Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 100

Wątek: Ogrzewanie

  1. #81
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    No właśnie jak to jest w końcu z tymi silniczkami które otwierają klapy poszczególnych nawiewów? Ile ich jest i gdzie się znajdują i jak wyglądają? Może to ktoś pokazać np na realoem?

    No bo sprawa wygląda tak jak ktoś ma problem z ogrzewaniem w E32 to w pierwszej kolejności wymienia bądź regeneruje elektrozawory następnie wymienia filtr pyłkowy w rezultacie napewno będzie poprawa ale jeśli dalej będą występować objawy typu że źle wieje bądź z któregoś nawiewu nie wieje to wiele osób podpowiada właśnie o ewentualnej usterce "TYCH" silniczków i temat się ucina interesuje mnie to bo akurat u mnie podobnie jak u kolegi nawiewy od strony kierowcy praktycznie nie wieją (na szybę intensywny działa) będę zaczynał od EZ i filtra ale podejrzewam że może trzeba będzie coś dłubać w częściach mechanicznych bądź przy tych silniczkach.

    Ale żeby w kółko nie wracać do tematu chciałbym żeby ktoś dobrze to wytłumaczył zapewne wiele osób z tego skorzysta :) z góry dzięki za info

  2. #82
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Myślę że dostatecznie pokazane :)
    http://bmwe32.masscom.net/johan/ihka/ihka.html
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  3. #83
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Chociaż wiem już jak te silniczki wyglądają ;)
    Jeszcze pytanie nr 1 jeśli w środkowych kratkach lewa część (od kierowcy) praktycznie w ogóle nie działa i leciutko daje z niej tylko ciepłe powietrze a z tej środkowej kratki (od strony pasażera) wieje znacznie mocniej ale chłodnym powietrzem lub momentami się w ogóle też przycina to co byście obstawiali ? Elektrozawory ? padnięte jakieś silniczki sterujące klapkami? czy jeszcze coś innego? Chcę postawić jak najlepszą diagnozę zanim zacznę dłubać:)

    i pytanie nr 2

    Jak to jest w tych nawiewach na nogi można ustawić chłodne albo ciepłe powietrze czy na nogi może wiać tylko ciepłe?

  4. #84
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    nie chodzi o male silniczki, jak wyciagniesz radio to widac z prawej strony przy obc taki srebrny o nie chodzi

  5. #85
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Hmm to w takim razie co to są te urządzonka o numerach 1,2,3,4,5,6,7 ? i Jak w końcu wyglądają te silniczki sterujące klapami ?

    A i ktoś wie jak to jest z moim pytaniem i z tym powietrzem na nogi ciepłe albo zimne czy tylko ciepłe ma lecieć?

  6. #86
    Zaawansowany Użytkownik Awatar NegroEG
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    363
    BMW
    E32
    Skąd
    Elbląg
    Blog
    15
    to wlasnie te silniczki srebrno czarne w sumie ;)

  7. #87
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Aaa to by się zgadzało ;)

  8. #88
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Trochę odkopie temat dziś sprawdziłem elektorzaworki i ustawiłem temp na 16* i odpaliłem auto i po kilku minutach jeden wąż przy EZ ten z tych bliźniaczych był zimny (niebieska strzałka)a drugi ciepły a ten co idzie do pompki ten grubszy tez był ciepły (czerwone strzałki).
    Wnioskuje z tego że jeden EZ mi przepuszcza? I daje ciepło do kabiny?


  9. #89
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Witam
    Jest dokładnie jak piszesz ,jedna komora puszcza ,pozostaje wymiana lub regeneracja ,instrukcję regeneracji masz w dziale ,,instrukcje sczematy,, zestawy do regeneracji jeszcze mam
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  10. #90
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Marek_JWe
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    209
    BMW
    E38 725 TDS
    Skąd
    Wlkp Jastrowie
    Dzięki za upewnienie mnie hmm ja już je regenerowałem ale jeden strasznie ciężko chodził był skorodowany polerowałem go ale to i tak mało dawało i podejrzewam że on szwankuje bo gumeczki ładnie pozmieniałem heh kiedyś kupie inne mam nadzieje sprawne i podmienię i moze problem ciepłego podmuchu do środka zostanie wyeliminowany zostanie jeszcze problem tego że środkowy nawiew od kierowcy nie trybi
    dobrze że klima chciaż sprawna i ratuje mi życie

    A masz może jakieś sprawne EZ na sprzedaż?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •