Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektryka] Regulacja fotela kierowcy - defekt

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice

    [ elektryka] Regulacja fotela kierowcy - defekt

    W mojej 7 nie działa jedna z funkcji joysticka od regulacji fotela kierowcy - obrót do tyłu np.w celu odchylanie oparcia. Wszystkie pozostałe funkcje góra-dół, przód-tył oraz obrót w przód działają poprawnie. Szczęśliwie pod 2 mam zapamiętaną pozycję rozłożonego fotela. To mnie ratuje przed siedzeniem na baczność jak się ktoś pobawi moim fotelem. Poza tym dowodzi, że wszystkie silniczki pracują, czyli problem jest raczej w joysticku.
    Czy to jest jakaś typowa usterka? Miał ktoś z tym problem?
    Sądzę, że trzeba będzie wymienić cały panel z tym pokętłem i czeka mnie rozbiórka całego podłokietnika, co mnie trochę niepokoi. Rozbierał to ktoś? Dużo z tym roboty? Warto samemu się za to zabierać?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sądzę, że trzeba będzie wymienić cały panel z tym pokętłem i czeka mnie rozbiórka całego podłokietnika, co mnie trochę niepokoi. Rozbierał to ktoś? Dużo z tym roboty? Warto samemu się za to zabierać?
    Nie wiem jak w e65, ale naprawiałem podobny panel w x5.
    Problemem były styki, które nie kontaktowały.
    Poczyściłem wszystko, podoginałem lekko styki i póki co(2 miesiące) chodzi wszystko ok.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Może i tutaj da radę to naprawić. Ewidentnie coś nie kontaktuje, jakiś styk może. Jeżeli jest to rozbieralne a nie jednorazówka to spróbuję. Gorzej, że ten podłokietnik będę musiał rozbroić. Nie wiem jak się do niego dobrać.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    174
    BMW
    E65 750i Shadow Line, ACC, 4 x Komfort Sitz, L7
    Skąd
    Śląsk
    Ja u siebie też mam ostatnio problem z fotelem (komfortowym) kierowcy tylko że u mnie sytuacja jest zupełnie odwrotna. Wszystkie joysticzki i guziki działają tylko że ostatnio umarło łamanie oparcia. Ta górna część oparcia została maksymalnie odchylona do tyłu i tam została. Gdy próbuję oparcie ponownie odchylić/złamać w swoją stronę i fotel nie reaguje, słychać tylko takie puknięcie w oparciu i delikatny wstrząs jak by chciał a nie mógł się ruszyć tak jakby z jakiś prowadnic wypadł albo siłowniczki się odczepiły lub też najzwyczajniej coś tam naszło i tą część oparcia. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem już wcześniej lub ewentualnie wie jak temu zaradzić/naprawić. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuje :) :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •