Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ LPG] Mapy wtryskow STAG 300 V8 m60 3.0

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE

    [ LPG] Mapy wtryskow STAG 300 V8 m60 3.0

    Witam.
    Zastanawiam sie czy jest sens wgrywania mapy wtyskow do staga 300 czy nalepiej zrobic poprostu adaptacje i finito.

    Jesli ktos moglby przeslac mi na meila mapy do 8 cylindrowki bylbym zobowiazany.
    Ewentualnie jakas podpowiedz jak najlepiej zestroic staga z bawarka zeby chodzil dobrze i przyzwoicie palil.
    Generalnie paniki nie ma. Spalanie w miescie do 25l ale znajomy ma e39 z 4 litrowa jednostka i pali w miescie 15-18 podobno.
    Podobno byla to kwestia wganej mapy. Generalnie regulacji gazu. Tamta tez plynniej chodzi.
    U mnie jest takie szarpniecie i przymulenie przy ruszaniu na gazie ktore nie wystepuje na benzynie.

    Moj meil sebogo@o2.pl
    Bede wdzieczny za wszelkie sugestie

    Pozdrawiam serdecznie
    Seba

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Miałem Stag-a w poprzednim aucie i nic do sterownika nie wgrywało się. Podłączało się komputer i pół godziny jazdy w różnych warunkach (delikatnie, później ostro, wolno, szybko - tak w skrócie) w celu ustawienia mapy i gotowe. U Ciebie powinno być tak samo. Nie chrzań się z tym tylko podjedź do gazownika i za 100zł zrobi to jak należy. Silnik na benzynie musi chodzić bez błędów bo przeniosą się do sterownika gazu.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    Kolego wiec bledow nie ma w ecu od benzyny.
    Kabelek do staga mam i moge zrobic adaptacje z tym ze robilem juz pare razy na postoju.
    Rozumiem ze w Twoim autku robiles adaptacje w trakcie jazdy z podpietym kompem ?

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez FIREWOLF1
    Kabelek do staga mam i moge zrobic adaptacje z tym ze robilem juz pare razy na postoju.

    Adaptacje wykonuje sie na hamowni lub podczas jazdy.

    Tryb adaptacji musi przejsc przez wszystkie tryby jazdy od postoju do pelnego obciazenia.

    Jezeli masz u siebie wtryski Valteka - to wzialbym je pod lupe.

    Istnieje bardzo duze prowdopodobienstwo ze "leja" inne dawki niz powinny.

    Na forum w dziale LPG sa testy roznych wtryskow, Valtek wypadl chyba najgorzej.

    Bardzo wazna sprawa to wykasowanie adaptecji ECU i zrobienie troche kilometrow (im wiecej tym lepiej i w roznych warunkach) na benzynie przed adaptacja sterownika LPG.

    Sebek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    60
    BMW
    730i
    Skąd
    OPOLE
    Kolego Sebek.
    Czyli zresetuje komputery.
    Zrobie adaptacje na benzynie.
    I w jaki sposob mam zrobic adaptacje na gazie.
    Mam kabel do staga + mam laptopa.
    Do tej pory robilem adaptacje na postoju tak ze program sam przelaczal z benzyny na gaz i ja dalem tylko na 3 tys obrotow.
    Czy tam jest jakas opcja zeby zrobic adaptacje w jezdzie ??
    Czy tzreba recznie te mapy ustawiac ??

  6. #6
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie znam sie na Stagu300 na tyle zeby ci powiedziec jak to wyglada.

    Wiem jak sie to odbywa przy PRINSie .....

    Faktem jest jednak ze ustawienia robi sie zawsze w trakcie jazdy, najlepiej z dodatkowym urzadzeniem ktorym mozna kontrolowac korekty na benzynie i na LPG.

    Ustawiasz tak aby czasy wtrysku benzyny podczas jazdy na gazie byly takie same jak podczas jazdy na benzynie.

    Do tego typu regulacji nadaja sie idealnie dlugie proste bez nachylenia gdzie mozna przez dluzszy czas jechac stala predkoscia i obciazeniem silnika i w miedzyczasie przelaczac miedzy benzyna a LPG i regulowac.


    Pojedz najlepiej do kogos kto na prawde sie na tym zna.


    Sebek


    p.s. tak jak wspominalem wczesniej, bardzo czesto slabym punktem zestawow ze sterownikiem Stag300 sa wtryski LPG.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Cytat Zamieszczone przez FIREWOLF1
    Kolego Sebek.
    Czyli zresetuje komputery.
    Zrobie adaptacje na benzynie.
    I w jaki sposob mam zrobic adaptacje na gazie.
    Mam kabel do staga + mam laptopa.
    Do tej pory robilem adaptacje na postoju tak ze program sam przelaczal z benzyny na gaz i ja dalem tylko na 3 tys obrotow.
    Czy tam jest jakas opcja zeby zrobic adaptacje w jezdzie ??
    Czy tzreba recznie te mapy ustawiac ??
    Sam tego nie robiłem, dlatego nie udzielę dokładnych informacji. Na pewno nie były potrzebne jakieś dodatkowe urządzenia. Kabel, laptop, pasażer obsługujący urządzenie i w drogę. Jeździliśmy po mieście, później na autostradę. Mapa, widziałem, sama korygowała się. Na koniec coś tam jeszcze widziałem poprawił w mapie i tyle. Wszystko grało jak trzeba. Było bardzo dużo punktów pośrednich, wykres z gazu pokrywał się z wykresem z benzyny. Gdy raz się to ustawi poprawnie, to później nie trzeba korygować bo ustawia się samo. Mam Stag-a 300 w Explorerze i ostatnio mapa była robiona 2 lata temu przy okazji wgrywania nowego softu do sterownika, bo wyszedł nowy i na przeglądzie zaproponowali wymianę oprogramowania. Miałem też Stag-a 300 w A8 i tak samo bez problemów i obsługi. Być może faktycznie pojedź do kogoś kto tym zajmuje się, popatrzysz mu na ręce, i następnym razem będziesz wiedział co i jak.
    monster_pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •