Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Gdzie "zajrzeć" co sprawdzić po 250tys km 730V8 ?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Do rozrusznika warto zajrzeć, obejrzeć szczotki, oczyścić komutator, sprawdzić luz na tulejkach i je przesmarować, umyć i przesmarować przekładnie planetarną, oczyścić i zabezpieczyć połączenia elektryczne.
    Alternator masz chyba chłodzony powietrzem, jeśli tak to warto wymienić w nim łożyska, obejrzeć szczotki i oczyścić komutator. Jeśli chłodzony wodą to ja bym go nie ruszał, jeżeli działa :)
    Kiedy miałeś robiony serwis klimy? Jeśli dawno to proponuje wymianę oleju w układzie i dobicie czynnika, oraz ozonowanie (odgrzybianie) wnętrza.
    Do kostek pod maską i w ogóle wszędzie gdzie się da, napsikać jakiegoś specjalnego preparatu rozpuszczającego tlenki.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    moze jeszcze sruby w kołach posmarowac smarem? :D

  3. #13
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    A zapomniałem :) Akumulator latarki, którą powinieneś mieć w schowku, też od czasu do czasy trzeba sprawdzić. Ale jeśli padł to wymień całą latarkę.
    Gra muzyka

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a tak na serio, niewiadomo co juz bylo robione, chyba ze masz auto od nowosci, a robiac taki serwis "na sile" mozna wpasc w wielkie koszta, pomysl:

    klocki, tarcze, sprzeglo, odma, uszczelki, swiece, tuleje, rozrusznik, alternator, podszybie, krzyzaki, podpora, lancuch, slizgi, zarówki, łozyska...... w sumie wyjdzie tyle co e38 wiec jaki jest sens??? a i tak walnie co innego :hah: takie juz sa te przedmioty martwe. Ja osobiscie wole auta w pelni orginalne, nawet jak do roboty ale orginalne, bez urwanych gwintow, druciarstwa i niewiadomo jakich czesci marki jabadaba.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    A kto i gdzie napisał o druciarstwie i częściach jabadaba?
    Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o samochodzie i nie ma dwóch lewych rąk, bez problemu napsika sobie w kostki elektryczne, co kosztuje raptem kilkanaście zł, za dobry środek do takich celów i kilkanaście minut roboty. A to go może uchronić od samoistnie otwierającej się klapy bagażnika, czy świeceniu kontrolek, mimo że wszystko jest sprawne, albo co gorsza choinki na światłach, co jest niebezpieczne i śmiesznie wygląda w samochodzie pokroju serii 7.
    Nie wiem czy wiesz, ale wiele części w samochodzie podlega okresowej kontroli, której wielu ludzi nie praktykuje bo: "po co, kiedy wszystko działa". Tylko jak rozrusznik przestanie kręcić 600km od domu, to wtedy dopiero pojawia się problem...
    I nikt tutaj nie pisze o rozbieraniu całego samochodu na części, przecież takie przeglądy poszczególnych podzespołów można robić stopniowo i uchronić się przed niepotrzebnymi, dodatkowymi wydatkami.

  6. #16
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    a co ty tak sie przyczepiles do tego rozrusznika? :P ja czuje jak rozrusznik mi sie "rozpada" i wtedy to robię, czy rozrusznik jest czescią eksploatacyjną?? klocki wymieniasz jak trzeba, tarcze identycznie, olej, sprzeglo, a nie ot tak.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Nie no, oczywiście masz racje, ze rozrusznik, czy alternator, czy kompresor klimy to nie części eksploatacyjne, ale im przeglądy też trzeba robić, choćby głupie smarowanie tulejek, czy wymiana łożysk w alternatorze (na szczęście łożyska słychać kiedy wymagają wymiany :P ). A swoją drogą skąd wiesz kiedy siada rozrusznik? Mój działał do końca i to bardzo ładnie, a jak wyjąłem silnik i zdemontowałem starter to się wystraszyłem :shock:

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Rafciu, jedyny podszedłeś do tematu poważnie. Wszystko można stopniowo spr. Wielu myśli że tylko olej, benzyna i ....w drogę. ( potem stoją na awaryjnych) Pozatym sprawdzić można tylko to co potrzebne do jazdy. ( bez klimy,radia i tej latarki kolegi z w-wy można się obyć)

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    45
    BMW
    e65 735i e38 740i e46 2.0 coupe
    Skąd
    GDYNIA
    Trwało to trochę ....ale przegląd zrobiony. Rozrusznik był zapylony jak kominek. Ale Panowie Temat nr 1 !!!!! Dokręcajcie POMPY OLEJU w M60 !!! Dwie znalazłem w misce a reszta lużna .( mniej lub więcej) Robiłem wszystko w WFK Wejherowo). Spec mówił że widział już cytuje "dziesiatki" takich śrub pływających w oleju. Czym to grozi? .....każdy ma wyobrażnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •