Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [ zawieszenie] BICIE KÓŁ / przekładnia kierownicza??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185

    [ zawieszenie] BICIE KÓŁ / przekładnia kierownicza??

    przekładnia kierownicza-problem ze sruba regulacyjna-konkretnie, usilowalem na aucie minimalnie zniwelowac mikroskopijny luz i nic, nie moge ruszyc sruby, jest konkretnie zapieczona.....czego uzyc zeby puscila????

    walcze z tym bo mam problemy z biciem kol, wymienilem cale zawieszenie. drazek srodkowy-SPRAWDZONY I NIBY OK, tarcze wymienione, przekładnia kierownicza podejrzana, ale bez zadnych wielkich rewelacji
    kierownica bije przy przyspieszaniu w zakresie 80-100,
    drazek srodkowy wymieniony zostanie profilaktycznie

    mam pytanko, bo luzu na kole kierownicy teoretycznie nie mam, ale czasami na postoju kierownica jest zupelnie sztywna(wtedy kola nie bija) a czasmi jest luz siegajacy 1/10 obrotu, taki na 4cm po okregu
    i ten luz pojawia sie i znika, ciezko go zlokalizowac, gdzie on moze byc??

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Po pierwsze, czy odkręcileś na początku nakrętke kontrującą?

    Po drugie, czy koła są na pewno dobrze wywarzone, czy żadna opona nie ma guza i czy rozmiar jest właściwy? No i ciśnienie.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    W większości przypadków to niestety tarcze hamulcowe odpowiadają za to bicie (było już masę teorii na ten temat, a najlepiej to poznać po tarczach jak mają lekko zauważalny niebieskawy nalot - przerobiłem temat już w 3 moich betkach - wszędzie było podobnie). Co do śruby na przekładni - to jak mimo poluzowania kontry śruba nie daje się przekręcić to trzeba raczej wyciągać całą przekładnie i w tym wypadku nie zaszkodzi jej przejrzeć po wymontowaniu i czyścić z syfu, który się tam odłożył.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    u mnie nie mozna odkrecic kontry na przekladni, nie da sie ruszyc...
    kola sa ok, bo mam2 komplety 17 na zime i 18 na lato i na dwoch to samo
    kupilem tarcze, jutro sie wymieni to sie zobaczy

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Czytałem gdzieś na forum, że ktoś zwalczył problem bicia na kierownicy, wymieniając uszczelkę korka od zbiorniczka z płynem hydr. Myślę, że nie zaszkodzi skontrolawać w jakim jest stanie.
    Ale jeśli to zeczywiście wina przekładni to może potraktować to dużą ilością odrdzewiacza bo palnikiem to pewnie tam się nie podejdzie.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja powiem jeszcze jadną dziwna sytuacje, VW Sharan 2003r VR6, kola biją od 70 - 90 sprawdzone przeguby, kola, opony, tarcze absolutnie wszystko, a co bylo??
    kiedys auto mialo szpilki z zabezpieczeniem, ktos wywalil i wkrecil zwykle, tyle ze orginalne sa z "dziura" w srodku a te co wkrecil byly cale lite z metalu, na zwyklej wadze sklepowej roznica byla 18gr. po wymianie na ori... brak bicia

  7. #7
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    a ja powiem jeszcze jadną dziwna sytuacje, VW Sharan 2003r VR6, kola biją od 70 - 90 sprawdzone przeguby, kola, opony, tarcze absolutnie wszystko, a co bylo??
    kiedys auto mialo szpilki z zabezpieczeniem, ktos wywalil i wkrecil zwykle, tyle ze orginalne sa z "dziura" w srodku a te co wkrecil byly cale lite z metalu, na zwyklej wadze sklepowej roznica byla 18gr. po wymianie na ori... brak bicia
    Dobre!

    A ja mialem corolle, gdzie stukalo i bilo i okazalo sie, ze prawa tarcza hamulcowa byla srednicowo mniejsza niz lewa.

    Wymiana na original i gra.


    Troche off topic ode mnie. Ale bylo berlingo i rozwalone kolo od paskow na wale korbowym, pracownik wymienil i auto w dol na podnosniku.
    Odpalaja auto i lipa, brak pradu na pompce, jak pozniej zczytalem lexia. Poszukalem troche i okazalo sie, ze jest guzik bezpieczenstwa w komorze silnika ukryty. Panowie szukali 4 godz. guzik nacisnalem i po sprawie bylo ;D.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    185
    jakies nowe koncepcje???bo pierwszy moj post przeszedl edycje bo sie troche pozmienialo

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    37
    BMW
    było 740i aktualnie szukam kolejnej e38
    Skąd
    CZARNE
    witam podepnę się pod temat ponieważ mam podobny problem...
    Jadąc po dziurach mam wrażenie że przednie koła osobno latają ...
    Wymienione wszystkie wahacze razem z łącznikami, drążek środkowy razem z końcówkami...
    Amortyzatory ok.70% - sprawdzane już na różnych stacjach kontroli
    Koła też zmieniane...
    Podejrzewam jeszcze MAGLOWNICĘ bo tylko jej nie wymieniałem....
    A Wy co o tym myślicie?
    pozdr...
    dawid


  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    692
    BMW
    e38 m52 + LPG
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez tuszczu
    Podejrzewam jeszcze MAGLOWNICĘ bo tylko jej nie wymieniałem....
    A Wy co o tym myślicie?
    pozdr...
    Kolego, w naszych 7'' są przekładnie
    Biały

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •