ale kto mówił że w życiu będzie łatwo :]

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez pocisk7
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    zadaj sobie pytanie po co! Ci potrzebne M70 z manalna skrzynia! Chcesz się ścigać kup M5. Słusznie zauważyłem że skrzynie to tego ciężko kupić bo jedynie w E31 takowa możesz napotkać ale cena kosmiczna i praktycznie nie do kupienia. A lepic M70 ze skrzynia od M30 nie warto bo mogą później wystąpić problemy. Jak już to szukaj M60B40 i do tego skrzyni z M60B30.
    Po co mi to potrzebne? Pewnie nie jeden z forumowiczów chciało by mięć E32 M70 na manualu, ogólnie mam też E32 750 ale niestetyty nie przepadam za automatem. I to jest powód po co mi 750 z manualem. Wiem że z M60B40 będzie łatwiej, tym bardziej że manualną skrzynie od M60B30 mam, ale kto mówił że w życiu będzie łatwo :]
    Jakoś ten powód mnie nie przekonał ale to Twój wybór i wyobraźnia. Jeśli lubisz eksperymenty to nie wiem na co czekasz-wkładaj skrzynie od M30, jeśli jednak to ma być zrobione z głowa to dzwon do kolegi Dżuda i kupuj skrzynie.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Dzuda - jeżeli masz kilka kompletów do przeróbki m60 na manuala w dobrej cenie - to biorę wszystkie :D


    Posiadanie samej skrzyni nic nie daje - osobno można ją kupić w przystępnej cenie (mowa o 5gang) - ale co z kołem zamachowym, które jest drogie i sprzęgłem. Jeżeli miałbym wydać na używki 3 tyś, to wolałbym kupić samą skrzynię, do tego nowe koło (ok 1300zł) i nowe sprzęgło (ok 600zł ).


    A jak to jeździ - 5gang jeździ tak samo jak 6gang - różnica jest tylko w 6 biegu, który jest nadbiegiem. Jak już pisano większość m60 w tym kraju (i nie tylko w tym) jeździ na skrzyniach pięciobiegowych. Plus tej skrzyni jest też taki, że w razie awarii można ją za grosze naprawić.

  8. #18
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Dzuda - jeżeli masz kilka kompletów do przeróbki m60 na manuala w dobrej cenie - to biorę wszystkie :D
    Już bardzo dawno miałem 530 V8 na części i nawet nic z niej nie zostało ;)

    A graty pod przekładkę mam ale do M70 i trzymam ich specjalnie dla p3xenon-a :) Tylko mam głupie przeczucie że na jego jednym cwaniackim poście temat się zakończył :hah:

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    227
    BMW
    l 750 highline e46 320d
    Skąd
    Zaryń
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Jakoś ten powód mnie nie przekonał ale to Twój wybór i wyobraźnia. Jeśli lubisz eksperymenty to nie wiem na co czekasz-wkładaj skrzynie od M30, jeśli jednak to ma być zrobione z głowa to dzwon do kolegi Dżuda i kupuj skrzynie.
    _________________
    Spokojnie tak jak pisałem auto jedzie narazie do lakiernika, jeszcze musze je rozebrać bo narazie nim śmigam :D
    Co do części potrzebnych do swapa to interesuje mnie kupno tylko całych aut, a nie poszczególnych części.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Dzuda - jeżeli masz kilka kompletów do przeróbki m60 na manuala w dobrej cenie - to biorę wszystkie :D
    Już bardzo dawno miałem 530 V8 na części i nawet nic z niej nie zostało ;)

    A graty pod przekładkę mam ale do M70 i trzymam ich specjalnie dla p3xenon-a :) Tylko mam głupie przeczucie że na jego jednym cwaniackim poście temat się zakończył :hah:
    jak widać koledze zapał przeszedł . wiec spokojnie możesz sprzedać zestaw Xsilver-owi. kolega woli kupić cale autko by wyjac skrzynie :hah: .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •