Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: PROBLEM Z OGRZEWANIEM

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    PROBLEM Z OGRZEWANIEM

    Koledzy,

    otóż od kilku miesięcy mam problem z niedziałającym ogrzewaniem, ale jako że było ciepło i od pewnego momentu jeżdżę też E65 nie zwracałem uwagi na problem. Jednak zima nadchodzi wielkimi krokami, a bądź co bądź E38 też będzie służyć, zatem należało by problem rozwiązać.

    Być może ktoś orientuje się co może być nie tak, jak samodzielnie zdiagnozować problem, ewentualnie usunąć usterkę...

    Opis awarii:
    Całkowity brak ciepłego nawiewu. Ustawiam pokrętło w czerwone pole, a dmucha cały czas zimnym/chłodnym powietrzem. Klima pracuje bez zarzutu. Węże ciepłe, brak innych objawów. Od czasu, do czasu ma kaprys i wieje lekko cieplejszym, ale tylko z lewej strony i nie da się tego nazwać grzaniem, po prostu powietrze jest lekko cieplejsze.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Ja bym zaczął od pokręteł, skoro węże są ciepłe to znaczy, że nie przestawiają nawiewów na grzanie.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Ale o jakich ty pokrętłach mówisz? U mnie nie ma żadnych pokręteł. Klimatronik, panel do ustawienia (przyciskami) mocy i temperatury nawiewu i przy kratce centralnej ustawienie na ciepły/zimny nawiew. Mam wersje z navi, jeśli to robi jakąś różnicę, w budowie panela kontrolnego.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    ja mam pokrętło na niebieskim a na klimie temp.22 to i tak przy takiej temp. na zewnątrz leci ciepłe .
    730

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    ja mam pokrętło na niebieskim a na klimie temp.22 to i tak przy takiej temp. na zewnątrz leci ciepłe .
    no a u mnie od pewnego czasu w ogóle nie leci ciepłe powietrze...

    Czy naprawdę nie ma nikogo, kto mógłby mi pomóc? Byłem już z tym tematem w dwóch warsztatach i też nie wiedzieli o co chodzi z tym ogrzewaniem, liczyłem że ktoś z forum będzie miał jakiś pomysł.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez ginspirations
    Ustawiam pokrętło w czerwone pole
    Sam tak napisałeś????
    Więc tym się sugerowałem ale tu nie chodzi o to czy pokrętło czy przycisk po prostu trzeba zajrzeć w sterowanie ciepło-zimno w przyciskach klimatroniku. Może podłączyć pod kompa może jakieś błędy a może zaprogramować? Od czegoś musisz zacząć.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    54
    BMW
    E38 740i (man)
    Skąd
    WGM
    A jeśli już mowa o pokrętłach, to sprawdź magiczne pokrętełko przy nawiewie (głownym, środkowym, pokrętło ciepło-zimno). Może z nim jest coś nie tak i nie zmienia ustawienia.
    ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA GALERII MOJEJ E38

    Pierwszego dnia stworzył BMW. I widział Bóg, że były dobre...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Witam.Kolego napisz precyzyjniej o tych wężach,bo pisałeś że są ciepłe ale gdzie je sprawdzałeś,jeśli przy chłodnicy to jeszcze nic nie znaczy.Czy sprawdzałeś węże które idą już do nagrzewnicy?Bo ja bym stawiał na zawory od przepływu ciepłego płynu na nagrzewnice albo coś z prądem które je sterują.Ale to tylko taka moja sugestia.
    A jeszcze było by najlepiej podpiąć kompa jak wcześniej kolega pisał może pokarze jakieś błędy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Dziewon
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    236
    BMW
    sprzedane
    Skąd
    Oświęcim
    Ja mam podobny problem i także nie wiedzą co jest.Jedynie rozbieranie deski.W zimie grzeje za słabo,w leci chłodzi za słabo i w dodatku leci gorące powietrze na nogi moje i pasażera z tyłu jak dam na auto ,a np na zewnątrz jest +30st!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Leszek
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    97
    BMW
    e-38 740d
    Skąd
    Borne Sulinowo
    Dziewon to u ciebie jest ewidentna przyczyna raczej tych przycisków od sterowania na panelu.Jeszcze nie wiem jak jest w 7 bo nie miałem okazji wyciągać tego panela i mam cicha nadzieje że nie będę musiał w najbliższym czasie tego robić :D
    Ale w E-39 to nie jest problem go wyciągnąć delikatnie czymś cienkim podważyć z lewej strony później z prawej strony np.cienkim śrubokrętem lub nożykiem i cały panel nam wychodzi.W 7 jest podobnie tak też myślę że ten sam zabieg trza wykonać.A później to już tylko kwestia naprawy,być może coś ze stykami albo dać go do sprawdzenia.Nie będę pisał jaka może być przyczyna główna bo nie spotkałem się z takim przypadkiem osobiście tak więc nie chcę tu kolegi wprowadzać w błąd.
    Może by któryś z kolegów dalej pomógł.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •