Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zegary od diesela w 3.5v8

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    4

    Zegary od diesela w 3.5v8

    Kupiłem auto 3.5 v8 a zegary są od ropola wszystko dziwo działa tylko braknie skali na obrotach kupiłem drugie zegary od bodajze 4.0 i nie działaja obroty nie pokazuje biegu chwilowe spalanie tez niedziała (nie są programowane) i prośba moja taka zeby ktos wytłumaczył mi jak to zrobić jakimi narzędziami co potrzebne albo koszt takiej usługi i na co zwrócić uwagę przy odbiorze auta żeby jakiś magik mi pod górkę nie zrobił

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    29
    BMW
    e60 530d e38 735IA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Zegary zawsze dokupujesz do silnika nie od modelu,tak to było z e36 że 1.6-1.8 pasiły.itp.

    Do 735 zegary od 3.5 i warto by było wiedzieć num albo czy białe czy niebieskie spody-tył.był orginalnie.

    Najczęściej jest tak jak masz,prędkościomierz jakoś chodzi,stan PB też ale obrotomierz stoi lub wariuje a to logiczne,jak nie od tego silnika,itp.
    było:clioII,audi90coupe,rover300,316i,320i,525TDS, 525,530D,323i,320d,120d,330d,grand cheeroke 4.7,jeep liberty 3.7,,E36,A6,E34,e46M,E36,E39,E46Tour,GSXR 1000 K2,330Ci,320i,xara pic,e39,x5 3.0d,e39,e38,e36,535

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zegary z 750i po dokodowaniu będą działać w 730D, włącznie z prawidłowymi wskazaniami obrotomierza ;)

    Żeby licznik zakodować potrzebujesz fejs którym zmienisz numer VIN w liczniku(np. PA Soft), a później np. NCS'a i dokodowujesz licznik jak inny moduł. Czerwona kropka w tym momencie znika i wszystko powinno hulać jak należy.
    Ostatnio w ten sposób kodowałem licznik w X5 i działa bez zarzutu.
    Po dokodowaniu nowego licznika nagle przestał działać wskaźnik paliwa, ale winne okazało się brak lewego pływaka :P

    Na pewno były 2 wersje liczników. Starsze miały 2 wtyczki na dodatkowym module dopinamy z tyłu licznika. Nowsze już tego nie mają, wszystko jest wbudowane wewnątrz.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •