Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: problem z demontazem tarczy hamulcowej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    52
    BMW
    728iA e38 2000
    Skąd
    szczecin

    problem z demontazem tarczy hamulcowej

    pomocy w 728i sruba mocujaca tarcze hamulcowa ma wyrobione wejscie na imbus.jak ja odkrecic.ponizszy artykul rysunek numer 4.


    http://www.samnaprawiam.com/poradnik...wych-bmw.html#
    tomala

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Nabij na śrubę odpowiedniej wielkości klucz typu torx i pieprznij porządnie młotkiem to minimalnie zruszasz śrubę w gwincie, później będzie Ci na pewno dużo łatwiej. Ja tak robię kiedy imbus się ślizgnie w śrubie. Oczywiście możesz próbować ja rozwiercić i wykręcić zestawem do wykręcania śrub lub przyspawać do niej inną śrubę i wtedy próbować wykręcić. Jest mnogo sposobów. Próbuj i informuj jak poszło. Powodzenia.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Rozwiercić lub próbować coś do niej spawać i kręcić. Ewentualnie przecinak i młotek. Przed tym jak się omykała trzeba było nagrzać palnikiem lub dobrze łomotnąć młotkiem. Teraz wszystkie chwyty dozwolone a jak nie to rozwiercić łeb śruby i tarcze zdejmiesz. Z zamocowaniem drugiej to już albo wykrętakiem wykręcić pozostałość albo poprostu założyć tarczę bez przykręcania jej tą małą śrubką. Nie jest tam niezbędna.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez Danek25
    Nie jest tam niezbędna.
    Jeżeli uda Ci się ją zamontować z nową tarczą to wkręć ja bardzo delikatnie, bo i tak tarczę docisną śruby od koła a wykręcić się nie wykręci bo przykryje ją felga.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #5
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Cytat Zamieszczone przez tgracing
    Jeżeli uda Ci się ją zamontować z nową tarczą to wkręć ja bardzo delikatnie,
    Zakładaj NOWĄ śrubę !!!

    Ta śrubka (elemenr nr 2) kosztuje w ASO pewnie jakieś 5 zł, może 6 zł.
    Gra muzyka

  6. #6
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Spokojnie to da się odkręcić ,musisz szlifierką katową zrobić nacięcie na tej śrubie no i tarczy i potem wybijakiem ,pobijając na około tę śrubę ją wykręcić.

    Jeżeli chodzi o nową ,to jak najbardziej ja mocno przykręć ,ale posmaruj smarem miedzianym, i zawsze ją odkręcisz :)

    Powodzenia ,pozdrawiam

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    nie smarem miedziany a pastą ceramiczną, co wy do tego miedzianego :D fabryka nigdy tego niestosowala :D

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Nie szkodzi,że nie stosowała ,ale śruby po posmarowaniu smarem miedzianym sie nie zapiekają,,pasta ceramiczna jak najbardziej tez może być :)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najprościej podgrzać palnikiem. Jak dobrze dmuchniesz palnikiem to później nawet siły nie będziesz potrzebować.
    Pamiętaj, że ta śruba później robi się "ciężka" :P
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Cytat Zamieszczone przez WojtekD
    Zakładaj NOWĄ śrubę !!!
    Dobrze, że ktoś nad nami czuwa ale mama nadzieje, że się domyśli, że musi być nowa, bo starej raczej i tak by nie wkręcił :D

    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Spokojnie to da się odkręcić ,musisz szlifierką katową zrobić nacięcie na tej śrubie no i tarczy i potem wybijakiem ,pobijając na około tę śrubę ją wykręcić.
    Mówiłem, że się da! :D
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •