Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [mechanika] Jak sprawdzić pompę paliwa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska

    [mechanika] Jak sprawdzić pompę paliwa

    Witam mam problem nie odpala mi auto chciałem sprawdzić czy to może jest pompa paliwa ale nie wiem jak. Odczepiłem wężyk od paliwa ten co idzie pod progiem do filtra paliwa a kolega i włączyłem zapłon paliwo nie leciało. I teraz moje pytanie czy pompa powinna podawać paliwo odrazu po włączeniu zapłonu czy dopiero jak zakręcę rozrusznikiem?? Bo nie wiem czy kupować nową pompę czy nie??

  2. #2
    szajba777
    Gość
    Stachu , pompę paliwa sprawdzasz przez połączenie styków w gnieździe przekaźnika pompy , problem jest jednak taki że nie pamiętam z całą pewnością które to styki :( , (znając życie zaraz ktoś poda Ci dokładnie) , prawdopodobnie styk 30 z 87b łączysz przewodem ale lepiej żeby ktoś to zweryfikował.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez szajba777
    Stachu , pompę paliwa sprawdzasz przez połączenie styków w gnieździe przekaźnika pompy , problem jest jednak taki że nie pamiętam z całą pewnością które to styki :( , (znając życie zaraz ktoś poda Ci dokładnie) , prawdopodobnie styk 30 z 87b łączysz przewodem ale lepiej żeby ktoś to zweryfikował.
    Kolego tylko że ja nie mam pojęcia jak to zrobić. Wytłumacz coś dokładniej.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Faktycznie coś jakby pompa nie podawała, ale wstrzymaj się z zakupem. Powodem może być także taki krótki czarny wężyk co łączy pompę paliwa z wyprowadzeniem w pokrywie nad pompą. Jeśli on jest pęknięty to pompa działa zupełnie w porządku, ale nic się nie wydostaje ze zbiornika tylko wszystko wraca z powrotem do baku. Ogólnie biorąc po dłuższym postoju pompa powinna być słyszalna po włączeniu zapłonu a przed uruchomieniem samochodu... Jeśli chcesz się upewnić na 100% to zdejmij siedzisko kanapy i ściągnij dwie pokrywy które zobaczysz po stronie pasażera. Wszystko czego potrzebujesz to klucz 10 i krzyżaka. Wtedy będziesz miał jasność co się dzieje tak naprawdę.
    Pozdrawiam

    fm

  5. #5
    zdejmij kanapę tam po prawej stronie jest czarna blach na cztery wkręty jak odkręcisz blachę to widać dekiel od pompy i wąż odkręć zacisk zdejmij wąż i zakręć rozrusznikiem jak poleci paliwko to pompa ok jak nie to sprawdzaj przekaznik zdejmij delikatnie obudowę i paluchem dociśnij styki

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    465
    BMW
    735 M62TUB35
    Skąd
    Zambrów
    Po pierwsze jak sprawna to po włączeniu zapłonu ją usłuszysz w ciszy i spokoju, jak nie to jak koledzy pisali podnieś kanapę to już na 1000% usłyszysz pompę. Jak nie dizała to sprawdzić zasilanie w kości do pompy podczas kręcenia rozrusznikiem, jeśli jest a pompy nie słychać to zdemontować i sprawdzić na krótko. Jeśli działa a auto nie odpala sprawdz czy podaje paliwo, jak ktoś pisał potrafi w zbiorniku ze starości pęknąć wąż od pompy, często zdarza się że pompa działa a nie daje ciśnienia wystarczającego do odpalenia silnika. Jak nie działa to łomotnij w nią z góry powinna się odezwać i auto odpalisz,co nie zwalnia Cię z wymiany pompy bo nie podziała zbyt długo. Jak nie masz do niej prądu to sprawdz bezpieczniki i przekażnik pompy, dalej to już diagnostyka kompem bo winny też moze być czujnik położenia wału korbowego a wtedy jest też brak iskry.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    85
    BMW
    E38 728i 95`
    Skąd
    SC CZĘSTOCHOWA
    Ja jak byłem za granicą to niestety padła mi pompa, rozebrałem sobie wszystko i okazało się że ona biedna chciała pompować tylko coś ją blokowało, wymontowałem ją w całości i przepłukałem w wodzie , później w benie i na szczęście dojechałem, Wg. mnie zrób sobie podobnie wymontowanie pompy trwa 10 m ALE tak jak napisał Danek25 :nie zwalnia Cię to z wymiany pompy bo nie podziała zbyt długo powodzenia

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    ok dzieki koledzy a powie mi ktos jeszcze gdzie znajde przekazniki od pompy i jak je sprawdzic???

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38 740i M62
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    4
    Przekaźnik pompy paliwa znajduje się w bagażniku, nad akumulatorem, za wygłuszeniem http://img8.imageshack.us/f/przekanikpompy.jpg/

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    375
    BMW
    740i e38 1996r m62b44
    Skąd
    Środa Śląska
    Cytat Zamieszczone przez marekzegarek
    Przekaźnik pompy paliwa znajduje się w bagażniku, nad akumulatorem, za wygłuszeniem http://img8.imageshack.us/f/przekanikpompy.jpg/
    Ok a jak go sprawdzić???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •