Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Stukanie w skrzyni na zimnym silniku.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka

    Stukanie w skrzyni na zimnym silniku.

    Witam. Ostatnimi czasy, gdy na dworze zrobiło się trochę chłodniej, zaraz po odpaleniu zimnego auta ze skrzyni dochodzi stukanie. Odgłosy te słychać przez jakąś minutę. Po ruszeniu skrzynia zaczyna chałasowaś jak stare (łożysko), ale tylko na pierwszym biegu. Po przejechaniu ok 100 mertów hałasy ustępują i wszystko jest już ok. Automat zmienia biegi płynnie bez szarpań. Olej wymieniony na nowy w lipcu w Samko w Warszawie. Poziom oleju ok. Inpa nie pokazuje żadnych błędów w skrzyni. Spotkaliście się już kiedyś z takimi obiawami?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar uzi
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    73
    BMW
    E66 745iL
    Skąd
    Leverkusen
    A jaki olej ci zalali ?? ja miałem coś podobnego i okazało się że był zalany olej czerwony a to niedobrze. Ale znowu u mnie jest takie coś że jak dodaję gazu w czasie jazdy to jest takie tykanie czym szybciej się auto buja tym szybciej to tyka na postoju tego niema i na podnośniku bez obciążenia też nic nie tyka. Dochodzi to z pod auta i nie mogę tego zlokalizować a strasznie to mnie drażni

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    249
    BMW
    728
    Skąd
    Ostrołęka
    Kolego te tykanie to i ja miałem u mnie dochodziło z przegubu łączącego wał z mostem wymieniłem smar i kulki po zamieniałem miejscami i przegub jak nowy
    728i

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Dzisiaj zauważyłem że delikatnie sączy mi się olej z łączenia ze skrzuni biegów z silnikiem, na dniach umówiłem się ze znajomkiem który ją wyciągnie i zobaczy z skąd leci i przy okazji na kanele obsłuchamy miejsce z któreko te dzwięki dobiegają. Podejrzewam uszczelnienie konwertera, co do stukania na zimnym to gościu od skrzyń zasugierował mi zapchany opiłkami filtr oleju.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    pablo i jak z twoja skrzynia? ja mam takie same objawy ze mi stuka na zimnym glosniej a jak dostanie temperatury to cicho a na wyzszych obrotach przyspiesza razem z pedalem gazu tylko ze moja skrzynia jest sucha

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez zieliniak81
    pablo i jak z twoja skrzynia? ja mam takie same objawy ze mi stuka na zimnym glosniej a jak dostanie temperatury to cicho a na wyzszych obrotach przyspiesza razem z pedalem gazu tylko ze moja skrzynia jest sucha
    Dwa dni temu dałem skrzynie do przejrzenia. W poniedziałek będe wiedział co dokładnie się dzieje. Podejrzewam zapchany opiłkami filtr. Jak olej się rozgrzewa i robi się rzadszy to bez problemu przechodzi przez filtr, dlatego po rozgrzaniu obiawy ustępują. Na zimnym filtr blokuje przepływ oleju dlatego te charakterystyczne stuki i chałasy. To tylko moje podejrzenia. Za kilka dni będzie wiadomo.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    ja we wtorek wymieniam olej ze wszystkim. ja mam tez na rozgrzanym takie objawy tylko ze duzo ciszej jak na zimnym. mam nadzieje ze wymiana cos pomoze. dam znac po wymianie. pablo powodznia zeby jak najmniejsze koszty byly

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    182
    BMW
    E32 730i m30, E38 740i m62tu
    Skąd
    Ostrołęka
    Cytat Zamieszczone przez zieliniak81
    ja we wtorek wymieniam olej ze wszystkim. ja mam tez na rozgrzanym takie objawy tylko ze duzo ciszej jak na zimnym. mam nadzieje ze wymiana cos pomoze. dam znac po wymianie. pablo powodznia zeby jak najmniejsze koszty byly
    Zwróć uwagę na opiłki. Jeśli będzie ich sporo i będą duże trzeba odrazu zajrzeć do srodka skrzyni. życzę powodzenia

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    218
    BMW
    E38 740 M60
    Skąd
    Łomża
    ok. mam dobrego fachowca zakochanego w bmw zwlasza w E38 i zna sie narzeczy ale wspomne u o opilkach. ale dzieki bardzo za podpowiedz. jakbys potrzebowal namiar do niego daj znac, niedaleko Ciebie w drodze do Łomży

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar adamowizna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    185
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Trójmiasto
    to chyba jakaś plaga z tym bo i ja mam ten problem po odpaleniu muszę z minutkę postac aż przestanie stukac. U mnie pod spodem jest sucho skrzynia zaplombowana nigdy nie rozkręcana więc i ja boje się wymieniac olej bo za dużo historii słyszałem że po wymianie skrzynia padała :/ ja jeszcze obstawiam łączenie wału bo wraz z obrotami stukanie wzrasta.
    Radośc z Jazdy :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •