Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: [ elektryka] JAK PODŁĄCZYĆ ELEKTRYKĘ ZAGŁÓWKÓW KANAPY?

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    [ elektryka] JAK PODŁĄCZYĆ ELEKTRYKĘ ZAGŁÓWKÓW KANAPY?

    Tak jak w temacie. Już jakiś czas temu sprawiłem sobie kanapę podgrzewaną i z elektrycznymi zagłówkami, od SylwkaK. Korzystając z weekendu i wolnego czasu, którego dawno nie miałem, chciałem uruchomić te zagłówki i tutaj pytanie, jak się do tego zabrać. Skąd ciągnąć przewody, ile metrów będę ich potrzebował, czy coś jeszcze będzie mi potrzebne do wykonania tej operacji. Zakładam że nie muszę wpinać się pod jakiś konkretny bezpiecznik, ale jeśli to się mylę to który?

    Z góry dziękuje za informacje.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    162
    BMW
    E38 730d 1999r
    Skąd
    Wejherowo
    Przerabiałem to, z pomocą przyszedł mi sylwekk. Opis tyczy się całej kanapy, łącznie z ogrzewaniem, nie wiem który pin konkretnie jest od zagłówków.

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Złączka, która łączy kanapę z instalacją, a jest ukryta za prawym oparciem, ma 5 pinów.

    Pin 1 - zielony/biały - bezpiecznik F63 (z tyłu)
    Pin 2 - czerwony/biały - bezpiecznik F53 (z tyłu)
    Pin 3 - szary/czerwony - podświetlenie (prawdopodobnie trzeba będzie dociągnąć np. od słupka)
    Pin 4 - czerwony/biały/żółty - bezpiecznik F14 (do stycznia 95) lub F48 (dla późniejszych) - oba są z przodu
    Pin 5 - brązowy - masa

    Tak jest podłączona kanapa w oryginale i tak należy to zrobić. Nie wspieram druciarstwa... ;)
    Nie pamiętam ile metrów kabli tam było, ale łatwo to sobie sprawdzić. Trzeba ściągnąć tylną półkę, żeby przeciągnąć kable. Powodzenia :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •