Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: [ pozostale] Poradnik zakupu e65, wyposazenie, silniki / LPG

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    23

    [ pozostale] Poradnik zakupu e65, wyposazenie, silniki / LPG

    Siema, przymierzam sie do zakupu e65 modelu przed liftem z roku ok 03-05 (chcialbym wydac ok 15-20tys euro) w zwiazku z tym mam kilka pytan, jesli sie powtarzaja to sory, przejrzalem wszystkie tematy na tym podforum i sporo juz wiem, jednak mam kilka watpliwosci i luk w wiedzy:

    1) zastanawiam sie nad silnikiem, sklaniam sie ku opcji beznyna + gaz (wiem wiem ze dla niektorychh zakup 7ki i zagazownie to glupota, jednak ja mam inna filozofie) z opini na forum wnioskuje ze jednak v8 jest lepsze niz r6 ze wzgledu na sporo lepsze osiagi, niewielka roznice w spalaniu i mniejsza awaryjnosc? faktycznie mniej awaryjne jest v8 (745, 333ps)? Czy realnie da sie utrzymac spalanie na poziomie 15l w miescie? Jak ten silnik znosi LPG? Wydaje mi sie takze ze sporo latwiej trafic "wypchana" 745 niz inne modele

    2) jakie skrzynie biegow wystepowaly w tym modelu w tych latach? tylko 6 biegowy automat?

    3) jako ze uwazam iz kupno uzywanego auta w opcji "golas" to glupota (wyatrczy odpowiednio dluzej poszukac konkretnej sztuki) mam kilka pytam w zwiazku z wyposazeniem jakie wystepowalo:

    -ile i jakie rodzaje klimy byly?
    -jakie rodzaje foteli z przodu wystepowaly?
    -czy byla jakas wersja zawieszenie typu pnelmatycznego?(mam w merolu airmatika i super sie jezdzi)
    -czy w tych latach byl jakis aktywny tempomat (w merolu mam distronika i jest to bardzo porzyteczny gadzet)
    -co obejmowal pakiet Adaptive Drive i jak to sie sprawuje
    -jakie rodzaje tapicerki skorzanej mozna spotkac
    -szyberdach byl tylko pojedynczy czy jest cos w stylu panoramy?
    -dociaganie dzwi ciezko trafic czy to dosc popularna opcja?
    -co skladalo sie na sportpakiet?
    -Night Vision to chyba tylko po lifcie?
    -co jeszcze ciekawego z gadzetow sie zdarza, co warto miec?

    Dziex za info i pozdro

    EDIT: moze komus na przyszlosc sie przyda, jak dla mnie bardzo ciekawa lektura :D

    http://www.7-forum.com/modelle/e65/preise.php

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Kolego, jak dobrze poszukasz to znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania bo już naprawdę dużo tematów i postów na ten temat było poruszanych, szczególnie o E65 745 i o wyposażeniu 7er też. Pozdrawiam :)

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez pazur
    Czy realnie da sie utrzymac spalanie na poziomie 15l w miescie?

    NIE, przy dobrze wyregulowanej instalacji licz sie ze spalaniem LPG w granicach 20 litrow z tendencja w gore (745i).


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    Jak ten silnik znosi LPG?

    Jezeli:

    - dobrze dobrana instalacja
    - dobrze zamontowana instalacja
    - dobrze wyregulowana instalacja

    Bardzo dobrze.


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    jakie skrzynie biegow wystepowaly w tym modelu w tych latach? tylko 6 biegowy automat?

    GA 6HP26 Z, szesciobiegowy automat ZF.


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    jako ze uwazam iz kupno uzywanego auta w opcji "golas" to glupota (wyatrczy odpowiednio dluzej poszukac konkretnej sztuki) mam kilka pytam w zwiazku z wyposazeniem jakie wystepowalo

    Temat za szeroki, informacji musisz szukac ogolnie w necie.


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    co warto miec?

    Im wiecej uzytkownikow / wlascicieli tym wiecej zdan.

    Ja juz nigdy niechcialbym rezygnowac z nastepujacych punktow wyposazenia:


    - w pelni wyposazone siedzenia komfort przod (wentylacja, ogrzewanie, masaz + ustawienia mechaniczne i pneumatyczne fotela)

    - hifi system professional DSP (logic 7)

    - boczne zaluzje tylnych okien (elektryka)

    - dociagane drzwi

    - ogrzewana kierownica



    Pozdrawiam


    Sebek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    23
    Ok dzieki za info, mam jeszcze pytanka:

    -zawieszenie EDC to pnaumatyka tzn zamiast sprezyn miechy czy jakis system sterowania amortyzatorami?
    -aktywny tempomat byl od pocztku producji czy od ktoregos roku?
    -LORDOSENSTUETZE co to jest? cos do foteli porzednich ale co?
    -jak biksenon to skretny? czy byl biksenon bez doswietlania?
    -ta kiera trojramenna ze sportpakietu byla w wersji podgrzewanej? Jezdzilem e32, kwasniewskim i e65 i to fajne autka, ale ten ster okretowy to mi troszke przeszkadzal

    Pozdro

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -zawieszenie EDC to pnaumatyka tzn zamiast sprezyn miechy czy jakis system sterowania amortyzatorami?

    To nie pneumatyka, to system utwardzania amortyzatorow i ukladu kierownicy.

    Pneumatyka w e65 to tylko Nivearegulierung czyli auto dopompywanie tylu jak siada przy obciazeniu jako wyposazenie dodatkowe.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -aktywny tempomat byl od pocztku producji czy od ktoregos roku?
    Mysle ze byly od poczatku jako wyposazenie dodatkowe bo w e38 tez juz byly.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -LORDOSENSTUETZE co to jest? cos do foteli porzednich ale co?
    Pompowane wspomaganie kregoslupa w siedzeniu.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -jak biksenon to skretny? czy byl biksenon bez doswietlania?
    Sa bi z doswietlaniem i bez. Ogolnie Xenon w e65 chyba zawsze jest bi.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -ta kiera trojramenna ze sportpakietu byla w wersji podgrzewanej? Jezdzilem e32, kwasniewskim i e65 i to fajne autka, ale ten ster okretowy to mi troszke przeszkadzal
    Na to pytanie nie znalazlem jeszcze sam odpowiedzi, nie widzialem do tej pory takiej do kupienia i tylko dlatego jeszcze swojej nie zmienilem.

    Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic :)


    Pozdrawiam


    Sebek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    23
    dzeki Twoja wiedza mnie ratuje :P a wiec jeszcze jedno pytanko ktore aktualnie nasowa mi sie na mysl, jako ze dla mnie kazde auto musi szorowac brzuchem po glebie i jak widze pnaumatycznego zawiasu w e65 nie bylo:

    -jak wyglada opcja z obnizeniem tego? sa dostepne jakies firmowe sprezyny obnizajace?

    -czy w zaleznosc od wersji silnikowej zmieniaja sie uklady hamulcowe? (srednica tarcz, wielkosc zaciskow)? Jakie minimalna srednica felg? wejdzie 17" czy min 18"?

    P.s a te waise blinkery tzn biale kierunki z przodu i tylu to jakis lift czy wyp opcjonalne bo ogladajac ogloszenia cos nie moge znalesc na to reguly

    Pozdro

  7. #7
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -jak wyglada opcja z obnizeniem tego? sa dostepne jakies firmowe sprezyny obnizajace?
    Sa sprezyny ze Sportpakietu lecz obnizenie marne.

    Na samochod z EDC lub Dynamic Drive mozesz spokojnie zakladac inne sprezyny do 40 mm obnizenia.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    -czy w zaleznosc od wersji silnikowej zmieniaja sie uklady hamulcowe? (srednica tarcz, wielkosc zaciskow)? Jakie minimalna srednica felg? wejdzie 17" czy min 18"?
    735 i 745 maja chyba te same hamulce.

    Sa ori zimowki do e65 17 cali, lecz nie ma to wygladu.

    Letnie ori zaczanaja sie od 18, 19, sportpakietowe 20, BBS 20 i Starspoke 128 w 21 i Alpina Classic 21 - wzorow jest mnostwo.

    Nie ma problemu z 22 cali - ale to juz nie oryginal.


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    P.s a te waise blinkery tzn biale kierunki z przodu i tylu to jakis lift czy wyp opcjonalne bo ogladajac ogloszenia cos nie moge znalesc na to reguly

    Biale kierunki przod i tyl to opcja dodatkowa od poczatku produkcji.


    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    23
    a w ktorym miejscu drzwi powinny byc silowniczki do domykania? Jak poznac po fotach czy sztuka ma aktywny tempomat? (w ktorym miejscu sa przyciski do regulacji odleglosci?) Zainteresowal mnie ten konkretny egzemplarz:

    http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lsw2itiw2si3

    Wyglada na dosc wyposazony, ale tak na przyszlosc ciekawi mnie jak rozpoznac po fotach te detale wyposazenia (domykanie, dynamic drive, aktywny tempomat, grzanie kiery i logic 7 (z tego co czytalem na forum to ostatnie bez dokladnej weryfikacji w i-drvie lub zagladniecia do boczku bagaznika nie da sie poznac)

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Kolego każde z twoich pytań to osobna i długa historia, bo o ile domykanie drzwi, to siłowniki sa na dole i łatwo zobaczyć, to aktywny tempomat na 1 rzut oka nie zobaczysz,grzanie kiery to prostokątny przycisk po lewej stronie kierownicy na jej kolumnie a LOGIC 7 poznasz wchodząc w i-drive w odpowiednia zakładke

    najlepiej przy zaawansowanym stadium zakupu odżałowac te pare stówek i podjechac do ASO - i niech wydrukuja co dany egzemplarz ma na pokładzie
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez pazur
    a w ktorym miejscu drzwi powinny byc silowniczki do domykania?

    Ponizej zawiasow drzwi, prawie na samym dole - metalowe prety wchodza w konstrukcje drzwi.


    Cytat Zamieszczone przez pazur
    Jak poznac po fotach czy sztuka ma aktywny tempomat?

    Z przodu auta powinien byc widoczny czujnik pod zderzakiem. Nie jestem na 100% pewny, w e38 tak bylo.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    dynamic drive
    Chyba tylko po szczytaniu wyposazenia, moze tez w I Drive ale na pewno jak zajrzysz pod auto. Do stabilizatorow podlaczone sa takie silowniki.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    grzanie kiery
    Na lewej stronie kolumny kierownicy prawie przy samej dzwigni swiatel jest przycisk, bez ogrzewania zaslepka.

    Cytat Zamieszczone przez pazur
    logic 7
    Wchodzisz w I Drive w dol, pozniej memory i jezeli w tle bedziesz widzial motyw L7 i w prawym dolnym rogu napis logic 7 - jestes w domu.

    Co do auta w ogloszeniu, optycznie ladne, jest to jednak model przed micro liftem elektroniki - brak guzikow przy I Drive. Zadziwia stan licznika. Sprzedawca prywatny - malo szczegolow w opisie. Przednie siedzenia pelny komfort (wszystkie guziki). Klima z dwoma strefami, CD Wechsler w aucie.

    Nie ma na pewno bocznych i tylnej szyby Klimakomfort, czy ma z przodu nie widac.

    Cena jak na przejechane kilometry moim zdaniem adekwatna jezeli sa prawdziwe, na pewno do zbicia jednak takze do dokladnej kontroli przebiegu i historii ......


    Sebek
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •