Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 50

Wątek: Poklepywanie na wolnych obrotach jak gdyby disel

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    no wiec tak jak dziadek mi zlecil wziolem deseczke i nasluchiwalem kolejne segmenty silnika slychac z prawego dekla zaworow...
    czyli wychodzi na to ze zawory klepia bo lewy idealnie
    myslicie ze moze by kupil kompletna glowice i wymienil......
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    A nie pomyślałeś o tym że jest już zimniej i Twój olej 10W40 jest gęsty jak glut?? Zmień chłopie ten olej na 5w40 np Motula i skończą się Twoje problemy.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Ty chyba nie za bardzo wiesz co oznacza klasyfikacja lepkościowa oleju wg. SAE.
    Olej 10W40 utrzymuje swoje stałe parametry lepkości w temperaturze zewnętrznej od -25stopni do 35 stopni. Olej o lepkości 5W40 utrzymuje swoje stałe parametry lepkości w temperaturze zewnętrznej od -30 stopni do 35 stopni.
    Wniosek? Wymiana oprócz kosztów nic konkretnego do tematu nie wniesie.
    Zrzucaj dekle i lokalizuj miękkie szklanki.

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu
    Ty chyba nie za bardzo wiesz co oznacza klasyfikacja lepkościowa oleju wg. SAE.
    Olej 10W40 utrzymuje swoje stałe parametry lepkości w temperaturze zewnętrznej od -25stopni do 35 stopni. Olej o lepkości 5W40 utrzymuje swoje stałe parametry lepkości w temperaturze zewnętrznej od -30 stopni do 35 stopni.
    Wniosek? Wymiana oprócz kosztów nic konkretnego do tematu nie wniesie.
    Zrzucaj dekle i lokalizuj miękkie szklanki.
    raczej sie z Toba zgodze wymiana oleju nic nie da... chyba, ze na mineralny :)
    mam przynajmniej zawezony obszar poszukiwan, poniewaz wiem, ze to prawa strona, jeszcze teraz cos w podobie duzego lotka (???) i bedzie pozamiatane...
    oddam chyba do mechanika niech popatrzy, tylko sie zastanawiam gdzie kupic szklanki..... bo w aso to sie raczej nie oplaca
    ma ktos jakies koncepcje gdzie kupic?? i czy to szklanki czy popychacze hydrauliczne?? czy to jest komplet??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Szklanki- czyli popychacze hydrauliczne.
    Szklanki dla BMW produkuje INA i można je bez problemu kupić w dobrej hurtowni motoryzacyjnej. Ja ostatnio do swojej kupiłem, zdaję się że za 28zł szt.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    sam to robiles wszystko??
    ile tam jest szklanek na stronie??
    jak po 28zl to nie jest majatek, moze bys chcial sie zabawic z moimi :D umówilibysmy sie na jakis dzionek ;)
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Jestem w trakcie remontu swojego silnika i mam urwanie głowy, 50tyś spraw na raz, nie wiem w co rękę wkładać (jestem niepełnosprawny :) )
    Szklanek w całym silniku są 32, więc na stronę wychodzi 16. Najlepiej zmieniać kompletami (czyli na obu stronach).
    Masz silnik bez vanosów, więc z wymianą szklanek nie ma większych trudności ;)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    184
    BMW
    BMW E38 740i M62B44
    Skąd
    Warszawa
    Rafciu trzeba rorzad do tego rozpinac??
    jak bys mi mogl dać link do jakiegos ciekawego hurtowanika motoryzacyjnego, znam tylko intercars a tam bez znizek to strach sie bac placic......

    16 na strone to tyle co pies naplakal :)
    z tego co masluchiwalem przy pomocy deseki drewnianej to najbardziej stukaja na ostatnim cylindrze od strony pasarzera , druga strona nic nie puka
    a i jak jest zimny to przez 2 sekundy dosc glosno nawalaja i wtenczas zaswieca sie kontrolka od cisnienia oleju, przestaje stukac gasnie kontrolka to mnie jeszcze zastanawia.... chyba zajrze do pompy oleju czy sie nie odkrecilla.....
    na nowym oleju zrobilem 7 tys km, wczesniej stukaly tylko jak juz z 15tys robilem na oleju po wymianie przestawaly a teraz wymienilem i nie przestaly....

    Orientujesz sie jeszcze w jakim przedziale cenowym powinna byc wymiana??
    Kiedy ogarnia Cię ochota do pracy, usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    W sprawie oleju rób jak chcesz, co do klasyfikacji olejów to wiem co one oznaczają, ale chyba jakiś " dureń" w BMW nie wymyślił sobie że M62 ma jeździć na olejach 5W40 albo 0W40.
    I proszę nie mów mi że 10W40 to odpowiedni olej dla M62, po prostu napisz że oszczędzasz na wymianach i tyle, a potem tak to się właśnie kończy i mamy awaryjne M62.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Cytat Zamieszczone przez mik231
    to juz chyba taniej silnik znalesc
    Można by polemizować. Nie patrz za bardzo na ceny z allegro. Ja bym obadał łańcuchy i prowadnice, poza tym pompa oleju i (co za tym idzie) napinacz łańcucha i dopiero jak tam ok to brałbym się za rorząd. Wyobraź sobie jak łańcuch spada przy prędkości obrotowej powiedzmy 2,5 krpm... Cena takiej naprawy wbrew pozorom niekoniecznie wskazuje, że lepiej silnik kupić. Z ciekawości... Masz jakieś wycieki oleju na tym silniku? Bo czasem zdarza się że wysokiej klasy specjaliści uszczelniają na silikon...
    Pozdrawiam

    fm

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •