Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [mechanika] Nietypowy problem z hamulcami

  1. #1
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław

    [mechanika] Nietypowy problem z hamulcami

    Witam wszystkich, opiszę problem od samego początku czyli od środy:

    Miałem trochę zapowietrzony układ hamulcowy, pojechałem do kolegi na podnośnik odpowietrzyć, zaczęliśmy od tylnego prawego koła i się zaczęło.. W ogóle nie było ciśnienia w tym kole i w przednim lewym. Okazało się, że mam jakiś syf w zbiorniczku płynu hamulcowego, nie wiadomo czy to był w ogóle płyn wyglądało bardziej na jakiś olej. Auto hamowało tylko na przednie prawe i tylne lewe. Stwierdziliśmy, że jakiś syf dostał się do układu i coś przyblokowało czy coś.. więc kupiłem zestaw naprawczy do pompy hamulcowej, wymieniliśmy wszystko (to już był czwartek), auto już zaczęło hamować normalnie, sprawdzane było na placu, żadne duże odległości. Po pewnym czasie auto nie chciało jechać.

    Okazało się, że po przejechaniu jakiegoś dystansu wszystko 4 koła się blokują. Chodzi o 1-2km. Blokują się tak mocno, że samochód nie chce ruszyć (automat m60b30). Zostawiłem auto na godzinę, przyszedłem i wszystko ok.. no to znowu rundka dla pewności i to samo.. ręce opadły. Rozkręciłem i skręciłem pompę na nowo, to samo. Odpiąłem servo, to samo. Wymontowałem i zmontowałem na nowo zaciski przednie, to samo. Odsunąłem trochę pompę i też się zblokowały.

    Warto wspomnieć, że jak koła są zablokowane a poluzuje się pompę to koła odpuszczają.. no i jak auto postoi to też odpuszcza. Nie wiem teraz za bardzo o co może chodzić, spróbuję złożyć pompę na starych uszczelkach, może to coś pomoże, ale wtedy pozostanie pytanie dlaczego/czym zablokowała się jedna sekcja przy próbie odpowietrzenia. Pompa w środku czyściutka beż żadnych rys itp itd.

    Bardzo proszę o jakieś pomysły, sugestie cokolwiek. Jeżeli coś nie wyraźnie wytłumaczyłem to również piszcie, pytajcie..

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Moim zdanie to w przewodach doprowadzających masz błotko, a nie tylko płyn (?), i Ci nie cofa od razu płynu po wciśniętym hamulcu.

    Spróbuj odkręcić przewód od cylinderka i wtedy pedałem hamulca przepompować płyn (oczywiście dolewając do zbiorniczka by nie zapowietrzyć).
    To takie na początek....

  3. #3
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    To już zrobiłem, z każdego wężyka leci nowy płyn i nie ma problemu z ciśnieniem. Problem w tym, że to nie dzieje się zawsze po tym samym czasie, mogę jeździć 10min a mogę 2 min i się zatnie. Zapomniałem dodać, że auto było na podnośniku, na odpalonym silniku jak i na zgaszonym naciskałem pedał ok 100 razy (liczyłem:) i kółka się kręciły..

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a pompa ABS?

  5. #5
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Myślałem o tym, ale jaki ma związek z wymianą płynu i uszczelek w pompie hamulcowej? Przed tą całą zabawą nic się nie działo. Poza tym pompa jest podzielona na 2 sekcje, jedna z nich przestała działać przy odpowietrzeniu (hamowały dwa przekątne koła).

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    kolego wymontuj wezyki gumowe ktore lacza kola one w srodku parcieja i puszczaja plyn w jedna strone wiec sie nie cofa i hamulce trzymaja przerabialem to w nie jednym aucie albo jak kola sie za blokuja dmuchnij w wezyk i zobaczysz czy plyn sie cofnie

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw
    kolego wymontuj wezyki gumowe ktore lacza kola one w srodku parcieja i puszczaja plyn w jedna strone wiec sie nie cofa i hamulce trzymaja przerabialem to w nie jednym aucie albo jak kola sie za blokuja dmuchnij w wezyk i zobaczysz czy plyn sie cofnie
    racja, mialem taki przypadek kiedys,

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Nie wiem co się działo, wymieniłem pompe hamulcową wraz z serwem i wszystko jest ok :)

    Prawdopodobnie przyczyną był bolec, który za bardzo wystawał z serwa ale czemu tak się stało to nie wiem, bo nic nie było ruszane..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    198
    BMW
    e38 740i,
    Skąd
    Sanok
    miałem podobny problem w v12, jak byś poszukał na forum to był dawałem nawet temat., to samo 10km ok a potem trzymanie hamulców, wmianiłem wszystko i dopiero po wymianie pompy ham. problem znikł, poprostu jak zagrzała sie od kolektora blokowało tłoczek i to wszystko.....
    E34 550i V12 - 6 biegów manual

    http://www.youtube.com/user/TheLordLukasz

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •