Witam mam problem z moim autkiem jestem nowy na forum także nie wiem czy dobrze trafiłem no ale próbujemy

Mianowicie mam silnik m30b30 i Blosa Brc i mam taki problem: jakieś 2 tygodnie temu wymieniłem z kolegą wtryski, świece (nówki ngk), pompa paliwa też jest nowa. Buma śmigała jak nówka normalnie nie to auto co było wcześniej aż się zdziwiłem.
Po tygodniu jeden dzień przejechałem się na gazie i zaczęły się problemy: najpierw problem z odpaleniem na Pb, szarpało i buma miała problemy z wkręceniem się na obroty aż w ogóle przestało śmigać na Pb, na gazie jeździ normalnie pali bez problemu. Najpierw myślałem ze to wina przepustnicy ale po wizycie u mechanika i podłączeniu pod kompa okazało się że coś jest nie tak z elektryką, nie daje prądu na pompę paliwa, mechanik powiedział że to prawdopodobnie wina instalacji gazowej ale nie chciał przy tym grzebać żeby czegoś jeszcze nie zepsuć i powiedział żebym pojechał do gazownika u którego jeszcze nie bylem. Zastanawiam się czy u gazownika mi pomogą jeśli jest problem z elektryka. Co wy o tym sadzicie??? Pozdrawiam