Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: [ elektryka] lusterko wewnętrzne e 32

  1. #1
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom

    [ elektryka] lusterko wewnętrzne e 32

    Witam ,dorwałem takie "cudo" do mojej białej e 32 ,może ktoś wie jak to podłączyć ? :)


    http://img253.imageshack.us/img253/7370/imgp1793.jpg

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pięknie ELVIS! Przedliftowe lusterko "fotochromatyczne", czyli takie jakie wychodziło w 12.91 ;) Ściągnij tą zaślepkę na podsufitce i jak będziesz miał szczęście to znajdziesz tam pasującą wtyczkę. Jeśli jej nie będzie to sprawa prosta: weź sobie skądś "+" i masę i podłącz. Powinno zadziałać. W oryginale podpięty jest jeszcze czujnik biegu wstecznego, ale to możesz sobie chyba darować :)
    Gratuluję udanego polowania :D

  3. #3
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To lusterko wytargałem z e 34 ,ale wtyczki tam nie było ,kable od razu szły do wiązki :)

    O co konkretnie chodzi z tym wstecznym ? :)

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    To lusterko po oślepieniu ustawia się w pozycji "fotochrom". Aby łatwiej było manewrować autem jadąc do tyłu, w momencie włączenia R lusterko powracało do pozycji "niefotochrom". Jako, że wieczorem i tak raczej nie jeździ się do tyłu patrząc tylko w lusterko wsteczne (a raczej samemu patrzy się do tyłu) tą funkcję możesz sobie chyba podarować ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Dzieki tuczi , oczywiście je podłącze , juz się cieszę :) ze wstecznym dam spokój ,masz rację :)

    Jeszcze jedno ,po co tam jest ta regulacja ?

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Do ustawiania czułości światłomierza, czyli mówiąc prościej - możesz sobie ustawić moment w którym jesteś oślepiany i chcesz żeby się już przełączyło na "fotochrom". Kiedy suwak jest na środku w pozycji AUTO lusterko reaguje w momencie predefiniowanym przez producenta. Możesz to sobie skorygować aby przełączało się wcześniej lub później.

  7. #7
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Super ,dzięki za info :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    A ja mam takie pytanie miałem 2 takie lusterka i żadne mi się nie chce złożyć samo po oświetleniu. Ręcznie się składa + i - podłączony miałem ori wtyczkę pod podsufitką. Co to może być? Jak by ktoś chciał to mam takie jedno lusterko na sprzedaż.

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Po 1. musisz zasłonić/zakleić taśmą czujnik zmroku żeby go oszukać. Po 2. w przypadku poliftowych musisz mieć włączone światła. Nie wiem do końca jak to jest z tymi przedFL ;) Na chłopski rozum (skoro działa w domu a w aucie nie) to sprawdź kostkę na aucie czy jest tam prąd, bo może być gdzieś uszkodzona wiązka i lusterko nie ma prawa działać ;) Jak powszechnie wiadomo wszelkie urządzenia elektryczne podłączone do zasilania działają lepiej :D

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    90
    BMW
    e32 750i
    Skąd
    Zabrze
    No to wiem lusterko jest w aucie i ma podłączoną ori wtyczkę napięcie jest. Działą tak jak mówisz zapalasz światła się składa ale tylko jak ręcznie suwakiem przesunę w skrajne prawe położenie samo nie chce podczas ośetlenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •