Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Wspomaganie kierownicy

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Możliwe,że problem tkwi w zbyt mocno skręconej śrubie regulacyjnej przekładni.
    Wydaje mi się, że jeśli śruba zostanie za mocno skręcona to "popij wodą". Bo ona już nie odblokuje przekładni po odkręceniu. Mogę się mylić więc poprawcie.

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez sokół
    Cytat Zamieszczone przez marek1132
    Możliwe,że problem tkwi w zbyt mocno skręconej śrubie regulacyjnej przekładni.
    Wydaje mi się, że jeśli śruba zostanie za mocno skręcona to "popij wodą". Bo ona już nie odblokuje przekładni po odkręceniu. Mogę się mylić więc poprawcie.
    Śruba z kontrą na klucz 19..22 widoczna u góry przekładni służy do kasowania luzu na przekładni kierowniczej,zbyt mocne jej skręcenie powoduje zwiększony opór na kole kierownicy,nie ma nic wspólnego z zablokowaniem czy odblokowanie przekładni jak napisałeś,choć do końca nie wiem o co ci chodziło....
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  3. #23
    Początkujący Użytkownik Awatar Pawel130589
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    74
    BMW
    E32
    Skąd
    Koszalin
    Byłem dziś z tym u chłopaków od bemek to mi powiedzieli że jest odpowietrzone a ten odgłos to norma bo jest nowy rzadszy olej, kurcze ale i tak w porównaniu do innych BMW mi chodzi ciężko wspomaganie, tak na chłopski rozum co tu może pomóc
    BMW jest jak wino, im starsze, tym lepsze

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar sokół
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    235
    BMW
    E32 750iL 1990r.
    Skąd
    Wisznice
    Cytat Zamieszczone przez Pawel130589
    Byłem dziś z tym u chłopaków od bemek to mi powiedzieli że jest odpowietrzone a ten odgłos to norma bo jest nowy rzadszy olej, kurcze ale i tak w porównaniu do innych BMW mi chodzi ciężko wspomaganie, tak na chłopski rozum co tu może pomóc
    .

    A może łożyska zwrotne, te pod kielichami już poleciały :029:

  5. #25
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Najprościej będzie wymienić przekłądnię kierowniczą najlepiej na przeklądnię z servotronikiem i po sprawie dopiero wówczas poczujesz kolosalną różnicę :D
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Mialem podobny problem z przekladnia serwotronic - wymiany plynu nic nie dawaly, paskow tez. Kasowanie luzu tez nic nie wnosilo sprawy - skonczylo sie na wymianie przekladni na sprawna - i teraz takowych problemow nie ma.
    Polecam poszukac dobrej przekladni od jakiegos dawcy.
    Gilu_e32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •