Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: [mechanika] świece żarowe

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28

    [mechanika] świece żarowe

    witam mam pytanie do osob ktore moze beda wiedzialy mam 725tds z plastikowym kolektorem i jak mechanik wymienil to przy przyspieszaniu slysze takie swiszcznie i moje pytanie czy przy wymianie trzeba tez wymienic jakies uszczelki pod kolektorem bo powiem ze wszesniej nie bylo tego

  2. #2
    Teoretycznie zawsze trzeba zmienic, a praktycznie czasami się udaje poskładać na starych. Ja nie polecam i w/g mnie należy dac nowe. Jesli to swist uciekajacego powietrza spod kolektora to czeka Cie jeszcze raz rozbiórka
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28
    sylwek7, wiesz moze jaki jest koszt tych uszczelek

  4. #4
    Jeśli mówimy o uszczelkach nr 3 to koszt jest śmieszny. W granicach 3-4 PLN za sztukę, tylko najpierw sprawdź czy to ucieka spod kolektora!
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28
    sylwek7, wiesz co wczesniej nie slyszalem tego jak wymenione zostaly swiece to zaczelo swiszczec dzieki za pomoc w lokalizacji uszczelek pozdrawiam

  6. #6
    Podkreślam - najpierw zdiagnozuj.

    Moze jednak pękł przewód od intercoolera, może co innego. Jak syczy to znaczy ze jest wyciek powietrza. Generalnie do TDSa części są śmiesznie tanie
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28
    sylwek7, wiesz co przed wymiana nic nie syczalo a jak wymienilem swiece zaczelo syczec wiesz nie zaszkodzi zmienic te uszczelki a jak nie beda te to bede szukal dalej masz racje smieszne ale chyba nie wszystkie

  8. #8
    nic to - powodzenia w takim razie :)
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Tak jak Sylwek radzi najpierw zdiagnozuj miejsce nieszczelnosci...
    Swiece w TDSie sa na tyle niewdzieczne ze potrafia sie wykreic wraz z czescia gwintu (niesczelnosc na gwincie tez moze byc zrodlem swistu) lub popekac/polamac sie w glowicy a wtedy to juz niestety nie beda groszowe sprawy

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    28
    sylwek7, wiesz co czy bylo by mozliwe ze palilby od razu a bylo by to co boss napisal wyzej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •