Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Wątek: problemy z układem chłodzenia

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój

    problemy z układem chłodzenia

    Witam. Koledzy moi drodzy mam taki o to probem.
    W wakacje miałem problem przegrzewał się pare razy wskazówka poszła wysoko na szerowne pole, wymieniłem Visco pomogło, było okej.
    Gdy zaczeły się chłodne dni Samochód się nie dogrzewał miasto, trasa temp była poniżej 70C, wymieniłem termostat, odpowietrzyłem układ.
    Po wymianie temperatura wzrastała do 120C, a węże były miękkie (nawet bardzo), wymieniłem korek, ze zbiorniczka wyrównawczego.
    Węze teraz są twarde, ale jak ścisne w palcach lekko się ugną, więc tak jak powinno być..
    Wąż góny jak i dolny ciepły, z nadmuchów leci Ciepłe powietrze, natomiast gdy po jezdzie chcę odkręcić korek ze zbiorniczka, płyn tak jakby się zagotował i wywala go.. :/
    płyn bez śladów oleju, olej bez śladu płynu, kopci na biało jak jest bardzo zimne, później troszke mniej ale też kopci (zamówiłem już ODME)
    Nie wiem co już jest grane.. Pomożcie, ręce mi opadaja.. :/

    2.8 (m52) 96'
    Biały

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Zanim odkręcisz korek w zbiorniku wyrównawczym musisz poczekać jakieś 10 minut. Jak odkręcasz od razu zawsze ciśnienie będzie wywalać płyn, który na dodatek jest bardzo gorący.

    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    natomiast gdy po jezdzie chcę odkręcić korek ze zbiorniczka, płyn tak jakby się zagotował i wywala go.. :/
    A po co go właściwie odkręcasz ??
    Gra muzyka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Zanim odkręcisz korek w zbiorniku wyrównawczym musisz poczekać jakieś 10 minut. Jak odkręcasz od razu zawsze ciśnienie będzie wywalać płyn, który na dodatek jest bardzo gorący.

    Cytat Zamieszczone przez bialydaro
    natomiast gdy po jezdzie chcę odkręcić korek ze zbiorniczka, płyn tak jakby się zagotował i wywala go.. :/
    A po co go właściwie odkręcasz ??
    Może dlatego, że jestem przewrażliwiony i myśle, że może się odpowietrzyć lepiej..
    Dodam że, gdy po jakims czasie odkrece korek zbiorniczka płynu jest prawie pod sam korek, ale odrazu zasysa go i jest okej.
    Biały

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Przy wymianie płynu spuściłes go też z bloku ? czy dolałeś do tego co został ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Przy wymianie płynu spuściłes go też z bloku ? czy dolałeś do tego co został ?
    Nie spuszczałem płynu, odessałem go ze zbiorniczka, przy wymianie termostatu, później uzupełniałem po każdej jeździe. (płyn zalany nowy w wakacje)
    Biały

  6. #6
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Nie odpowietrzysz układu odkręcaniem korka zbiornika wyrównawczego.

    Do odpowietrzania jest zawór na górnej rurze dochodzącej do chłodnicy.
    Gra muzyka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Miałem podobną sytuację w 524td e34 nie chcę Cię martwić, ale u mnie była to uszczelka pod głowicą. Oby nie...

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ok ,w bloku powinna być śruba spustowa i tam też powinno sie płyn spuścić i dopiero wlac nowy ,wtedy tylko stary płyn zostaje w nagrzewnicy i masz gwarancję,że ma wyższą temperaturę wrzenia i zamarzania niż woda.
    Objaw jaki opisujesz jest raczej normalny ,więc sie nie przejmuj

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Nie odpowietrzysz układu odkręcaniem korka zbiornika wyrównawczego.

    Do odpowietrzania jest zawór na górnej rurze dochodzącej do chłodnicy.
    Wiem, oczywiście odpowietrzałem odpowietrznikiem na obudowie termostatu. (Leci gorące powietrze z nadmuchów)

    Cytat Zamieszczone przez Lary
    Miałem podobną sytuację w 524td e34 nie chcę Cię martwić, ale u mnie była to uszczelka pod głowicą. Oby nie...
    To mnie zmartwiłeś troszkę..

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Ok ,w bloku powinna być śruba spustowa i tam też powinno sie płyn spuścić i dopiero wlac nowy ,wtedy tylko stary płyn zostaje w nagrzewnicy i masz gwarancję,że ma wyższą temperaturę wrzenia i zamarzania niż woda.
    Objaw jaki opisujesz jest raczej normalny ,więc sie nie przejmuj
    Kolego ale płyn mam nowy wymieniony w wakacje w serwisie NORAUTO, chyba że nie spuścili go z bloku.. ale płyn nie powinien się wymieszać? Kolego głównie chodzi mi o temperature, że jest za wysoka.. :(
    Biały

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Jeśli jest dobry płyn i dobrze jest odpowietrzona ,to naprawde może byc uszczelka.
    Wystarczy ,że raz wskazówka wskoczy na czerwone pole i załatwione ,ale nie ma co gdybac ,jedz do jakiegoś dobrego mechanika i Ci sprawdzą odpowiednim urządzeniem czy masz gazy w układzie chłodzenia i wszystko sie wyjaśni .
    Mniej więcej 20min testu i wszystko jasne :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •