Wiem, że forum jest o 7, jednak widząc że wiele osób zna się tu na motoryzacji postanowiłem właśnie Was poprosić o radę.

Seria 7 jest moim marzeniem już długi czas, lecz studenckie realia jeszcze jakiś bliżej nieokreślony czas nie pozwolą mi na posiadanie i eksploatację tego samochodu. Mimo to jakieś auto jest mi potrzebne. Ma być tanie i niezawodne. Spalanie też powinno być rozsądne, bo wiadomo że ktoś, kto kupuje samochód za 3000, raczej nie będzie sobie mógł pozwolić na wielkie spalanie.

Wiadomo, że za 3000 można kupić już E32 na chodzie i to czasem z gazem, tylko pytanie jak będzie wyglądać eksploatacja takiego auta.

Samochodu potrzebuję przede wszystkim do przemieszczania się między Warszawą a domem, czyli niezbyt długich tras. Może kilka razy w sezonie jakiś dalszy wypad.

Wiem, że dobrą opinią cieszą się mercedesy W124. Części do nich też jest dużo i są tanie. Nie wiem tylko czy można dobry egzemplarz za tak małą kasę kupić. Mój ideał w nim to wolnossący diesel o pojemności trzech litrów i z automatem, ale znajomy ostatnio takiego kupował i dał ponad 7000 zł, a twierdzi że obejrzał kilkadziesiąt egzemplarzy, tańszych i droższych.


Jestem otwarty również na wszelkie inne propozycje. Będę wdzięczny za każdą radę.

Pozdrawiam :)