Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Fotoradar przenośny brak błysku

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków

    Fotoradar przenośny brak błysku

    Witam jechałem dzisiaj ok godziny 11 przez wieś gdzie niedaleko mieszkam teren zabudowany prosta droga ok 80 km/h, i w ostatnim momencie spostrzegłem fabie na cywilno i fotoradar na trójnogu przed nią , i teraz pytanie nic na pewno mi nie błysło ani na czerwono ani na biało , pogoda była pochmurna, trochę mgły, czy taki fotoradar jak robi zdjęcie musi błyskać, i czy ewentualnie w razie kiedy przyjdzie zdjęcie da się coś zrobić

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Na początek - nie każdy fotoradar jest wyposażony w lampę błyskową.

    A przy tych przenośnych na trójnogu, jak opisujesz - pare lat temu już zauważyłem, że przy nich z tyłu siedzi sobie gliniarz z podpiętym laptopem i od razu selekcjonuje (obrabia ?) fotki na świeżo.

    ;D następnym razem się zatrzymaj i zwiń mu lapka ;D ;D ;D

  3. #3
    Vip Vip Awatar ArekLand
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    747
    BMW
    E38 2.8i "Zender"
    Skąd
    Leszno
    ...a mi błysnęło w czasie powrotu z wakacji ( koniec sierpnia ) i do dziś NIC. :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Ostatnio miałem do czynienia trochę z fotoradarami, i wiem że nie każdy fotoradar błyska a robi zdjęcie. Wyjścia nie masz jak tylko zapłacić mandat, jeżeli chodzi o punkty karne to jest wyjście pod warunkiem że cię na nim nie widać, dzwonisz tam skąd przyjdzie ci zdjęcie i mówisz że wracałeś z dlugiej trasy z np. z teściem, szfagrem itp. i nie pamiętasz kto w tym momęcie kierował, zazwyczaj obciążają wtedy mandatem karnym bez punktów, przerobiłem to na własnej skórze, w moim przypadku zadziałało.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    No ja tez miałem kilka dni temu fotke z trójnoga. Błysku nie było. Zajechałem na komendę i poprosiłem aby mi pokazali na kompie. Kierowcy w ogóle nie było widac. Auto było słuzbowe, więc powiedziałem, ze nie przyznaję sie bo mnie tam nie ma :) Pan policjant powiedział ok. - pójdzie mandat na firmę - 500 zł. ( Defacto i tak ja bym go zapłacił, ponieważ każdy w firmie ma swoje autko) Przyjałem mandat - 200 pln i 6 pkt.
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  6. #6

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Ale ja sie natknąłem na policjanta nie z drogówki tylko z mojej gminy z wydziału kryminalnego siedzącego w skodzie fabii koloru czarnego na numerach KR (dalej nie pamiętam) zaparkowanej na poboczu, przed fabia stał fotorapid c ale nie widziałem tej oddzielnej lampy co stawiają obok, w chwili kiedy mijałem tegoż cwela grzebał on coś pod deską, potem zrobiłem pętle i przejechałem się koło niego tym razem specjalnie 20 km/h patrząc się bezczelnie na niego i biedny chyba się zdefil bo za wszelką cenę unikał patrzenia mi prosto w oczy :hah:

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    159
    BMW
    740iL '97 4,4 M62 Shadowline
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101003/PORADY02/344914461
    tak, ale to dotyczy straży miejskiej, która pstryka na innych zasadach.
    A mi cyknęła fotę nasza drogówka.
    "... Bo prawdziwy facet powinien mieć wał...a nie przeguby..."

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Cychol
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    751
    BMW
    R 1200 RT
    Skąd
    się biorą dzieci?
    Cytat Zamieszczone przez Oli...
    Cytat Zamieszczone przez Cychol
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101003/PORADY02/344914461
    tak, ale to dotyczy straży miejskiej, która pstryka na innych zasadach.
    A mi cyknęła fotę nasza drogówka.
    zgadza się, ale to też warto wiedzieć... :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •