Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] 735 iA po wymianie świec przerywa na wolnych obr

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    5

    [mechanika] 735 iA po wymianie świec przerywa na wolnych obr

    Witam!

    Panowie mam mały problem, mianowicie :

    Wszystko było super ale postanowiłem przed zimą wymienić świece, samochód chodził bdb bez zastrzeżeń, po wymianie świec na NGK odpalilem i jeździłem do końca dnia. Następnego dnia odpaliłem ją z rana i chodziła co najmniej dziwnie, kiedy stanąłem na światłach na biegu D- samochodem strasznie bujało i rzucało na wolnych obrotach - na wyższych obrotach pracowała zdaje mi się normalnie.

    Wymieniłem znowu na stare świece - NIC

    Wymieniłem te gumowe "fajki" na cewkach do świec - NIC

    Po podłączeniu do komputera wyskoczył bład P1622 , wymieniliśmy czujnik ten od góry wchodzący w pompę wody - NIC

    Samochód pracuje tak jakby lepiej ale nadal nie pracuje tak jak powinien, na P nadal wpada w wibracje i dziwnie pracuje.

    Aha i rano kiedy ruszałem po wymianie świec tak jakby doszedł mnie odgłos jakiegoś puknięcia , nie wiem czy to z silnika czy może na coś najechałem ale jakoś dziwinie się te dwie rzeczy zbiegły... czy to może miec cos wspólnego ?


    Może jakieś pomysły Panowie ? będę bardzo wdzięczny!

    Samochód to 735 iA z 1998 roku, benzyna.

    Pozdrawiam i dzięki za pomoc !

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Sprawdz pod kontemzasysania lewego powietrza. Moze jakiś wężyk spadł lub pękł.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar bobibmw
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    29
    BMW
    e60 530d e38 735IA
    Skąd
    Bydgoszcz
    Właśnie miałem to samo dopiero,na jałówce i D jak stałem drżał,okazała się sonda.
    było:clioII,audi90coupe,rover300,316i,320i,525TDS, 525,530D,323i,320d,120d,330d,grand cheeroke 4.7,jeep liberty 3.7,,E36,A6,E34,e46M,E36,E39,E46Tour,GSXR 1000 K2,330Ci,320i,xara pic,e39,x5 3.0d,e39,e38,e36,535

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Masz instalkę gazową? Jeżeli nie to i tak przyczyn może być sporo... jeżeli na kompie nie ma innego błędu to zacznij od wyczyszczenia przepływki i dokładnego poskładania całości może łapie jakieś lewe powietrze generalnie musisz dokładnie sprawdzić wszystkie podłączenia bo to może być problem z jakimś "lewym" powietrzem.
    Dreams from Dreams - 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •