Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] problem z kontrolka air bag

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28

    [ elektryka] problem z kontrolka air bag

    witam jak w temacie mam problem poniewaz zaswiecila mi sie kontrolka wczesniej tez sie zapalila lecz elektryk pogrzebal i zgasla i kiedy odkurzalem auto pod siedzeniem poruszylem pewnie kostki i zaswiecila sie ponownie dowiedzialem sie ze musze wymieic jakis kabelek mial ktos z was taki sam problem

  2. #2
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    nie raz - na początek funkcja "szukaj"

    Przyczyny są w zaśniedziałych (pękniętych) kablach lub w czujnikach. Podpięcie do kompa wskaże Ci który czujnik szwankuje :)
    Gra muzyka

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ogolnie kazde rozlaczenie przewodow AirBagu i ponowne polaczenie na aktywnym napieciu w samochodzie powoduje zapalenie sie kontrolki.

    Mozna ja zgasic tylko urzadzeniem diagnostycznym.

    Najwidoczniej masz gdzies luzny kontakt.


    Sebek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Najprędzej masz ponownie kłopot z którymś z napinaczy pasa, lub uszkodzenie maty siedzenia pasażera. Tak czy siak diagnostyka czego usterka dotyczy, a potem oczyszczenie i poprawienie kontaktu w złączu elektrycznym, w skrajnych wypadkach usunięcie kostki elektrycznej i polutowanie przewodów na stałę z pominięciem tego złącza. To ostatnie może nie do końca profesjonalne, ale skuteczne na wieki. Jeśłi padła mata w fotelu to jest opcja jej wyeliminowania, z zachowaniem sprawnego układu SRS.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •