Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: obniżenie e38 sprężynami H&R -50mm

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk

    obniżenie e38 sprężynami H&R -50mm

    Zastanawiam się nad obniżeniem autka.. tego jeżeli nie sprzedam bądź jego następcy, ale już będę wiedział co i jak. wiec.. znalazłem jedyną firmę która oferuje obniżenie auta o 50mm z przodu i 15 mm z tyłu H&R. Mam miłe doświadczenia z tą firmą bo obniżałem ich sprężynami już dwa auta.
    Wszystkie inne firmy oferują obniżenie -35mm z przodu (H&R też ma takie sprężyny) ale dla mnie to jakoś nie tak.
    Teraz autko wyglądą tak.


    -50 mm



    -35 mm



    -15 mm tył



    Powiem Wam że kombinacja 50/15 jest dla mnie idealna. Dokładnie taka jakbym chciał. Ale... bo zawsze jest jakieś ale, rozmawiałem ze sprzedawcą amorów firmy Bilstein i stwierdził że wszystkie wersje dedykowane do e38 tj. B4,B6,B8 można obniżać max o 40 mm. Więc jak to jest koledzy z tym obniżaniem?? Diler H&R twierdzi że sprężyny są dedykowane do seryjnych amortyzatorów. Już głupi jestem. Obniżenie -50mm z przodu podoba mi się bardzo ale jak mam zniszczyć zawieszenie po 100km to chyba sobie daruję.. Jakie są Wasze doświadczenia z obniżaniem?? Może ma ktoś sprężyny -50mm??

  2. #2
    7ka
    Gość
    ja tez chcialem -50 ale trafilo mi sie komplet -35 wszystkie..i powiem ze jestem mega zadowolony..auto wyglada jakbym mial tyl wyzej a przod nizej.."klin"..a wszystkie sa -35..komfort nieznacznie spadl..-50 fajnie wyglada ale jak sie jezdzi nie wiem..tutaj taki chlopak ma chyba -80 w e38 i jezdzi ale tutaj gdzie drogi sa ok..a w pl sami wiemy..pamietaj ze nie kazde e38 jak wsadzisz -50 bedzie tak mialo..jedne tak inne wyzej inne nizej..silnik,skrzynia.itp..wszystko ma swoja wage..nie zawsze -50 jak mierzysz miarka bedzie -50..generalnie ja lubie jak miedzy opona a blotnikiem jest 1cm przerwy..

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Kronos mój przód jest na H&R czerwonych spężynach (amortyzatory Kayaba normalne) ! tył jest nominalny no i sam widziałeś efekt !

    Zawsze w E38 denerwował mnie prześwit koła przedniego w stosunku do błotnika :mrgreen:
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    950
    BMW
    e38 750iL, e66 750iL :)
    Skąd
    Tychy, Śląsk
    olejus masz -35mm czy - 50mm??

  5. #5
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem - znam tylko kolor (czerwony) ale były jeszcze żółte.
    Pić trzeba ! Jeść można !

  6. #6
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    To jest mój model sprężyn : H&R 299752 ale pisany też w drugiej części H&R 29975-2
    Pić trzeba ! Jeść można !

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Nie za bardzo siedze w tym temacie, wiec nie sugeruj sie bardzo tym co bede pisal, ale wydaje mi sie ze obnizanie o 50mm na polskich drogach to przesada. Dla dobrego wygladu -35mm wystarczy, bedzie akurat, a nie bedziesz plakal pozniej na dziurach. Poza tym 50 z przodu i 15 z tylu spowoduje ze bedzie wizualnie bardzo mocno pochylony do przodu, a jest to taki rodzaj tuningu, jaki robia sobie 18-latki w trojkach E36, ktore pozniej rysuja przednim spoilerem po ziemi i jada jak gokart, podskakujac na kazdym kamyku. Zle mi sie to kojarzy poprostu.

    Z mojego doswiadczenia moge powiedziec tyle, ze mam w Probe seryjna zawieche, ktora nie jest zbyt niska, ale do miekkich tez nie nalezy, szczegolnie na felgach 17 cali. Juz nie mowiac o tym ze komfort jest znikomy, kiedys jak przywalilem przednim kolem w dziure po zimie, pekla mi przednia szyba. Nie wiem na 100% czy to od tego mi ta szyba zaczela pekac, bo w momencie zaliczenia tej dziury nie zwrocilem na to uwagi, ale wszystko na to wskazuje. Byla to wlasciwie nie dziura, tylko zapadniety asfalt, ktory spowodowal powstanie wybrzuszenia, wiec z kolem sie nic nie stalo, tylko na maksa dobilo zawieszenie (wlasnie z tego powodu ze zabraklo skoku). Jak zabierzesz przedniemu zawieszeniu 50mm skoku, to możesz miec niestety podobnie - skatujesz samochod na polskich drogach, szczegolnie jesli czasem gdzies bardziej na wschód jeździsz, bo im dalej tym gorsze są tam drogi.

  8. #8
    7ka
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    Nie za bardzo siedze w tym temacie, wiec nie sugeruj sie bardzo tym co bede pisal, ale wydaje mi sie ze obnizanie o 50mm na polskich drogach to przesada. Dla dobrego wygladu -35mm wystarczy, bedzie akurat, a nie bedziesz plakal pozniej na dziurach. Poza tym 50 z przodu i 15 z tylu spowoduje ze bedzie wizualnie bardzo mocno pochylony do przodu, a jest to taki rodzaj tuningu, jaki robia sobie 18-latki w trojkach E36, ktore pozniej rysuja przednim spoilerem po ziemi i jada jak gokart, podskakujac na kazdym kamyku. Zle mi sie to kojarzy poprostu.

    Z mojego doswiadczenia moge powiedziec tyle, ze mam w Probe seryjna zawieche, ktora nie jest zbyt niska, ale do miekkich tez nie nalezy, szczegolnie na felgach 17 cali. Juz nie mowiac o tym ze komfort jest znikomy, kiedys jak przywalilem przednim kolem w dziure po zimie, pekla mi przednia szyba. Nie wiem na 100% czy to od tego mi ta szyba zaczela pekac, bo w momencie zaliczenia tej dziury nie zwrocilem na to uwagi, ale wszystko na to wskazuje. Byla to wlasciwie nie dziura, tylko zapadniety asfalt, ktory spowodowal powstanie wybrzuszenia, wiec z kolem sie nic nie stalo, tylko na maksa dobilo zawieszenie (wlasnie z tego powodu ze zabraklo skoku). Jak zabierzesz przedniemu zawieszeniu 50mm skoku, to możesz miec niestety podobnie - skatujesz samochod na polskich drogach, szczegolnie jesli czasem gdzies bardziej na wschód jeździsz, bo im dalej tym gorsze są tam drogi.
    dobrze pisze wodki mu!!

  9. #9
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Ja z kolei zdecydowalem sie na obnizenie tylko przodu, spuscilem okolo 40 mm i efekt genialny, tyl zostawilem oryginalny, poniewaz duzo pakuje w podrozy, jak i rowniez z powodu LPG baku.
    AP oferuje sprezyny tylko do przodu (40/00 - 84 €) lub przod/tyl (40/30 - 179 €)


    Link do SKLEP
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  10. #10
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ja obniżyłem całą i przód i tył , jednak rozczarowałem się i na tył wrzuciłem normalne nominalne sprężyny i teraz jest super efekt przód niżej (nie ma tej szpary między kołem a błotnikiem) :-o
    Pić trzeba ! Jeść można !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •