Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Gdzie "zajrzeć" co sprawdzić po 250tys km 730V8 ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA

    Gdzie "zajrzeć" co sprawdzić po 250tys km 730V8 ?

    Pytanie może troche naiwne ale....w końcu musi coś się zepsuć. Automat więc ew.awaria rozrusznika to...laweta. To przykład ale może Ktoś z Kolegów wie ile taki rozrusznik "pociągnie ? ( mój po regener. ma 100tys.) Zróbmy Spis czynności po 250 tys km.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    57
    BMW
    e38 m62b35 98'
    Skąd
    lubelskie zadupie
    co sie martwisz rozrusznikiem?

    martw sie o skrzynie? :-)
    toż to statystycznie, własnie przy takim przebiegu pada skrzynka.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    1. nienaprawiaj tego co dziala,
    2. skad wiesz jaki przebieg ma auto?
    3. czy masz auto od nowosci ze wiesz co bylo juz naprawiane?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dobry serwis to nowe świece, uszczelki pod pokrywy zaworów, odma z separatorem oleju, wszystkie filtry paliwa, oleju powietrza i kabinowy, w skrzyni,uszczelka skrzyni i jej olej.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    468
    BMW
    735iA
    Skąd
    Wrocław

    Re: Gdzie "zajrzeć" co sprawdzić po 250tys km 730V

    Cytat Zamieszczone przez wampohl24
    Pytanie może troche naiwne ale....w końcu musi coś się zepsuć. Automat więc ew.awaria rozrusznika to...laweta. To przykład ale może Ktoś z Kolegów wie ile taki rozrusznik "pociągnie ? ( mój po regener. ma 100tys.) Zróbmy Spis czynności po 250 tys km.
    czyli ktoś go regenerował przy 150 tyś? W BMW serii 7 to mało prawdopodobne to nie matiz :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    znam to auto od nowego, poprzednik był takim fanem że doposarzał go we wszystko co wchodziło do '97 , i co można bylo dodać. przy okazji ile tych filtrów paliwa? więcej niż 1 ?
    a alternatorek może siąść od razu ? czy sa jakies objawy? pozdr."siódemkowiczów"

  7. #7
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    no jak alternator pada to jednym z podstawowych objawów jest brak ładowania , tylko nie rozumiem po co się tym martwić skoro działa ?????????????

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria

    Re: Gdzie "zajrzeć" co sprawdzić po 250tys km 730V

    Cytat Zamieszczone przez Michael7
    Cytat Zamieszczone przez wampohl24
    Pytanie może troche naiwne ale....w końcu musi coś się zepsuć. Automat więc ew.awaria rozrusznika to...laweta. To przykład ale może Ktoś z Kolegów wie ile taki rozrusznik "pociągnie ? ( mój po regener. ma 100tys.) Zróbmy Spis czynności po 250 tys km.
    czyli ktoś go regenerował przy 150 tyś? W BMW serii 7 to mało prawdopodobne to nie matiz :)
    A widzisz u mnie też trzeba zregenerować rozrusznik. Przebieg ok 200tyś. Elektrycznie wszystko jest cacy, szczotki jak nowe, elektromagnes bez zarzutu, ale tulejka mosiężna z przedniej obudowy gdzieś zniknęła :P nie wiem czy była już tak wyrobiona że wypadła, czy co się stało, ale jej nie ma. Najlepsze jest to że rozrusznik bez niej normalnie działał :)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    nie lubie robić nic "na zapas" ale w osprzęt który pracuje i bez którego "leżysz" a raczej stoisz , chodzi o starter i alternator, uważam że można zajrzeć. Podobnie jak klocki hamul. Bardzo róznie się zużywają,chociaż auto pokaże kiedy.....miałem kiedyś amerykańca i pokazywał sygn.klocków na 50% zużycia.

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Sprawdź sobie podszybie :) jak nie wymieniane to pewnie jest w złym stanie. A jak tak to Ci zaraz wszelkie przekaźniki przestaną działać, a tu jesień jest i wycieraczki się pewnie przydadzą :)
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •