Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Alternator-m62b35 iA 97'

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    Alternator-m62b35 iA 97'

    Proszę o poradę : czy wymiana szczotek jest skomplikowana?,chodzi o dostęp.druga rzecz,czy mozna znależć po numerze na alternatorze jaki rodzaj tych szczotek [ rocznik97'].

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    nie wiem od którego roku były chłodzone cieczą.. ale jak masz chłodzony cieczą to tam niema szczotek ;) .... a jak masz zwykłe dynamo to i tak musisz go wyjac do tej operacji czyli klema z akumulatora, chłodnica, visco, pasek, napinacz paska, dwie sróby od altka musisz odkrecic i dojscie jest perfekcyjne... mozna tez odkrecic kółko od pompy wspomagania... ja mam chłodzony ciecza i praktycznie te same graty musiałem odkrecic jak mi diody sie popaliły i nie ładował...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    -słuchaj ,wydaje mi się ,ze to jest właśnie dynamo,widać z góry uzwojenia,qrde,muszę wymontować chłodnicę?,ja pierniczę,mam przykre doświadczenia z odpowietrzaniem BM,miałem,525i,elektrozawory miała wyżej niż chłodnica,szok co się działo,myślałem,że przegrzeję głowice przy odpowietrzaniu...ciekawe czy konieczna jest ta chłodnica,a powiedz mi ,czy idzie odczytac numery na tym sprzęciku co ładuje? dzięki z góry.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    na pewno jakos idzie bez zciagania.... ja wychodze z załozenia ze dostep trzeba sobie zrobic niz zniszczyc delikatna chłodnice lub urwac gwint w aluminium, a o to przeciesz nie trudno... odpowietrzanie to pikus wjedz przodem pod górke i sie odpowietrza moment

  5. #5
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Silniki M60 i M62 odpowietrzają się same, tzn. zalewasz pod kreskę i jeździsz kilka km i sprawdzasz stan. Dolewasz i powinno być OK. Ewentualnie możesz dla św. spokoju sprawdzić po jakimś czasie jeszcze raz ;)

    P.S. Alternator chłodzony cieczą wychodził po lifcie (09.98) - źródło: WIKI

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    wodne są bez szczotkowe a do wcześniejszych takie szczotki:

    http://www.bendiks.lublin.pl/PL/inde...&opis=Szczotki

    sposób kolegi mati-e28 jest najprostszy, jakie masz objawy, że chcesz wymieniać szczotki??

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Dokładnie wodne były po lifcie. Swoją drogą ciesz się, że masz zwykły. Chętnie zamieniłbym swój wodny na zwykły, gdyby było to możliwe.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Dokładnie wodne były po lifcie. Swoją drogą ciesz się, że masz zwykły. Chętnie zamieniłbym swój wodny na zwykły, gdyby było to możliwe.
    w sumie, mozliwe :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    hhehe polak potrafi w sumie.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    Panowie ,dzięki śliczne...powiedzcie mi jeszcze jedno, dziś spisałem numery z alternatora czy po nich idzie dojść jaki zestaw naprawczy kupić ,chodzi mi o szczotki i układ prostujący ,bo chyba tak to jest zbudowane,bynajmniej miałem tak w e-34,ciekawe,czy nie trzeba mu zrobić kiedyś generalnego przeglądu,typu :łożysko,dioda itp... takie są numery:
    bosch 0123515010 dalej 11C-14V45-140 1432831.------ odp. dla 'wm' ,mam słabsze ładowanie,choć twierdzą ,ze takie może być,koło 13,7V...kiedys padł po tyg. nowy aku...wiem ,że przyczyn może być wiele,też pobierał mi prąd "subufer",odłączam go teraz,ale przygasa światło na wolnych obr. dość mocno...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •