Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: ABS/DSC gdzie jest sterownik??

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa

    ABS/DSC gdzie jest sterownik??

    Witam..pytanie jak w temacie gdzie jest dokładnie sterownik (komputer) od ABS/DSC w e38 750iAL z 98r......ja szukam i tego ustroistwa nie mogę wyczaić...a oczywiście jest problem z ABS+TC i chciałe sprawdzić połączenie miedzy czujnikami a sterownikiem, komputerem
    Dzieki za ewentualną pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2
    ronin31, sterownik jest nad nogami pasażera, obok wymiennika powietrza klimatyzacji.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki...sam bym go tam za chiny nie znalazł.....znalazłem i faktycznie jest po lewej stronie pod schowkiem....teraz trzeba go wyciągnąć i pomierzyć przejscia.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    wszystko pomierzone i...klops.....wszystkie czujniki mają taki sam opór 3,06k....zwarcia na dojsciu do kompa ABS/DSC nie ma....przejscie między czujnikami a kompem jest...i teraz mam zagwozdke...co to moze być że ABC+TC nie działa?

    1.Czy mogą być zanieczyszczone czujniki i mimo wszystko będzie taki sam opór
    2.Czy mimo wszystko może być uszkodzony czujnik i taka diagnostyka nic nie da
    3.uszkodzony komp...(czy wymaga adaptacji?)
    4. Jakiś inny element którego jeszcze nie zlokalizowałem.

    P.S. Oczywiście byłem na kompie....wyskoczyło bład lewego przedniego czujnika i przerwane połączenie..ale przypuszczam że dlatego ze była źle wpieta kostka bo automat nie zmieniał biegu..po dobrym połączeniu zaczął zmieniac normalnie.

    może ktoż ma pojęcie o co kaman?

  5. #5
    Który to dokładnie miesiąc?

    Obstawiam, że masz problem w sterowniku przy pompie ABS. Co mówi diagnoza komputerowa?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    z tego co pamietam to cyba styczeń....przy pompie ABS odkręcałem już tą czarną plastikową obudowe..ale tam w środku brak jest jakiejkolwiek elektroniki...są tam jakieś taśmy dochodzące do zaworów

  7. #7
    Najpierw diagnoza.

    Sprawdzałeś czy działa tempomat?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    nie...nie sprawdzałem..a jaki to moze mieć związek......napewno lewy przód powinien być oki bo zmienia biegi....lewy tył odpada bo ekonomizer i prędkościomierz działa...ale prawa strona nie wiem od czego jest odpowiedzialna

  9. #9
    U mnie wywalony czujnik w prawym tylnym kole powodował dysfunkcję tempomatu. Jesteś z Wawy, więc jakoś weekendową porą możemy się spotkać i obejrzeć "pacjenta".

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    68
    BMW
    E38 750IAL
    Skąd
    Warszawa
    hmmm...no tego to nie sprawdzałem.....oczywiście jestem z warszawy-ursynów...był bym bardzo wdzięczny

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •