Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Wątek: [ blacharka] a raczej lakierka

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    Nie no zgadza sie szpachla tez by sie przydala jednak mysle ze przy tak malych zaprawkach szkoda sie bawic w szpachle gdyz wtedy papierem przy wygladzeniu przetrzec trzeba wieksza powierzchnie co od razu bedzie badziej widoczne po malowaniu.

    Jesli to nie sa miejsca typu srodek maski czy drzwi tylko gdzies w rogach , na dole czy cos to w sumie mozna poprostu wydrapac , zagruntowac, kolorem zatuszowac i miec 1000 zl na paliwo zamiast lakiernika brac.

    Niw widzialem tego wiec nie wiem, a wlasciciel sam zdrowym rozsadkiem niech oceni czy warto.

    Ja swoja mialem lekko porysowana i pare drobnych wgniotek bez rdzy. Pomalowalem cala i teraz jest miodzio. Ale robilem to sam wiec wydalem kolo 1000 na materialy. Gdybym mial zapalcic 1000 za pare wpylwk to gleboko bym sie zastanawial

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez wampohl24
    Dobrze a może i b. dobrze. Wiem że trzeba sporo akcesori, ale wszystko dla ludzi. Poczytam,popytam ,warunki mam. (bez kurzu i ciepło) Takie naprawki są az tak trudne?
    Sam się tym zajmuję i powiem tak-jeżeli nigdy tego nie robiłeś kolego i nie masz na ten temat wiedzy daj tą pracę fachowcom (daj też im jednoznacznie do zrozumienia że chodzi Ci tylko o zaprawki ,a nie malowanie całych elementów i ,,,,,,,ze to nie wchodzi w grę i nie chcesz po przyjeździe słyszeć ,że się nie dało i trzeba było całe malować-z tej racji ,że fachowców mamy u nas różnych) - powód jest prosty jeżeli coś Ci nie wyjdzie i oddasz dopiero wtedy do fachowców zedrą z Ciebie 2x tyle ;)

    Jeżeli już się zdecydujesz sam to zrobić to krok po kroku
    1 odtłuszczenie / oczyszczenie
    2 środek na rdzę
    3 podkład- jeżeli to drobne odpryski i widać w nich siwy kolor to punkty 2 i 3 możesz pominąć ;)
    4 baza-kolor musisz wyczuć ile razy go użyć /nałożyć
    5 nadlanie claru /bezbarwny

    Po tych zabiegach ,zaprawki powinny być tak nadlane by potraktować je papierem wodnym
    (oczywiście po wyschnięciu) ,później miejsca te wypolerować - możliwe że będzie wymagane polerowanie całego elementu ,wszystko zależy od tego jak te miejsca będą się odróżniać ;)
    Cóż pozostaje mi tylko życzyć - Powodzenia ;)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Dzięki wszystkim za rady, dobrze mądrzejszych posłuchać (poczytać) wszystkie "babole" są nie na powierzchniach, tylko na rogach, krawędziach itp. Najgorsze są poodpryskiwane dwie listewki pod lampami przód. (przed liftem) jak je wyjąć ?? psują cały przód. Przepiaskowane szyby lamp polerowałem . Teraz zrobie w całości listewki i .....byle do wiosny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •