Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dziwne objawy-nagly brak wspomagania+kontrolka baterii+temp.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec

    Dziwne objawy-nagly brak wspomagania+kontrolka baterii+temp.

    Hej witam!
    Dzis rano jadac do pracy - ruszalem delikatnie spod swialet i uslyszalem jakis dziwny dzwiek- cos jakby taarcie gumy o metal ??!! Po kolejnych kilku metrach stracilem wspomaganie kierownicy i naprawde ciezko bylo wogole skrecic itp, wyskoczyla czerwona kontrolka baterii ( akumulator + - ) i temp wody zaczela wzrastac diametralnie. Zatrzymalem samochod odrazu i wylaczylem silnik. Nie bylo kaluzy pod autem.
    Z gory zaznaczam ze nie znam sie na mechanice ale wierze ze koledzy z forum pozwola mnie troszke nakierowac co i jak.
    Auto to 728iA 2000 rok

    PS Przepraszam za ang. czcionke ale nie mam pl znakow w pracy
    Pozrdrawiam,
    Kuba

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Pasek klinowy nie zdechł??

    Kolega miał ten sam objaw jak strzelił klinowy bo on napędza pompę wody i pompe wspomagania auta nie ruszać na lawetę do mechaniora i niech wymienia i niech przy okazji obejrzy pompe wody czy nie zdechła

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Urwał Ci się Pasek kolego. Alternator, pompa wody i pompa wspomagania napędzana jest jednym paskiem.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Oczywiście jest to wina paska napędowego. Jednak przyczyna spadnięcia może być poważniejsza. Na przykład u mnie spadł, bo urwało się jedno mocowanie pompy wspomagania. Równie dobrze może być to napinacz, rolka napinacza, bo chyba nie jeździłeś tak długo, że pasek sam pękł w pół (już pomijając, że zużywający się pasek piszczałby w ostatnich kilkuset km przeraźliwie)
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Będę w Mielcu w piątek, jeżeli chcesz, to możemy zerknąć pod maskę. Obstawiam pasek, jak koledzy powyżej. Ważne jest, aby ustalić przyczynę usterki, a nie tylko usunąć skutek.
    Pozdrawiam.
    monster_pl

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    38
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Mielec
    Cytat Zamieszczone przez monster_pl
    Będę w Mielcu w piątek, jeżeli chcesz, to możemy zerknąć pod maskę. Obstawiam pasek, jak koledzy powyżej. Ważne jest, aby ustalić przyczynę usterki, a nie tylko usunąć skutek.
    Pozdrawiam.
    Hej!
    To naprawde mile z Twojej strony ale niestety auto jest w UK - takze nie jest to tak prosta sprawa.
    Czy ktorys z kolegow moglby mi powiedziec jak trudna w skali od 1-10 i kosztowna jest ta operacja "pasek klinowy"? Szczerze mowiac nie mam pojecia,bo dzis nawet brak czasu na telefony do mechanikow bo caly dzien w pracy :papa:
    Pozdrawiam serdecznie!
    Kuba

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Sama wymiana paska nie jest skomplikowana i kosztowna. Problemem jest to, co awarię spowodowało. Jeżeli nie zdiagnozuje się przyczyny a tylko usunie usterkę, to temat szybko może powrócić. Generalnie masz tak:
    1. pasek zerwał się ze starości (najlepsza opcja)
    2. uszkodzona pompa wody (tutaj już gorzej)
    lub któraś z opcji wymienionych wcześniej, tj napinacz, jakaś rolka, łapa albo czort wie:)
    Dopiero po otwarciu maski i dokładnych oględzinach będzie wiadomo co się stało i dlaczego. Jedno jest pewne - jeździć tak się nie da bo uszkodzisz silnik. BMW jest bardzo wrażliwe na temperaturę a po przegrzaniu to już szmelc.
    monster_pl

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Nie chciałbym Cię dobijać ale u znajomego w 540 spadł on dlatego, że pompa wody zdechła :(

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Akurat do 2,8 pompa jest taniutka (ok.160zł), więc nie ma żadnej tragedii i nie dołujcie kolegi ;D to nie 4,4 ;)
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    73
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Wrocław
    Pompy po zniżkach: Ruville 100zl, Febi: 200zł, Hepu 160zł w zaokrągleniu. Oczywiscie na allegro pewno będzie taniej niż w hurtowni..
    Chciałbym umrzeć jak mój dziadek, we śnie, a nie w panice jak jego pasażerowie..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •