Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: Telewizory pomóżcie.

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Mam Sharpa. Toshibe i Samsunga to Brvia robi 2 razy takie wrażenie jak Sharp.

    Ale nie wazne jak dla mnie to LED to strata pieniędzy teraz jest wielki szał bo to nowość za rok dwa ja dopracuja i wtedy to będzie dobra technologia za dobre pieniądze.

  2. #12
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,299
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    Cytat Zamieszczone przez joe white
    A co z żywotnością plazmy? Tu właśnie leży sukces popularności LCD.
    Joe z zywotnoscia plazmy jest tak ze jakbys codziennie ogladal po 8 h dziennie to po 10latach cos sie moze stac...
    Tak samo jak z tym ze plazmy sa bardziej pradozerne....po roku czasu i po codziennym 8-godzinnym ogladaniu to plasma wezmie o ok.45zl wiecej pradu ..i przez to sa opinie ze plasmy sa prodozerne :D :D :D
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  3. #13
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Mam Sharpa. Toshibe i Samsunga to Brvia robi 2 razy takie wrażenie jak Sharp.
    Wszystko w FullHD?? Jak tak to kolego jest coś o czym nie wiedziałem... że powinieneś nosić okulary ;D ;) Nie mów mi proszę, że Bravia ma lepszy ekran niż Aquos, bo na pewno nie, długo przeglądałem sprzęt zanim wybrałem a marka nie miała nic do tego w ogóle na nią nie patrzyłem, wybrałem jakość a pod wyświetlaczem LCD widniał napis Sharp :) ot cała historia. Nadmienię, że wcześniej słyszałem, że No 1 to Sharp ale osobiście nie wierzyłem do póki nie przekonałem się na własne wytrzeszcze. Mam go 2 lata i do dzisiaj oglądam dla czystej przyjemności samego oglądania takie kanały jak Discovery HD, Animal Planet HD, National Geographic HD oraz Eurosport (1 i 2) HD ciekawe ilu ludzi może to samo powiedzieć o swoim TV fakt faktem wielki minus to ceny :/

    Co do koreańców należy uważać bo podobno mają coś takiego jak "tryb salonowy" w każdym bądź razie nie jeden klient po odpaleniu takiego LG albo Samsunga w domu był nie mile zaskoczony jakością obrazu.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #14
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cobos spokojnie masz poniekąd rację - różnica jest na korzyść Sharpa - owszem ale tylko dzięki podświetleniu RGB jak pisałem wyżej i nie ma tego nawet co równać do LED, a co do produkcji to poszukaj dokładniej ale na 90% masz TV zrobiony........ pod Wrocem a nie w Japonii. Ta fabryka robi od dawna na rynek EU.
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar robert1903
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    510
    BMW
    e38 740iA Alpina
    Skąd
    Łódź
    Wziąłem na próbę LEDa. Mam plazme (samsung) i dwa LCD (LG) wiec będę miał porównianie. Jak to bd. Moję wrażenia opiszę jak do końca skończe remontować pokój i wstawie telewizor.
    Z moich pierwszych spostrzeżeń, pod kątem wiekszym niż 45stopni widać szybę która wszystko odbija a nie obraz ;/
    Wiec nie ciekawie się zaczęło :p

  6. #16
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    http://technologie.gazeta.pl/technol...poradnik_.html


    czysto i przejrzysto - tyle teoria
    sam zastanawiam się nad zakupem więc będe śledził temat - zwłaszcza opinie o konkretnych modelach markach itd
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Fajnie że temat powstał gdyż też jestem na etapie wybierania TV. Z racji że jestem pasjonatem konsol to telewizor ma być wybrany konkretnie do tego celu.

    Zastanawiam się m.in. nad LG 42LD750 ale mało jest o nim w sieci. W sklepach jest tylko na zamówienie wiec nie mogę sobie nawet na niego popatrzeć :/
    Interesujący byłby LED LG 42LE8500 no ale on ma lustrzaną matrycę i nie mam zamiaru siebie oglądać na ekranie a pokój mam bardzo nasłoneczniony i też bedzie się odbijać.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #18
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    a co do produkcji to poszukaj dokładniej ale na 90% masz TV zrobiony........ pod Wrocem a nie w Japonii. Ta fabryka robi od dawna na rynek EU.
    Interesujące :) gdzie mam szukać, gdzieś z tyłu telewizora czy na kartonie, ten mam w firmie pod nosem. Wiesz na pewno wolę aby coś robili Polacy a nie chinole jak przy wielkim SONY

    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    Coboss spokojnie masz poniekąd rację
    :) luzik Ja i Zdzira tak normalnie ze sobą rozmawiamy on się nie obrazi ;)

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO
    Fajnie że temat powstał gdyż też jestem na etapie wybierania TV. Z racji że jestem pasjonatem konsol to telewizor ma być wybrany konkretnie do tego celu.
    Kupiłem swój typowo pod PS3 i pod nTV i jestem niesamowicie zadowolony, wczoraj rozmawiałem z kumplem z PO który kupił sobie pod PS3 właśnie Sony Bravia FullHD 32" i powiedział krótko, nie jest zadowolony oczekiwał większych fajerwerków za tą kasę.
    Za to ja w sklepie dowiedziałem się, że dzisiejsze SONY ma kineskopy Samsunga
    Ile w tym prawdy nie wiem.

    Co do mojego modelu (jak kogoś interesuje :) ) to konkretnie ten:
    http://www.planetbuscas.net/compara/...-lc65d64u.jpeg

    Ponarzekać mogę tylko na dźwięk, mógłby być głośniejszy ale dzisiaj producenci wychodzą z założenia, że skoro kupujesz LCD to kup SE PAN Kino domowe i podobno problem tyczy się wszystkich producentów.


    A tutaj jeszcze fajowy artykuł po którym dostałem smaki na nowy TV :) poczekam na lepsze ceny i wio po 40" :D
    http://technologie.gazeta.pl/technol...ystko_to_.html
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #19
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Cytat Zamieszczone przez Pablo_gl
    a co do produkcji to poszukaj dokładniej ale na 90% masz TV zrobiony........ pod Wrocem a nie w Japonii. Ta fabryka robi od dawna na rynek EU.
    Interesujące :) gdzie mam szukać, gdzieś z tyłu telewizora czy na kartonie, ten mam w firmie pod nosem. Wiesz na pewno wolę aby coś robili Polacy a nie chinole jak przy wielkim SONY
    Kurcze nie pod Wrocem tylko pod Toruniem ;) nie pamiętałem dokładnie, a gdzie szukać nie wiem ale pewnie na pudle po kodzie kreskowym dojdziesz bo nie zawsze jest napisane, że akurat w Polsce. Ja też zainteresowałem się tą technologią i marką właśnie między innymi dlatego, że produkują u nas i jest to LED RGB.

    Link jaki znalazłem na temat fabryki
    SHARP POLSKA
    Dreams from Dreams - 7er...

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Tak mnie wkręciliście na TV, że jeszcze wczoraj popołudniu zawiesiłem na ścianie Sharp FullLED Quattron 40" (Model: LC-40LE810E) :) jest ogień! Barwy i ostrość pierwsza klasa, jakość obrazu jest skrajnie minimalnie gorszy niż na moim poprzednim Sharp LCD 32" FullHD a przecież obraz jest duuuużo większy. Co do nasycenia barw i dokładności jest po prostu mistrzostwo. To spostrzeżenie co do TV HD a co w związku z konsolami? Otóż zdziwiłem się mocno, że obraz w 40" TV jest dużo lepszy niż na poprzednim modelu!
    Wada- w TV LED obraz i jego jakość skupione są na konkretnej przestrzeni ta jest niesamowita za to tło w oddali za przedmiotem na którym skupia się obiektyw jest minimalnie zamazane, można było by się tego uczepić jak ktoś jest maniakiem nieskazitelnej jakości :)
    Od razu powinienem wymienić najważniejsze zalety jakimi jest bardzo niski pobór prądu oraz to, że LED prawie się nie grzeje a LCD to dodatkowy grzejnik na ścianie co nie jest dobre w małym pokoju w szczególności latem :/
    Do zalet można też zaliczyć wagę TV te 40" było sporo lżejsze jak 32" LCD mimo, iż technologia Quattro z zastosowaniem 4 kolorów diod umieszczonych za kineskopem sprawia, że te telewizory nie są mega smukłe, są trochę cieńsze od LCD ale jak stwierdził producent albo jakość albo cienki TV
    Kolejna sprawa to dźwięk, w końcu jest głośny, wyraźny i dobry! Specjalna specyfikacja audio przy TV zawieszonym na ścianę działa bardzo dobrze efekt jest ekstra, dodatkowa funkcja to wyostrzenie głosu lektora która działa szokująco dobrze! :)
    Świetna opcja jeżeli się ogląda np mecze, wielkość dzisiejszych stadionów sprawia, że ciężko czasami się słucha komentatora na tle huku trybun, przy tej opcji nie ma mowy o takich niepożądanych zjawiskach.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •