Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [E34] Witam

  1. #1

    [E34] Witam

    Serdecznie witam forumowiczów! Póki co posiadam E34 525i M20B25, ale zdecydowanie choruję na E38 i przymierzam się do zakupu takowej po wakacjach- najchętniej 740iL (4.4) z wszystkimi możliwymi bajerami (stoliki i lusterka w oparciach przednich siedzeń, drugi telefon itd.- tak żeby sie miało co psuć ;) )- czarną w beżowej skórze. Chciałem E39 po liftingu, ale jednak 7 to klasa sama w sobie. Póki co zbieram na jej temat wszelkie informacje, zwłaszcza dotyczace eksploatacji i kosztów utrzymania, a widze że panowie tutaj to znają te auta lepiej niż serwis :) Tak więc nadrabiam zaległości i studiuję dogłebnie forum. Mam nadzieję że uda się w tym roku dokonać zmiany mojej bawarki na wymarzoną

    Pozdrawiam - Jey

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezes
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    166
    BMW
    E65 745i,E91,E39,E30
    Skąd
    WPR

    Re: [E34] Witam

    Cytat Zamieszczone przez Jey
    najchętniej 740iL (4.4) z wszystkimi możliwymi bajerami (stoliki i lusterka w oparciach przednich siedzeń, drugi telefon itd.- tak żeby sie miało co psuć ;) )- czarną w beżowej skórze.
    plany konkretne, życzę szybkiej realizacji!!

    i...witamy :)
    pozdrawiam
    Prezes

    Moja flota: •Czarna & •eMka & •Kalinka & •Malutka

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    witam i pozdrawiam :) wchłaniaj tyle wiedzy ile się da :) jak juz kupisz swoją maszynkę wtedy będziesz mógł nam podpowiadać mam nadzieję w hydrozagadkach :)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Pablo_gl
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,602
    BMW
    E65 740d, E38 740i
    Skąd
    Gliwice
    Witaj kolego, spokojnie przekop sie przez to co już zostało napisane można tu sporo ciekawostek wygrzebać... a jesteśmy rozwojowym forum więc jest szansa na nowinki i ciekawostki są ogromne ;)
    Co do wyboru to powiem, że bardzo dobry i tyle
    pozdrawiam
    Dreams from Dreams - 7er...

  5. #5
    Dzięki. tylko że jak przeglądam ogłoszenia od jakiś 4 miesięcy to widzialem tylko jedno 740iL które by mi w miarę pasowało, wiec już sie przygotowuję na wielomięsieczne szukanie. Zastanawia mnie jeszcze 740d. Mam w Krakowie takiego jednego cudotwórce od diesli. No i nie wiem własnie czy lepsza benzyna czy diesel lekko dłubnięty, tak żeby 300KM przekroczyć. Tylko ze diesli to ja sie boję. Pójdzie wtrysk i od razu pare tys w plecy. A nawet tankując na "dobrych stacjach" zawsze jest ryzyko zarżnięcia ropniaka. A benzyniak to mi sie jakiś taki bezpieczniejszy wydaje. No i cały czas mam taki dylemat. Bo 750 to już chyba wogóle masakra w utrzymaniu. Głupia wymiana świec i przez miesiąc bym jadł suchy chleb ;). No nie wiem, nie wiem, meczy mnie to E38, aż spać po nocach nie mogę :P. A może lepsze jakies mniejsze V8? Teraz mam R6 i zdecydowanie brakuje mi 2 cylindrów <lol>. Co o tym myślicie? Który silnik wybrać? (Jeżdżę niedużo, ok 10tys km rocznie, jakieś 70% po mieście)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    130
    BMW
    740iL
    Skąd
    Wilkowiecko
    Witam!
    Ja tez wybrałem taki silnik 4,4 choć założenia były inne (3,5).
    Ale trafiła się piękna 4,4 i wogóle nie żałuję.
    Wczesniej tez miałem e34 :P

  7. #7
    wstrząśnięty nie zmieszany Awatar WojtekD
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    8,616
    BMW
    e38 728 iA
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    11
    Witam.

  8. #8
    Vip Vip Awatar AdamBMW
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    602
    BMW
    BMW 740i Individual E38 98', BMW 745i E23 85'
    Skąd
    Warszawa
    Witam.
    Najważniejsze to wiedzieć czego się chce. Gratuluje dobrego pomysłu na kolejne auto.
    Pozdrawiam.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Cześć, witamy na forum!
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    tylko że jak przeglądam ogłoszenia od jakiś 4 miesięcy to widzialem tylko jedno 740iL które by mi w miarę pasowało, wiec już sie przygotowuję na wielomięsieczne szukanie.
    Znam to doskonale, dobrze się przygotowujesz... ;) Moja rada: bądź cierpliwy i nie weź w desperacji "czegokolwiek", a poczujesz że było warto kiedy będziesz wiózł "tą jedyną" do domu :)
    Rozumiem że szukasz na niemieckim rynku, a nie w PL?
    Cytat Zamieszczone przez Jey
    Zastanawia mnie jeszcze 740d.
    No mnie też zastanawia, ale tak jakby coraz mniej... ;) Im więcej czytam o tym dieslu i sobie liczę, tym bardziej wychodzi mi że w długim okresie uśrednione koszty byłyby zbliżone a może i większe... (jeżdzę niewiele i po mieście, tak jak Ty). Więc gdybym ew. zmieniał kiedyś swoje 740i to raczej na... 740i po lifcie :hah:
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

  10. #10
    No własnie ja też chyba jednak obstaję za 740i. Budżet jaki bym miał to w granicach 45-50 tys. zł, więc w grę wchodzilaby własnie wersja po lifcie (no chyba że lepiej kupić końcówke wersji przedliftingowej za to w perfekcyjnym stanie?). Ale oczywiście trzeba by to zagazować, bo zdecydowanie nie stać mnie na jazdę na benzynie. Teraz w moim E34 525i 12V przelewa mi się w mieście średnio 15-16,5l benzyny na 100, w korkach to i 20 przekracza a na prawde sporadycznie ją cinsnę mocniej. A gaz przypuszczam pochłonie z 10 tys, no więc automatycznie robi się nam kwota 35-40tys zł. Tu już wybór poliftingowych jest taki sobie. Jak na razie to mam same dylematy. Czy ciągnąc z niemiec i gazować, czy szukac u nas juz z instalacją (jak przypuszczam natrafienie na dobrze zrobioną instalację nie jest takie proste, a już znalezienie dokładnie takiego modelu i wyposażenia jak mnie interesuje graniczy wręcz z cudem). Poza tym odstrasza mnie załatwianie tych wszystkich niemieckich papierów żeby przytaszczyć auto do nas. Musiałbym miec kogoś kto sie na tym zna i mi pomoże, a nie bardzo takową osobę znajduję. No ale na razie przygotowuje się merytorycznie. Poszukiwania (o ile wszystko sie uda) rozpoczną się dopiero koło 2 połowy sierpnia.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •