Większość ludzi nie traktuje poważnie zakupów poprzez aukcje. Najpierw coś chcą sprzedać a później kręcą w cały świat. Wystawienie aukcji i ustawienie parametrów nie jest skomplikowane i średnio rozgarnięty rodak powinien sobie z tym poradzić. Poniżej przykład skrajnego kretynizmu i braku uczciwości:
S: witam ,ponownie czy poprzedni moj email doszedł? Piszę do Pani w sprawie tej wybrakowanej paczki co zalicytowała Pani u mnie,co robimy w tej sytuacji?czy anulować Pani kupno?proszę o szybką odpowiedź,pozdrawiam i z gory dziekuje

My: Witam!
Wysłałam wczoraj do Pani wiadomośc ze strony aukcji. Może coś poszło nie tak przy wysyłaniu, bo ja też nie dostałam kopi tej wiadomości.
W każdym razie, pisałam że zleciłam juz przelew należności za tą aukcję i pewnie ma je Pani już na koncie. Nie zamierzałam rezygnowac z zakupu, jednak jak płaciłam nie wiedziałam jeszcze o zaistniałej sytuacji. Moje pytanie: jaka częśc rzeczy z tej paczki została już rozdana? Propozycja: niech rozdane rzeczy zostaną zastąpione innymi odpowiadającymi tamtym. Co Pani na to?
Pozdrawiam, Aneta

S: w drugiej wiadomosci wysłałam Pani co brakuje,nie posiadam podwójnych ubranek niestety ani zreszta w tych rozmiarach też nie bardzo mam co,jedynie co to mam body ale z krótkim rękawkiem na 3-6mies.Jesteśmy tylko ludzmi i różne sytuacje sie zdarzają,nie miałam wpływu na to niestety,w takim razie moja propozycja jest taka,ze wyślę Pani bez brakujacych rzeczy,wycofa sie Pani ze sprzedazy oczywiscie oddam pieniazki lub zakonczymy aukcje negatywem,naprawde nie widze innych mozliwosci


My: No to niech mi Pani wyśle paczkę taką jaką może Pani skompletowac i już, bo Pani chciała sprzedac a ja chcę kupic i wcale nie zależy mi na wystawianiu komukolwiek negatywa.
Pozdrawiam

S: mnie rowniez jednak nigdy nie chce aby ktoś kto kupuje u mnie był niezadowolony z zakupu,dlatego daje kilka opcji w zamian,dla mnie to zarobek zadnen bo czapeczka kosztowala 16zl w tamtym roku,fakt ze nie sa to ubranka idealne ale za te grosze to wolałam oddac je darmo i gdy bede miala ubranka nie idealne,po domku itd a bedzie Pani chetna to w przyszlosci oddam je za darmo

My: Nie rozumiem co chciała Pani powiedziec przez ostatniego maila. Chce Pani żebym zrezygnowała z umowy? Nie wiem o co Pani chodzi. Wystawiła Pani aukcję od 1zł bez ceny minimalnej, więc do kogo teraz te żale? Nie potrzebuję jałmużny! Korzystam z okazjonalnego zakupu! Od początku stwarza Pani problemy. Czy przypadkiem historia z teściową nie jest wymówką do odjęcia z paczki ładniejszych ubranek, bo teraz żal sprzedac za pare złotych?

S: droga Pani i po co te krzyki,byc moze slowa zupelnie co innego nzacza pisane a co innego mowione;),ktore ubranka uwaza Pani za ladniejsze;),skompletuje Pani co bede miala,nie potrzebuje ich trzymac,nie chodzi mi o kwote za jaka je sprzedaje hehe dlatego tez dalam od 1zl,tylko o glupia sytuacje,jesli Pani zalezy tak bardzo rowniez na tych brakujacych to jak wyrosnie tamto dziecko z nich z wielka checia je Pani wysle.Przykro mi sie zrobilo mowiac o jalmuznie:(,po prostu chcialam obdarowac nastepnym razem ubrankami niz bawic sie w sprzedaze :(.Przykro mi rowniez,ze uwaza Pani ze stwarzam od poczatku problemy,w tej chwili juz nie wiem co o tym wszytskim myslec,pozostaje jedynie niesmak,pozdrawiam

S: rozmawialam z mezem i doszlismy do wniosku,ze sprzedam Pani tych ubranek,prosze o negatywa i juz ,nie potrzebuje tracic nerwow za jakies ubranka,pozdrawiam
prosze napisac dane do wzrotu pieniazkow

My: Nie ma co się smucic! Łatwiej byłoby się porozumiec gdyby pisała Pani po polsku. Z wcześniejszych listów wynikało, że nie chce Pani wysłac paczki, ale nie wiedziała Pani jak sie z tego wykręcic. Tak to zrozumiałam.
Niech pani wyśle tą paczkę, a w paczce to co pani ma i już.
Nie ma co robic afery o 11 zł.
Byc może faktycznie źle Panią zrozumiałam. Jeśli jednak nie chce Pani z jakiegoś powodu tego wysłac, to proszę powiedziec to wprost, a ja nie mam zamiaru robic problemów.
Pozdrawiam

My: Rozumiem, że polski język jest trudny ale proszę mi w końcu napisac czy sprzeda mi Pani te ubranka czy nie?
Pozdrawiam

S: Dla mnie jezyk polski trudny nie jest.Prosze wybaczyc szkoda zachodu z tym wszystkim i nerwow,poprosze o numer konta do zwortu pieniedzy.

My: Negatywa nie wystawię, bo rozbawiła mnie Pani do łez :)
Pozdrawiam

S: mnie akurat to nie bawi tylko sie zdenerwowalam ale ok,zaraz przesle pieniadze,ja rowniez wstrzymam sie od komentarza,pozdrawiam

Dla tych, którym nie chce się tego wszystkiego czytać: Została wystawiona aukcja bez ceny minimalnej, po zakupie sprzedający kręci od samego początku i nie ma zamiaru wysłać tego, co było przedmiotem umowy. Nawet pod wpływem nacisku nie chce przyznać, że nie ma zamiaru tego wysłać, chociaż już połowy rzeczy rzekomo nie ma. Zaznaczam, że wystarczyło się przyznać do tego i zrezygnowalibyśmy z zakupu. Na koniec to My jesteśmy źli i nieuczciwi i mamy szczęście że nie dostaliśmy negatywa od debilnego sprzedającego, który nie chce wysłać tego, za co dostał pieniądze. Wcale nam nie zależało na tych rzeczach, po prostu był tam jeden drobiazg, który nam się podobał i za 11zł można go było kupić. Reszta maneli do Caritasu:) I takich sprzedających nie brakuje, ale to tylko polska specyfika. Kupuję na zagranicznych portalach dużo droższe rzeczy i nie ma takich problemów.
Ktoś wystawił merca za 280zł to jego problem, niedorozwinięty chyba nie jest. Ktoś kupił i trzeba wydać przedmiot umowy i tyle.