Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [ elektryka] Spryskiwacze reflektorów nie działają :(

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy

    [ elektryka] Spryskiwacze reflektorów nie działają :(

    Witam, przestały działać spryskiwacze reflektorów, zdjąłem nadkole, zdjąłem wężyk z pompki i włączyłem spryskiwanie, pompka prysnęła sporym ciśnieniem. Dmuchnąłem w dysze sprężonym powietrzem, cofnęło płyn ze zbiorniczka spryskiwaczy. Złożyłem wszystko z powrotem, a spryski na światła dalej nie dają. Opadły mi ręce...

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    a po złożeniu wszystkiego pompka działa ?

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Lary
    Witam, przestały działać spryskiwacze reflektorów, zdjąłem nadkole, zdjąłem wężyk z pompki i włączyłem spryskiwanie, pompka prysnęła sporym ciśnieniem. Dmuchnąłem w dysze sprężonym powietrzem, cofnęło płyn ze zbiorniczka spryskiwaczy. Złożyłem wszystko z powrotem, a spryski na światła dalej nie dają. Opadły mi ręce...
    Ostatnio podobny problem mieliśmy na serwisie.
    Winne okazały się membranki które są zaraz przy spryskiwaczach. Puszczały w stronę zbiorniczka, ale nie puszczały w stronę lamp(czyli zaczęły działać odwrotnie jak powinny). Po zmianie, wszystko wróciło do normy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Jak sie do nich dostać? Nie potrafię rozebrać zderzaka z PDC boje się że coś połamie, jaka jest kolejność? A może da się jakoś wyciągnąć same spryskiwacze?

  5. #5
    ale chyba to wiesz, żeby działały spryskiwacze na lempy to muszą być one zapalone i zmywanie jest co któryś raz nie za każdym razem jak nacisniesz manetką. Czy sprawdzałaś na zapalonych lampach?? :D

  6. #6
    ----------------
    Ostatnio edytowane przez Damias ; 16-02-2011 o 12:27
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Cytat Zamieszczone przez komando
    ale chyba to wiesz, żeby działały spryskiwacze na lempy to muszą być one zapalone i zmywanie jest co któryś raz nie za każdym razem jak nacisniesz manetką. Czy sprawdzałaś na zapalonych lampach?? :D
    xenony były włączone i kilka razy naciskałem przyciski S na manetce od wycieraczek wtedy samoczynnie spryskuje. Nie uruchomiło jednak sprysków na xenony. Może 4 razy to za mało? Co ile spryskiwań szyb załącza się spryskiwacz xenonów?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Da się ale nie jest za wygodnie. Od spodu auta możesz podejść do sprysków a dokładniej do nakrętki która je trzyma wewnątrz zderzaka. Jak odkręccisz tą nakrętkę to Ci spryskiwacz wyjdzie do góry na zderzaku.
    Spróbuje je wyciągnąć i sprawdzić bo zima idzie, a bez sprysków na lampy trochę lipa.

  9. #9
    chyba co 5 nacisnięcie ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    123
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Lublin/Puławy
    Kurde to jednego mi zabrakło hehe idę trochę popryskam zanim rozbiorę...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •