Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: [mechanika] Problemy ze skrzynią 6HP26 w 745i e65

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice

    [mechanika] Problemy ze skrzynią 6HP26 w 745i e65

    Moja skrzynia ma kilka dolegliwości:
    1. szarpie przy zmianie z 5 na 6 (również w trybie manualnym)
    2. na biegu 5 przy stałej prędkości ok. 2000obr. (80km/h) są delikatne szarpnięcia tak jakby skrzynia chciała zmienić bieg na 6. Problem występuje nie tylko w trybie normalym D, ale również w manualnym przy wymuszonym 5 biegu, jak również w trybie sportowym S, gdzie skrzynia nie powinna chcieć już niczego zmieniać. "Potknięcia"(szarpnięcia) znikają jak zaczynam przyspieszać.
    3. szarpnięcie przy hamowaniu tuż przed zatrzymaniem. Problem już opisywany w innym wątku. Jak rozumiem jest to "twarda" redukcja na 1 bieg, która występuje u wielu użytkowników. Jednak wydaje mi się, że tak być nie powinno. Co istotne szarpnięcie nie występuje w trybie sportowym.

    W związku z tym do tej pory udało mi się zrobić:
    1. wymianę oleju i filtra w skrzyni. Przy tej okazji dodany został specjalny płyn naprawczy ZF mający usunąć problemy ze zmianą na 6 bieg.
    2. ponowną adaptację sterownika skrzyni w/g wskazówek ze strony http://www.prnd.pl/porady-asb/6hp26-...utomatyczna-zf
    3. trik z pedałem gazu opisywany w innym wątku

    Jak do tej pory nic nie pomogło. Zastanawiam się czy rozwiązania problemów szukać w sterowaniu skrzyni (na http://www.prnd.pl/porady-asb/6hp26-...utomatyczna-zf
    zalecają jeszcze wymianę płyty strownika), czy może jest to jakaś mechaniczna usterka i czeka mnie rozbiórka i remont skrzyni. Nie znam żadnego dobrego fachowca od automatów w okolicy W-wy. Może możecie kogoś polecić.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Skąd
    Puławy
    Słuchaj, mój brat miał podobny problem, z Mercedesem ML400 CDI, mianowicie, autko było okazja do kupna w Niemczech, Na pełnej opcji, nie bite, w ogole rarytas. Auto miało przebiegu w roku 2007 ( bo w takim kupiłem, produkcja byla 2004). Auto kupilem od niemca bo nie bylo do czego sie przyczepic, kiedy wracalem do domu, ( a wczesiej, dobrze ze pojechalem do znajomych z bratem ) pokonalem w calych niemczech okolo 900 km. Lecz co smiesznego bylo, te same objawy jak w twoim BMW. szarpanie przy hamowaniu, nawet na manulaniej zmianie biegow, to samo. Skrzynia sie rozsypala wkońcu. (nam też nie pomagały zadne płyny, oleje itp. :> Więc co radzę Ci, najlepiej to jak najszybciej ją oddać do remontu, bo to jest usterka mechaniczna. ;)
    A mechanika postaraj się poszukać przez Allegro.pl
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  3. #3
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez Endriu
    A mechanika postaraj się poszukać przez Allegro.pl
    Co ?? Endriu - litości :x
    Gra muzyka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Skąd
    Puławy
    Dobra naprawiam błąd. Wykonałem telefon do znajomego. Polecił mi pod wawa dobra firme która specjalizuje się w Automatach.
    Postaraj się zadzwonić do nich, i spróbuj zaczerpnąć wiedzy
    http://www.autojozefow.pl/

    Pozdrawiam :D :P
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Ja swoją przejechałem już chyba z 10 tys.km z tymi objawami. Co ciekawe, te dolegliwości nie są stałe - raz są raz ich nie ma. Jak ostatnio pojechałem do mechanika, to woziłem go z pół godziny po okolicy celem demonstracji i wszystko było ok. Np. dzisiaj na 5 szarpie, przy hamowaniu nie szarpie, z 5 na 6 zmienia przyzwoicie. Jutro może być odwrotnie. Zauważyłem, że jak z tydzień pojeżdżę delikatnie to się trochę poprawia. Jak trochę ostrzej poganiam to znowu zaczyna wariować szczególnie z 5 na 6.
    Słyszałem, że jak jest usterka mechaniczna to dość szybko skrzynia się rozsypuje. Moja się tyle trzyma, więc może to jednak coś ze sterowaniem lub softem :/




    ---------------------------------------------------------



    Dzięki Endriu. Pogadam z nimi.




    MOD:Edytuj posty.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Skąd
    Puławy
    Słuchaj, a próbowałeś go podłaczyć do PC? i odczytać czy jakies błedy są?
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar HubertB
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    20
    BMW
    745i '04; 840Ci '94
    Skąd
    W-wa okolice
    Podłączali mi w warsztacie GT1, ale nie było błędów wskazujących na jakąś konkretną usterkę. Muszę jeszcze dokładnie dopytać co się pokazało, bo faktycznie warto o tym napisać. Może wtedy ktoś coś jeszcze podpowie.

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ten fenomen pracy skrzyni (GA 6HP26 Z) w e65 jest wszystkim znany.

    Twarde zrzucanie biegow przy hamowaniu, twarda zmiana biegow 2 na 3 a takze twarde zmiany i dziwne zachowanie pod gorke i z gorki wystepuje od czasu do czasu prawie we wszystkich jednostkach.

    Tak jak u ciebie, borykam sie z tymi problememi takze od jakiegos czasu, lecz przestalem zwracac na nie uwagi, fenomen przy zmianie z 5 na 6 u mnie nie wystepuje a wykasowanie adaptacji pomaga na krotki czas.



    Sebek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    179
    BMW
    e66 730Ld
    Skąd
    Puławy
    Sebek ale to jest jakas wada konstrukcyjna czy tak powinno być? :P
    NOW: BMW 730Ld 07' / Audi A5 QUATTRO 2.0TFSI 11'
    EX: Volvo V50 2.4d SPORT 07' / Volvo S60 R 08'

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Wedlug wypowiedzi pracownika ZF, pana Sagert´a z ZF Holzwickede jest to jakas wada przy konstrukcji tej skrzyni.

    Nie jest to oficjalna wypowiedz ZF.

    Sebek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •