Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [ elektryka] SYRENA ALARMOWA, GDZIE?

  1. #1
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec

    [ elektryka] SYRENA ALARMOWA, GDZIE?

    Witam, kupiłem syrenkę alarmową i nie wiem gdzie powinna być u mnie w aucie e38 730i 94r. Z prawej strony pod zderzakiem mam tylko jedną luźną wtyczkę która nie pasuje do syreny, wtyczka jest dwu pinowa a w syrenie cztero pinowa i pytanie gdzie powinna być syrena i czy podłączenia w każdej są takie same.

    link do realoem mojego wyposażenia w alarm

    http://www.realoem.com/bmw/showparts...21&hg=65&fg=60

  2. #2
    W Twoim aucie standardowo jest zwykły klakson. Syreny pojawiły się później, stąd różnica we wtyczkach. Miejsce, o którym piszesz, jest ok.

  3. #3
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Byłem teraz w aucie i podłączyłem zwykłą syrenkę dwu przewodową i bardzo cicho wyje nawet przy nie włączonym alarmie, czyli jakby było cały czas jakieś napięcie, choć żaróweczka nie świeci. Ale kontrolnie uzbroiłem alarm i otwarłem maskę kierunki się włączyły ale syrena się nie pogłośniła, czy mam coś spalone? czy zadziała pod większym obciążeniem typu klakson?

  4. #4
    Syrena nie musi się włączać przy zazbrajaniu/rozbrajaniu auta. Zależy to od kodowania modułu GM3. O ile pamiętam, masz zmieniony moduł GM3, więc samo wysterowanie syreny z GM3 może być już po nowemu (4 przewody), natomiast wiązka jest przystosowana do starej, dwuprzewodowej syreny typu klakson. Tu upatruję przyczyny niedziałania.

  5. #5
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Jak zwykle masz 100% racji, GM-a zmienialiśmy i to na takiego z końcówki produkcji, zastanawiam się czy dało by się przepiąć kabelek który jest u mnie pod wyjście z GM-a na którym pojawia się zasilanie w chwili wyzwolenia alarmu, czy nic się nie spali jak będzie założony klakson? Kabelki powinienem znaleść mierząc kontrolką, jeżeli pojawi się zasilanie na przewodzie w chwili zadziałania alarmu to znaczy ze to jest wyzwalanie syreny i wystarczy przepiąć w to miejsce przewód który idzie teraz do klaksonu, tak mi się wydaje.
    Czy mam rację?

  6. #6
    Nie podłączaj klaksonu. Raczej należy doprowadzić sytuację do stanu, gdzie będzie poprawnie wysterowana syrena elektroniczna. Polecam po prostu poświęcić chwilę na analizę schematu pod kątem podłączenia klaksonu i syreny.

  7. #7
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cóż na WDS-ie się nie znam więc o podłączeniu ori syrenki mogę zapomnieć, ale gdybym zrobił to co opisałem wcześniej tylko zamiast klaksonu podłączył zwykłą syrenę elektroniczną dwu przewodową to chyba nie byłoby tak źle, postaram się jutro pomierzyć jakie sygnały wychodzą z GM-a i pomyślę nad tą sytuacją.
    DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC :)

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Do syrenki 4 przewodowej dochodzą następujące przewody:
    1. Brązowy - masa
    2. czarno-czerwony - sygnał z czujnika przechyłowego
    3. czerwono-biało-żółty - zasilanie z bezpiecznika 56(w bagażniku)
    4. czarno-niebieski - impuls z gm'a

    A więc wystarczy na pin 1 podać masę, na pin 3 stały plus, a gdy na pinie 4 pojawi się właściwy impuls z gm'a, wtedy syrenka powinna zacząć wyć jak należy.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Panie syrena alarmowa jest gdzieś za tylnym prawym nadkolem które trzeba zdemontować aby do niej się dostać. Moja nie działa i na samą myśl ile trzeba grzebać darowałem sobie :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Cóż panowie dziś sprawdziłem i jednak coś z moim GM-em jest nie tak, na tym przewodzie niebiesko czarnym (pin17GM) mam cały czas napięcie i nie ma żadnych zmian nawet gdy alarm się uaktywni i powinna wyć syrena. Pozmieniałem w aucie już tyle modułów z nowszych modeli że pewnie coś między sobą w 100% się nie zgrywa, więc trudno zostanę bez syrenki, raz jeszcze wszystkim zainteresowanym DZIĘKUJĘ za pomoc, pozdrawiam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •