Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: [ blacharka] a raczej lakierka

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA

    [ blacharka] a raczej lakierka

    Po zmianie gum i płynów na zime czas na lakier. Odpryski, "nadżerki itp. jest 8 miejsc. Pytanie do "siódemkowiczów" ; Do zamówienia lakieru (bazy) podac nr (360,sorentoblau)czy ,jak słyszałem dać "wzór" np. klapke wlewu paliwa ? ( jak ją zdemontować?) Jeszcze jedno co dać pod baze (na blache) ??

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Najlepiej jest podjechać do wskazanej przez lakiernika mieszalni i na miejscu dobrać lakier pod konkretny element. Lakier z czasem delikatnie zmienia barwę pod wpływem słońca, więc jak weźmiesz po numerze to w 9 przypadkach na 10 będzie się różnił od tego co masz na aucie. Pod bazę daje się podkład, ale zostaw to fachowcom i nie kłopocz sobie tym głowy ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    podkład , wiem ale jaki jest dobry i w małych opakowaniach? ( największy ubytek to 1cm kwadratowy) myślałem o "samowykonaniu" co myślicie ?

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wnioskując po pytaniach zaryzykuję teorię, że nie masz do tego odpowiedniego zaplecza technicznego, umiejętności ani wiedzy.
    Ja z kolei stawiam pytanie, które chyba wiele wyjaśni: chcesz to zrobić dobrze czy tylko zamalować pędzlem?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Dobrze a może i b. dobrze. Wiem że trzeba sporo akcesori, ale wszystko dla ludzi. Poczytam,popytam ,warunki mam. (bez kurzu i ciepło) Takie naprawki są az tak trudne?

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jeśli chcesz to zrobić
    Cytat Zamieszczone przez wampohl24
    Dobrze a może i b. dobrze
    to moja rada jest jedna: ODDAJ TO W RĘCE FACHOWCÓW.
    Odpryski jeśli nie są głębokie (do podkładu), rzeczywiście, sam zasmarujesz klarem. Ale purchle rdzy to nie jest taka bułka z masłem, jak się wydaje (pod warunkiem, że chce się to zrobić jak napisałeś wyżej)...

    P.S. Rozumiem, że chleb też sam pieczesz w domu, a może i nawet piwo warzysz?

  7. #7
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Dobrze a może i b. dobrze. Wiem że trzeba sporo akcesori, ale wszystko dla ludzi. Poczytam,popytam ,warunki mam. (bez kurzu i ciepło) Takie naprawki są az tak trudne?
    Witka
    Jeśli masz takie możliwości i dobry warsztacik ,to O.K. tylko zwróć uwagę na to że wypryski na karoserii przeważnie są od środka blachary
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a ja proponuje tak, te miejsca gdzie jest korozja lub odprysk lakieru na zime zamaluj BRUNOXEM jest bezbarwny a w kontakcie z rdza robi sie w tych miejscach czarny, napewno niezaszkodzisz, zabezpieczysz i o wiele lepiej bedzie to wygladac niz nieprofesjonalne zaprawki


  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    ale kolega ma male miejsca do naprawy a jak pojedzie do lakiernika to mu pol adta przemaluja i skasuja ze hoho.

    Szczerze i we wlasnym zakresie mozna to ladnie zrobic. Jesli nie sa to glebokie wzery !!
    Nozyk do tapet + jakis skrobczek + papier scierny 120-220 i precyzyjnie usunac rdze.
    Najleprzeto sa takie mini szliwfierki z zestawiem koncowek. Mozna kupic w obi czy castoramie. Naprawde daje rade.

    Nastepnie w sklepie lakierniczym jakis podklad antykorozyjny. Mozna poprosic o odlanie np 100ml bo jest napewno jakis rozlewany. Pozniej baze nakladasz i na to klar. W niektorych mieszalnich robia w sperju baze pod kolor i klar tez kupisz.
    Albo robia takie jak dla lasek do paznokci, Autem podjedziesz to na miejscu lakier dobiora i doradza jak to zrobic.
    Tasme papierowa trzeba koniecznie kupic do okejenia tego co konieczne.
    Jak chcesz miec super ladnie to niestety lakiernik musialby to naprawic i wpylki porobic ale to sa koszty wiec decyduj.

    Jedna rada jak sie sam za to wezmiesz to maluj cieniutko i czekaj az przeschnie kazda warstwa. polecam forum Lakierowanko.pl Napewno sa tematy dotyczace zaprawek

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    FIREWOLF1, zapomniałeś o czymś takim jak szpachla. Zwykła + natryskowa. Przecież czymś trzeba wypełnić ubytki po rdzy i ostatecznie wygładzić powierzchnię przed malowaniem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •