Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [ elektronika] kalibracja czujnika kąta skrętu

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki

    [ elektronika] kalibracja czujnika kąta skrętu

    Czy ktoś z was miał przyjemność to robić np. inpą? Jeśli tak to proszę o procedurę :) Nie mam błędów, ale zastanawiam się nad regeneracja przekładni więc będę musiał to zrobić,dzięki za info.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Rozumię że masz aktywny układ kierowniczy i dlatego chcesz go kalibrowac.
    Jest to bardzo proste, uruchamia się odpowiednią zakładkę i postępuje zgodnie z instrukcjami programu. Generalnie nic skomplikowanego, w odpowiednim momencie trzeba uruchomic silnik. Kolejnym punktem będzie inicjalizacja i tu należy kręcic kierownicą od jednego skrajnego do drugiego punktu aż program poda komunikat o zakończeniu procedury.

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez tiger81
    Rozumię że masz aktywny układ kierowniczy...
    Rozwiń proszę myśl, bo pierwsze słyszę żeby w E65 `04 3.0d był Active Steering. W ogóle w E65/66 nie widziałem a ETK tylko mnie utwierdza w przekonaniu
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Byłem przekonany że auta wyposażone w esp i po ingerencji w układ kierowniczy wymagają kalibracji tego czujnika

  5. #5
    ESP (w E65 zwane DTC, DSC) jest oczywiście, ale nie jest to aktywny układ kierowniczy! To całkowicie co innego.

    Napisz po co Ci w ogóle ta kalibracja, bo nie rozumiem o co chodzi z regeneracja przekładni.. Wałek wejściowy wchodzi w jednej pozycji, więc jesli dobrze Ci zregenerują to wszystko będzie OK
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    spoko ,pytam bo znajomy w serii 1 miał kłopot, miał luz na końcówce zmienili mu to w warsztacie i po tej operacji zapaliła mu się trakcja oraz abs ,długo się z tym bujał aż w końcu pojechał do serwisu Breczko Białystok i tam przeprowadzili kalibrację czujnika i po kłopocie,czytałem też że po ingerencji w układ kierowniczy trzeba takową operację przeprowadzić ,ale skoro mówisz że w e65 nie ma potrzeby to wsio gra ,u mnie nie ma kłopotów żadnych ,myślałem tylko że jak zechcę zregenerować przekładnię to będzie konieczność kalibracji.wszystkie drążki oraz końcówki będą wypięte,ale ok,jeszcze lepiej,pozdrawiam :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Tak nie do końca jest to bez problemowe - ponieważ trzeba zadbać o poprawne ustawienie koła kierowniczego (przekładni) w położeniu 0 (do jazdy na wprost) ponieważ przy tych systemach wykorzystywany jest również czujnik położenia (wychylenia kątowego) koła kierowniczego. Dlatego każda praktycznie ingerencja w przekładnię czy zawieszenie musi zakończyć się kontrolą zbieżności z równoczesnym podłączeniem pod komputer i ustawieniem w/w czujnika na 0. Dopiero ta operacja daje pewność, że wszystko jest ok i nie będzie świrowania kontrolek i systemów.
    Dreams from Dreams - 7er...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tiger81
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    250
    BMW
    E63 645Ci było E65 745i
    Skąd
    Tychy
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Rozwiń proszę myśl, bo pierwsze słyszę żeby w E65 `04 3.0d był Active Steering.
    Ja nie zwróciłem uwagi na rok i model samochodu oraz nie jestem pewien kiedy i czy w ogóle ta opcja się pokazała w E65. Czytają pytanie wychodziłem z założenia że właśnie o to chodzi, a nie tak dawno bawiłem się tym w E60

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    81
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skąd
    Białystok
    Witam po dłuższej przerwie! Panowie mam prawdopodobnie problem z czujnikiem skrętu koła. Być może już kiedyś pisałem o tym wcześniej:) Jeżdżę póki co normalnie, bo na co dzień nie udziela się to zbyt mocno, ale chciałbym przed zimą wszystko doprowadzić do właściwego stanu. Do rzeczy, objawy pojawiają się, gdy koła zerwą przyczepność. Nie za każdym razem, ale czasami jak kontrola trakcji pracuje nagle wywala błąd i zapala się cała choinka na desce, abs, chyba dsc i inne. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko znika. Diagnoza komputerowa wykazała, że błąd bije czujnik skrętu koła. Elektryk mówił, żeby kupić używany przełącznik zespolony i coś tam się wyjmie, przylutuje i będzie ok. To tak w skrócie. Jak myślicie, czy jest sens bawić się w takie kombinacje czy lepiej zainwestować w nowy przełącznik? Fachowo nazywa się to chyba kaseta lub sprzęgacz, dowiadywałem się w ASO.

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Zakładając cały moduł SZL(bo tak on nazywa się) musisz go dokować, uruchomić czas systemowy airbag, a na końcu wykonać kalibrację czujnika kąta skrętu.
    W przypadku używanego modułu musisz jeszcze zmienić VIN w module, w przypadku nowego modułu VIN zostanie dopisany podczas kodowania.


    Wielokrotnie kupowałem inny moduł SZL(w E60 potrzebne elementy są takie same) i przekładałem pierścień, na którym są elementy, które zużywają się. Następnie robiłem tylko kalibrację kąta skrętu i działa to bez problemu.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •