Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: 5hp24 getribenotprogramm i nie odpala ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl

    5hp24 getribenotprogramm i nie odpala ?

    witam zaczne od tego ze autko nabyłem niedawno z niesprawną do konca skrzynia... w skrzyni brakowało oleju i była w trybie awaryjnym... po kupnie dolałem oleju i skrzynia jakos tam zmieniała biegi, szarpała i skakała na 3cim biegu i slizgała sie na 5tym w trybie manualnym nie szarpała ale piatke i tak slizgała. dzisiaj jednak sie na mnie konkretnie obraziła pod samą pracą, naszczescie nie na autostradzie szarpneło mocniej i ani dodac gazu ani odjąc, nie mozna było zmienic biegu, wyswietlacz na zegarach przestał reagowac, odrazu zgasiłem ja i juz nie chce odpalic, czy cos poza i tak padnieta skrzynia mogło sie stac, czy komp skrzyni odcina stacyjke i dlatego nie chce odpalic? podejzewam ze tej skrzyni i tak niema sensu naprawiac, nie mam pojecia ile poprzedni własciciel ja tyrał bez oleju .. na zegarach getribenotprogramm i motornotprogramm... m62tub44 se zkrzynką zf 5hp24

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    widzę ze żadnych opcji nikt nie ma, wiec bede sobie musiał sam poradzic z problemem... mam juz drugą skrzynie, autko sciagnołem do garazu jutro zaczynam wymiane... zauwazyłem ze gdy włacze zapłon to wskazówka od temp idzie na czerwone... niestety nie mam w tej chwili dostępu do kompa aby zczytac błedy..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    żeby odpalić skrzynia musi być na p,a jak nie wyświetla na zegarach informacji w której pozycji jest dźwignia to maże dlatego nie odpala.
    730

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    886
    BMW
    BMW E38 740 1994r
    Skąd
    okolice Kalisza
    Mi nie pokazywała na licznikach P przez padnięty czujnik położenia wału i wyświetlał się komunikat GETRIBENOTPROGRAM .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    wiec zaczne od tego ze własnie skonczyłem wymieniac skrzynie ,poszło sprawnie jak zwykle w bmw, jednak dalej niechce zapalic.... pogrzebałem troche tropem wskazówki od temp, okazało sie ze był mały pożar... stopiło mi grzałkę termostatu i troche kabla od niej.. po odcieciu stopionej wiazki od grzałki pozycja lewarka zaczęła sie wyswietlac na zegarach ,rozrusznik zaczął reagowac, jednak jeszcze jej nie odpaliłem bo nie chce niekompletnego silnika tyrac i czekam do poniedziałku zeby zamówic grzałke tyle ze niemoge jej znalezc w katalogu... podejzewam ze to bedzie razem z obudową termostatu...


    jakies domysły co do tej grzałki? słyszałem tez o bezpieczniku schowanym głebiej obok komputera

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    skoro już rozrusznik kręci itd, to dobry znak, musisz być dobrej myśli.
    Co do bezpiecznika , nie wiem czy chodzi Ci o ten 60A, ale moja i z nim przepalonym paliła

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    Cytat Zamieszczone przez 1endzi
    skoro już rozrusznik kręci itd, to dobry znak, musisz być dobrej myśli.
    Co do bezpiecznika , nie wiem czy chodzi Ci o ten 60A, ale moja i z nim przepalonym paliła



    dopiero dzis dostasłem termostat i czujnik temp. ten co jest w pompie wody.. odrazu po robocie do garażu wymiana potopionych kabli i wtyczki od grzałki termostatu...po skreceniu tego do kupy motor not program ciagle na zegarach..odpaliła i po chwili zgasła za któryms razem zaskoczyła na dłużej... nierówno pracuje nie wkreca sie na obroty i buja ja na obrotahch.. czy patent z resetem działa tak jak w starszych modelach, łaczenie odłaczonych klem i zapłon na 15 min.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mati-e28
    odpaliła i po chwili zgasła za któryms razem zaskoczyła na dłużej.
    Mnie to wygląda na przepływomierz
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 1endzi
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    116
    BMW
    e34 524td i 535i, obecnie e38 730i
    Skąd
    Warszawa
    odłączenie klem nic nie da, nie zresetuje się,
    pozostaje chyba podpięcie pod kompa

  10. #10
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Pierwsza rzecz jaką należy zrobić w takiej sytuacji to podpięcie do kompa. Było już o tym ze sto razy.
    Gra muzyka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •