Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Samochód do 3000 PLN

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    209
    BMW
    chciałbym :)
    Skąd
    Grójec/Warszawa

    Samochód do 3000 PLN

    Wiem, że forum jest o 7, jednak widząc że wiele osób zna się tu na motoryzacji postanowiłem właśnie Was poprosić o radę.

    Seria 7 jest moim marzeniem już długi czas, lecz studenckie realia jeszcze jakiś bliżej nieokreślony czas nie pozwolą mi na posiadanie i eksploatację tego samochodu. Mimo to jakieś auto jest mi potrzebne. Ma być tanie i niezawodne. Spalanie też powinno być rozsądne, bo wiadomo że ktoś, kto kupuje samochód za 3000, raczej nie będzie sobie mógł pozwolić na wielkie spalanie.

    Wiadomo, że za 3000 można kupić już E32 na chodzie i to czasem z gazem, tylko pytanie jak będzie wyglądać eksploatacja takiego auta.

    Samochodu potrzebuję przede wszystkim do przemieszczania się między Warszawą a domem, czyli niezbyt długich tras. Może kilka razy w sezonie jakiś dalszy wypad.

    Wiem, że dobrą opinią cieszą się mercedesy W124. Części do nich też jest dużo i są tanie. Nie wiem tylko czy można dobry egzemplarz za tak małą kasę kupić. Mój ideał w nim to wolnossący diesel o pojemności trzech litrów i z automatem, ale znajomy ostatnio takiego kupował i dał ponad 7000 zł, a twierdzi że obejrzał kilkadziesiąt egzemplarzy, tańszych i droższych.


    Jestem otwarty również na wszelkie inne propozycje. Będę wdzięczny za każdą radę.

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Tanie w eksploatacji i za 3000? Jeśli to ma być Bmw to proponuje żebyś rozpoczął przygodę z modelem E30. Silniki zaczynają się od 1.6 w benzynie, są też diesel. Lepiej E30 w sensownym stanie niż dojechane E36. W tej cenie powinieneś dostać coś normalnego. W E32 nie wchodź bo pomimo rocznika tanio nie będzie.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dj Snake
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    117
    BMW
    E30 320i
    Skąd
    Ruciane-Nida
    E30 za 3 tysiące kupisz, jako samochód do przemieszczania się - tak. Jeśli to ma być samochód do pokazania, trzeba dać przynajmniej dwa razy więcej. Ceny E30 w ostatnim czasie wzrosły, jeśli mówimy o zadbanych egzemplarzach. Sam mam E30 320i, nie jest w super stanie a dałem za nią 5 tysięcy. Za 3 tysiące gościu sprzedał ostatnio zardzewiałą, malowaną z dwóch stron szeroką lampę z M10B18. Cóż... może akurat jemu się udało a może takie są realia? Sam oglądałem za 3800 igłę M40B16 - co wyszło? Malowany cały lewy bok, rdza pod zderzakami, na progach i dziury w bagażniku... Porażka....


    Cóż, szukaj, może trafi się jakieś gołe 316 za 3 tysiące. Im mniej bajerów tym bardziej prawdopodobne, że blacha będzie w miarę, bo na dobrą nie ma co liczyć niestety...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szczuplyfm
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    104
    BMW
    e38 735i '98
    Skąd
    Młoszowa
    Mam na sprzedaz fiata uno (info na PW)

    Mod edit :
    Nie umieszczamy tu ogłoszeń.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Poszukaj - był podobny temat - wszystko omówione na kilku stronach ;)

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    W tym przedziale cenowym to tak jak koledzy pisali atakuj E30 / E34
    Tanie w czesciach i tankowaniu-> W124 automat 300d :] - chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to pali... :D przejechanie 100km E38 728i na benzynie wychodzi taniej jak 300d
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    jako wóz do oszczedzania kup sobie Uno 1.7d. Przerabiałęm temat :) Na budowę się nadał doskonale! Nie szybki, jeździ na wszystkim, stołki wygodne.

    Jako wózek na potem polecam E32. Przepiękny samochód i daje mnóstwo frajdy. Meśka sobie odpuść. Pali sporo a będąc młodym gościem będziesz jeździł jak emeryt. I co z tego że części są tanie?
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  8. #8
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Mi się udało kupić passata b2 z silnikiem 1.6d za 600zł z dwoma kompletami alu i oponami na kilka sezonów. Spalanie nie większe niż 6l tego co wlejesz;p Od maja zrobiłem nim 13tyś km i w tym czasie wymieniłem tylko hamulce z tyłu.
    Tak więc śmiało polecam takiego paska lub golfa I z takim silnikiem, do 3000zł do wyboru do koloru, części od groma i w dobrych cenach :) Ja jestem bardzo zadowolony.

  9. #9
    Vip Vip Awatar Cichy
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    887
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Co z kraju zółtków Nissan, Hyundai :x diesel lub gazownia. Bedzie tanio
    Impossible is nothing

    Żyć szybko, umierać młodo

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar iNstyNkt1
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    192
    BMW
    .
    Skąd
    Wrocław
    Mam e34 2.5 24v 192konie w gazie :)

    oddam (info na PW)

    Mod edit :
    Nie umieszczamy tu ogłoszeń.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •