Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] dziwny obiaw przy gaszeniu auta bmw e32 m30b35 L

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1

    [mechanika] dziwny obiaw przy gaszeniu auta bmw e32 m30b35 L

    witam mam taki problem ze po skończonej jeździe gdy gaszę na LPG po przekreceniu kluczyka silnik jeszcze robi jeden obrot walu tak jak by dostawal samozaplon tylko nie wiem czym to moze byc spowodowane ma ktos jakies pomysly albo doswiadczenia w tym kierunku pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar SURU
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    BMW
    BMW e32 730i m30b30 manual LPG
    Skąd
    Kraków
    ja tak mialem w polonezie, gaz sie musial dopalic i auto gaslo, moglem juz zamykac drzwi a poldek dopiero gasl:D
    E32 Królowa szos

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    ale dlaczego silnik robi ten jeden obrót przecież iskry już nie ma na świecy

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar SURU
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    18
    BMW
    BMW e32 730i m30b30 manual LPG
    Skąd
    Kraków
    tego to juz niewiem, wtedy tak mi powiedzial jakis gazownik ze to przez nie dopalony gaz w przewodzie
    E32 Królowa szos

  5. #5
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    To dość częste zjawisko przy 2 generacji gazu i występuje szczególnie przy długich kolektorach i bogatej mieszance na wolnych obrotach.
    Żeby to wyeliminować trzeba przede wszystkim dobrze ustawić mieszankę na wolnych obrotach jeżeli to nie pomoże są jeszcze 2 rozwiązania:

    1. Przełączasz troszkę wcześniej na benzynę i gasisz na benzynie. Moim skromnym zdaniem najlepsze rozwiązanie...

    2. Można zastosować urządzenie, które po wyłączeniu kluczyka odcina elektrozawór gazu lecz zapłon silnika pozostaje podtrzymany jeszcze przez ok. 2 sek. W tym czasie wypala się gaz nagromadzony w kolektorze dolotowym i problem znika. Widziałem takie "cudo" chyba w BRC.

    Pogadaj z dobrym gazownikiem on na pewno ci pomoże.
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •