Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Bylem, ogladalem i co stwierdzilem...Kupno 735iA.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64

    Bylem, ogladalem i co stwierdzilem...Kupno 735iA.

    Witajcie! Juz widze jak sie niektorzy denerwuja, o znowu leniuch ktoremu nie chce sie siedziec na forum i szukac....
    Sprawa krotka, jutro rano jade ogladac 735iA, 1997,ze wszystkim na pokladzie.Nie mam czasu siedziec przed kompem bo mi dzieci placza i siedze z nimi sam a potem ide spac bo mnie wykoncza, beda mi skakac po lozku i po glowie na pewno tez....
    Mieszkam w Anglii i BMW bedzie ewentualnie z kiera po nieprawidlowej stronie.
    Wiem ,ze trzeba zwrocic uwage na wycieki ze wspomagania, prace skrzyni biegow(plynnosc) i na prowadzenie sie auta, czy przypadkiem nie znosi w ktoras strone.
    ALe czy to wszystko?
    Na co jeszcze zwrocic uwage?
    Pozdrawiam Was serdecznie....i moje dzieciaki tez:)

  2. #2
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Kolego wszystko trzeba sprawdzic... :D i to po 2 razy...
    To czy ściąga czy nie nie świadczy o tym czy autko nie było bite... więc trzeba dokładnie pozaglądac wszędzie dobrze jednak miec kogos kto zrobił takim autkiem trochę kilometrów bo wtedy może coś powiedzie więcej na temat autka... natomiast jak nie masz doświadczenia lub kogoś z nim to takie kupno na podstawie tego co ktoś napisze jest loterią i tyle...
    Dreams from Dreams - 7er...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar korni8808
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    91
    BMW
    E32 740i
    Skąd
    Jawor
    musisz być jak baba w supermarkecie!!
    dotykać wszystkiego po 2 razy, sprawdzać czy działa...
    zwracaj uwagę na szczeliny między blachami(jeżeli któraś nieproporcjonalnie duża tzn coś było robione)
    popatrz z daleka czy krzywo nie stoi...
    pod maska wiadomo czy nic nie cieknie...
    czy podczas jazdy nic nie stuka, nie huczy...
    dosłownie wszystko :P jeżeli później nie chcesz sobie w brodę pluć...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64
    No dobrze ,ale gdzie mam glownie zajrzec, sa na pewno miejsca i rzeczy na ktore trzeba zwrocic szcegolna uwage i ewentualnie odpuscic sobie zakup.

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez biemdabljufan
    No dobrze ,ale gdzie mam glownie zajrzec, sa na pewno miejsca i rzeczy na ktore trzeba zwrocic szcegolna uwage i ewentualnie odpuscic sobie zakup.
    Wszędzie..... :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    64
    Witajcie ponownie!
    Ogladalem 735iA.1997,skory w srodku widac ,ze stare ale malo wytarte i bez dziur,tapicerka brudna choc ma slady czyszczenia,na pokladzie klima z klimatronikiem, tv,komp itd.Elektronika dziala i o dziwo nie ma bad pixeli. Nie ma rolet.Nie ma ksenonow. Skrzynia z mozliwoscia przelaczania biegow recznie (triptronic?),szyberdach.
    Nie zwrocilem uwagi czy ma cruise control, czy kazda BMW 7 w tej wersji go ma?
    Silnik zapalil na zimnym normalnie,po zapaleniu slychac w okolicy katalizatorow brzeczenie.Co to moze byc?Popekane wklady lub jeden wklad?Przy probnej jezdzie spodziewalem sie ,ze bedzie lepiej reagowala na pedal gazu tzn bedzie zwawo ciagnela od samego dolu.(moze to powiazac z tym brzeczeniem czyli padniete wklady?)
    Przy hamowaniu lekkie drgania kierownicy, nie zawsze, w zaleznosi od szybkosci.
    Idac dalej, rdza w narozniku przy tylnym kole gdzie blotnik przechodzi w prog.Czy to moze zwiastowac problemy?
    silnik chodzi rowno,poca sie przewody pod zbiornikiem wspomagania.
    Ogolnie auto nie jest poobijjane ani zbytnio porysowane i cena.....1600 £!
    BRAC?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    904
    BMW
    E46 328Ci
    Skąd
    Wrocław
    Zalezy czego oczekujesz od auta... Ja bym szukał dalej, chociaż Twój opis jest dosyć pobieżny.

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Nie spodziewaj się że 735 będzoe gnać od samego dołu-trzeba go troszkę wkręcić żeby ładnie szedł. Brzęczenie to na bank wysypany kat. Pocenie się przewodów to normalka. Co do trzepania kierką to pewnie tarcze alboe 106 innych powodów-taki urok zawieszenia przedniego w E38. Co do rdzy w narożniku-dziwne. Raczej korozja się pojawia narożnikach drzwi a nie na błotnikach-może tam była robiona?
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cytat Zamieszczone przez EVAN
    Nie spodziewaj się że 735 będzoe gnać od samego dołu-trzeba go troszkę wkręcić żeby ładnie szedł.
    Ciekaw jestem czy inni to potwierdzą, ale mam wrażenie że 740i też tak średnio się zbiera na samym dole... Po głębszym przyciśnięciu wyraźnie nabiera wiatru.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Marcin, a w swoim dieslu jak masz? Bo słyszałem że 740d też ma stosunkowo słaby dół, co mnie zdziwiło...

    PS. Nie wiedziałem że w normalnym trybie startuje z drugiego... Czyli tak jak w Mercedesie.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •