Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Telewizory pomóżcie.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź

    Telewizory pomóżcie.

    Witam
    Wiem że to forum motoryzacyjne ale potrzebuję pomocy w decyzji.
    Co wybrać. Czy telewizor LED czy LCD. Jak myślicie czy LED wyprzedza tak innowacjami ?
    Wybieram między :
    http://allegro.pl/telewizor-samsung-...273623211.html
    http://allegro.pl/nowy-samsung-40-lc...266246451.html
    Widomo różnica cenowa jest ale czy warto dopłacać 1000zł za to samo tylko że LED ?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Ja bym brał Leda bo matryca ładniej świeci. Przejdź się do sklepu i niech ci puszczą jakieś demo w HD na tym i na tym to różnice widać. Tym bardziej bym brał jak masz źródła sygnału, które generują HD (antena satelitarna, komputer, konsola itp.) no bo do cyfrowego to bym olał a o SD nie wspominam w ogóle.

  3. #3
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Oczywiście, że LED...
    Generalnie technologia LED daje intensywniejsze kolory i głębszą czerń niż standardowe podświetlenie CCFL ale tu trzeba jeszcze rozróżnić 2 typy tego podświetlenia:

    LED RGB w technologi Local Dimming pozwala dynamiczne wygaszanie pewnych obszary podświetlenia matrycy, dzięki czemu można uzyskać bardzo głęboką czerń. Jest to jednak na chwilę obecną bardzo drogie rozwiązanie i pytanie czy warto...

    LED EDGE (najbardziej obecnie popularne) to podświetlanie krawędziowe, które pozwala przede wszystkim zredukować grubość telewizora. Jego niedoskonałości wychodzą już kiedy patrzymy na TV pod kątem - nie na wprost. W tym rozwiązaniu nie uzyskamy głębi czerni j/w, a jedynie odcienie szarości co jednak normalnemu użytkownikowi nie robi większej różnicy ale trzeba to zaznaczyć ponieważ w mocno naświetlonych pomieszczeniach zwłaszcza światłem dziennym jest to bardzo widoczne.

    Tak, że musisz sobie to przekalkulować i wybrać coś dla siebie.
    Dreams from Dreams - 7er...

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    polecam LED-a, sam zakupiłem jakiś czas temu coś takiego http://www.ceneo.pl/;0154435196-10.htm ,za cenę jaką udało mi się wynegocjować nie ma chyba lepszego sprzętu-około 600 zł taniej od najniższej ceny w necie ;) zakupiony oczywiście w sklepie z gwarancją itp.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Co nie weźmiesz to i tak kupisz koreańskie gówno :x
    To moje zdanie i zapewne wszyscy wiedzą jakie mam uczulenie na chińskie i koreańskie gówna :P

    Chcesz kupić coś dobrego Kup Pan Sharpa ;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Z tych dwóch tv które wrzuciłeś brałbym tego tańszego Samsunga.
    Uwierz mi, że nie zauważysz żadnej różnicy w tym pułapie cenowym między zwykłym LCD a LED.Od siebie dodam, że przerabiałem kiedyś podobny temat, ale między LCD a Plazmą i szczerze ci radzę, jeśli chcesz mieć doskonały obraz, głębię kolorów, czerni i nie przejmować się kątami widzenia poszukaj dobrej plazmy i nie ulegaj wszechobecnej modzie na LCD ;)

  7. #7
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Zgadzam sie w pełnie ze Słowikiem.
    Rok temu pytałem sie podobnie około miesiąc roznych pytań testow i tym podobne.
    Kupiłem Plasme Panasonica ....i powiem ze te LED-y Samsunga i inne to sie nie umywaja.Siostra w tym samym czasie kupila LED-a Samsunga z serii 8000 a wiec wysoki model i obraz slaby w porównaniu z plasma panasonica.Jezeli duzo ogladasz sportu pilki noznej itp. gdzie jest potrzebna szybka reakcja matrycy to tylko plasma.Okazjonalnie podlaczam PS3 wlaczam tryb Gra i obraz tez jest podobny do LCD/LED...nie widac roznicy.LED-y wydaje mi sie przeklamuja kolory,natomiast Plasma ma bardziej realistyczne kolory a czern....eghhh...LEDy jeszcze dlugo nie. Tym bardziej jak bedziesz ogladac kanaly w sygnale SD a nie Full HD to LEDyslabiej przetesazaja te sygnaly niz Plasmy...

    konkluduje..polecam plasme ..
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  8. #8
    A co z żywotnością plazmy? Tu właśnie leży sukces popularności LCD.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    LED to przereklamowana technologia cena większa o 50% w stosunku do LCD i Plazma a w różnicy jakości obrazu jakieś hmm 5-10% i nic po za tym. Co do trwałości zobaczymy jak będzie z LED-ami bo one też dożywotnie nie są.

    W cenie bazowego LED mamy wypasiona Bravię 52 cale także wiem co bym wybrał.

  10. #10
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    Bravię 52
    Tak ale TV Sony robią Chińczycy i w mojej osobistej ocenie nie wart więcej jak Koreańce. Każdy mi walczy, że po co płaciłem tyle siana za Sharpa bo to wszystko to samo, zmieniali zdanie gdy przyjeżdżali do mnie. Jakoś jest po prostu oszałamiająca i w końcu robią go w 100% Japończycy więc można powiedzieć, że jest wieczny... Podpytajcie szczerze specjalistów w sklepach RTV od razy Wam powiedzą, że ta marka nie ma konkurencji i tyle na temat ;]
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •