Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [ elektryka] ładowanie alternatora -M62B35

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.

    [ elektryka] ładowanie alternatora -M62B35

    Panowie mam takie pytanie,kupiłem nowy aku Centra, mam go z 5 m-cy,postawiłem auto na tydzień i niestety "zdechł",dziś byłem na badaniach jego parametrów,okazuje się ,że ma 12,65 Voltów,amperaż wporzo,po uruchomieniu silnika załączeniu poboru mocy,[świateł radia suba],niestety po przegazowaniu tylko doszło do 12,89,13,o V--to za mało ,powinien mieć 14,5 około Volt,więc pytanie ,czy to szczotki ?,czy całe ładowanie znajduje się przy alternatorze jak w innych modelach BM?,czy to może być tylko wina szczotek ? [270 kkm przebiegu],jeśli tak to ile może kosztować komplet szczotki z systemem ładowania[,oczywiście intresuje mnie Bosch],dalej czy pasuje z innych modeli np. silników 2,5 L czy 2,8 L,proszę o poradę. [ jeszcze jedno pytanie,czy to jest chłodzenie powietrzem w tych silnikach ,czy płynem? --97']---patrzyłem dziś na allegro ,nie ma takich zestawów naprawczych i nie jest chłodzony płynem,to juz wiem..

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    powinien mieć 14,5 około Volt
    13.7-14.2 to prawidłowe wartości.
    Najlepiej to wyciągnąć alternator i sprawdzić kompleksowo cały

    Cytat Zamieszczone przez jerzyw
    jeszcze jedno pytanie,czy to jest chłodzenie powietrzem w tych silnikach ,czy płynem? --97
    Płynem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    213
    BMW
    M62B35 iA.
    Skąd
    Podkarpacie.
    No to w pytę,myślałem ,że to sie da łatwiej przeskoczyć,potem te odpowietrzania i inne,słabią mnie.dzięki,ale poniżej 14 volt ,to chyba nie jest normalne,skoro przygasa mi światło w "szoferce" jak spada na wolne obroty,wydaje mi się ,ze zamiast ma altern. działać następuje pobór mocy ,ale z akumulatora...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •