Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: e38 730 m60 nie chce odpalić

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    obroty widzi kumpel mi to diagnozował cdif'em. Co do pytania o synchronizacje EWS/DME nic takiego nie robiłem ja ale poszłem na po browara do sklepu i mój maly mógł coś na klikac, nie chce sie przyznac a jesli by to zrobił to jakie skutki moga byc. pytam juz tylko z ciekawosci ponieważ moja 7'emkajedzie na serwiś BMW w Kaliszu w tą sobote. Pozdrawiam.
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Panowie 7 nadal nie chce odpalic problem jest chyba duży. Mimo zapewnień servisanta BMW w Skarszewie że oni wiedzą co jest w aucie uszkodzone że nie chce odpalić wystarczy żeby auto podstawić im na 3 godziny zawieźliśmy aż 90 km na lawecie moją perełke do tych "fachowców". 7 została a my pojechaliśmy do restauracji, po godzinie dzwonią że rozrusznik nie chce kręcić i chyba się zatarł i że gniazdo diagnostyczne okrągłe jest uszkodzone bo piny się obracają i że Dziś tego nie zrobi bo się nie może z niczym połączyć to ja carsoftem bez niczego się łącze a on GT1 ponoć taki mają. TOTALNA PORAŻKA w dodatku wzioł 100zł za to że zdiagnozował że nie może nic zdiagnozować. Zupełnie odradzam
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Szczerze nie rozumiem Twojego postu zwłaszcza jego początku. Przeczytaj sam i sprubój pojąć to. Po drugie sprawdz przedewszystkim jakie i czy wogóle jest ciśnienie paliwa na listwie wtryskowej, czy jest wogóle iskra. Kolejna sprawa to carsoft-owi nie ufam do końca. Najlepiej było by sprawdzić innym testerem czy na bank jest wszystko ok w sterowaniu silnikiem. Jak się nie odzywa wogóle to albo nie dostaje paliwka, albo brak iskry. To podstawowe sprawy, które trzeba sprawdzić.
    tak jak Danek25 napisał i ja chyba tak samo to rozumiem: samochód palił a po diagnostyce carsoftem 6,5v, przestał palić, wygląda na to że podczas tej diagnostyki coś poprzestawiane zostało

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    nie wiem co to za serwis, ale jak Ci rozrusznik zatarli to zabieraj swoją perełkę czym prędzej od nich,

    nie wiem czy oni używają komputera do zdiagnozowania Twojega samochodu, ale po zatarciu rozrusznika wygląda mi to na szukanie usterki poomacku

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Te serwisy nadają sie tylko do zlikwidowania. Bmk'a odpaliła pan W. z Pyzdr odpalił wzioł 500 zł i po klopocie. Pozdrawiam
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    no a co bylo przyczyna usterki ??

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Cytat Zamieszczone przez point6
    Panowie 7 nadal nie chce odpalic problem jest chyba duży. Mimo zapewnień servisanta BMW w Skarszewie że oni wiedzą co jest w aucie uszkodzone że nie chce odpalić wystarczy żeby auto podstawić im na 3 godziny zawieźliśmy aż 90 km na lawecie moją perełke do tych "fachowców". 7 została a my pojechaliśmy do restauracji, po godzinie dzwonią że rozrusznik nie chce kręcić i chyba się zatarł i że gniazdo diagnostyczne okrągłe jest uszkodzone bo piny się obracają i że Dziś tego nie zrobi bo się nie może z niczym połączyć to ja carsoftem bez niczego się łącze a on GT1 ponoć taki mają. TOTALNA PORAŻKA w dodatku wzioł 100zł za to że zdiagnozował że nie może nic zdiagnozować. Zupełnie odradzam
    Sam kupuje u nich części do mojej niuni i raz też miałem problem z odpaleniem - jeżeli wiesz co jest grane i co do wymiany ,to możesz im auto zostawić w przeciwnym razie zedrą z Ciebie ;) Prosty sposób na ''serwisy'' umawiasz się na godzinę i patrzysz im na ręce -jeżeli mają coś przeciwko to coś jest nie tak :>

    Czyżby czujnik położenia wału?? ;)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    95
    BMW
    730iA e38
    Skąd
    wrzesnia
    Przyczyna: Diagnostyka oraz kodowanie carsoftem komputera od poduszek powietrznych aby wyłączyć przednią mate zajęcia pasażera tak by jej sensor nie widział, wtedy gdy ona jest uszkodzona i wyłączona sensor nie widzi błędu i nie świeci sie kontrolka od poduch.
    Skutek rozsypanie pamieci EWS nie widział wyposażenia samochodu, rozsypanie pamieci w ECU Airbagu. Auto nie odpala.
    Co sie stało z interfejsem (zakupionym na allegro) którym robiłem takie operacje nie pierwszy raz?? Podłozyłem pod tylne koło u C-360 mojego dziadka wżuciłem jedynke i.. cała piz....

    P.S. Dla tych co maja podobne hobby. Interfejsy z allegro w przedziale cenowym od 300 - 1200zł. Są dobre do francuzów, Opli całego Vaga (VW, Audi, Seat, Skoda), Forda itp. sa w miare zaufane i nie zrobicie nimi tak szybko bałaganu jak te co są do BMW czy Mercedesa. Pozdrawiam niech wasze 20 cali szybko sie toczy ;))
    zakaz reklamy bez poprzedniego kontaktu z adminem ...

  9. #19
    point6, poniekąd sobie sam odpowiedziałeś w poście powyżej, tyle że przyczyną nie jest bogu ducha winien interfejs a oprogramowanie. Niestety, Carsoft to dość niebezpieczne narzędzie, o czym przekonałem się nie tylko ja....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •