Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: problem z demontazem tarczy hamulcowej

  1. #11
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Najprościej podgrzać palnikiem. Jak dobrze dmuchniesz palnikiem to później nawet siły nie będziesz potrzebować.
    Pamiętaj, że ta śruba później robi się "ciężka" :P

    Nigdy w zyciu palnikeim ,potem bedzie łożysko do wymiany :x

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS
    Cytat Zamieszczone przez cursor
    Najprościej podgrzać palnikiem. Jak dobrze dmuchniesz palnikiem to później nawet siły nie będziesz potrzebować.
    Pamiętaj, że ta śruba później robi się "ciężka" :P

    Nigdy w zyciu palnikeim ,potem bedzie łożysko do wymiany :x
    Skończ teoretyzować jak nie masz o czymś pojęcia ;)
    Kumpel tak wyciągnął niejedną śrubę z tarczy i jakoś łożyskom nadal nic nie jest.
    Kwestia umiejętnie ustawić palnik i grzać tylko to co trzeba.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cursor litości :hah: ,ja nie wiem co robił Twój kupel ,i nawet nie chce wiedzieć ,wiem tylko jedno ,że jak najdalej z palnikiem od auta i tyle w temacie i mi nie mów ,że nie wiem o czym piszę


    p.s palnikiem to można sobie STARA ,albo Jelcza naprawiać ,a nie e 38 ,litości :x

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wysłany: Wczoraj 17:59

    Cursor litości ,ja nie wiem co robił Twój kupel ,i nawet nie chce wiedzieć ,wiem tylko jedno ,że jak najdalej z palnikiem od auta i tyle w temacie i mi nie mów ,że nie wiem o czym piszę


    p.s palnikiem to można sobie STARA ,albo Jelcza naprawiać ,a nie e 38 ,litości
    ta sama kupa złomu, yno miedzi w e38 więcej :P

    Nie obraź się, bmw to nie jest żaden cud świata. Auto takie jak każde inne, a samo zawieszenie w niektórych markach jest jeszcze bardziej skomplikowane.

    Jeszcze raz powtórzę. Palnika trzeba umieć użyć. Samych dysz jest kilkadziesiąt rodzai.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar lionix
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    618
    BMW
    728 E38
    Skąd
    Łdz
    Palnik nie jest zbyt cool bo można spowodować zmiany np.w naprężeniach wew. w stali i dupa, lepsze rozwiązanie? Właśnie np. przecinak+muoteczek czy jakis inny bajer (bylo takie cos ale za chiny nie pamietam nazwy)

  6. #16
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cursor ,tak sie składa ,że mój Tata miał warsztat ślusarski i radził sobie wyśmienicie z palnikiem ,spawarką itp ,dlatego wiem co piszę pisząc ,że jak najdalej z palnikiem od e 38 ,wiem jakie mogą , być skutki. Jak napisałem wyżej da sie to odkręcić ,beż żadnego podgrzewania ,więc po co coś innego jeszcze przy okazji zepsuć.

    A co do BMW , to nikt nie napisał ,że jest cudem

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar mati-e28
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    387
    BMW
    740i 99r. 320d 00r.
    Skąd
    Malbork.pl `s-Hertogenbosch.nl
    albo wiertatka albo szlifierka albo migomat... taka mała sróbka to nie problem wiertarką rozwierc łepek sróbki reszte wykrecisz szczypcami jak zdejmiesz tarcze, szlifierką natnij cienką tarczą i wykrec srubokretem, lub wez nakretke m12 i przez otwór w niej dospawaj do reszty sróby, wygrzejesz ja dobrze podczas spawania jak ostygnie to palcami odkrecisz, ps przy kazdym ze sposobów ostre walniecie młotkiem napewno nie zaszkodzi. do nowej tarczy przewaznie sa dołaczone sróbki montujące.. oczywiscie wkrecone na smar miedziowy nie powinny stanowic wiecej problemów przy demontazu .... palnikiem trzeba umiec sie posługiwac nie polecam tej zabawy jezeli ktos nie miał z tym doczynienia wczesniej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •