Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] uszczelka skrzyni korbowej

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska

    [mechanika] uszczelka skrzyni korbowej

    Witam. Zamówiłem nową uszczelke skrzyni korbowej pod kolektorem ssacym (częśc nr 2 katalog). Problem jest w tym że jest ona ,,papierowa z gumą” i jest do dwóch idealnie płaskiczh splanowanych powierzchni. Oryginalna jest gumowa omijająca wypustki na sruby w pokrywie (część nr 1) , więc nowa na nic się nie przyda. Czy bmw produkowało dwie różne pokrywy płaską i wypukłą, lub czy planowac stara pokrywę. Dzięki za wszelkie mozliwe informacje.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    O co chodzi ? Podaj jakieś linki do części ;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    O co chodzi ? Podaj jakieś linki do części ;)
    Cześc, podaje linki

    http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...ounting_parts/

    Uszczelka to cz. nr 2, pokrywa nr. 1.
    Dzięki za zainteresowanie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Nie wiem jak jest, ale u mnie (silnik m62tub44 2000 rok) jest właśnie ta pokrywa z wypustkami i np. nie można dostać w ASO samej gumowej uszczeleczki, tylko cały komplet z pokrywką! Tak więc ja chce splanować te wypustki na płasko i dać papierową uszczelkę np 1,5mm.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez Rafciu
    Nie wiem jak jest, ale u mnie (silnik m62tub44 2000 rok) jest właśnie ta pokrywa z wypustkami i np. nie można dostać w ASO samej gumowej uszczeleczki, tylko cały komplet z pokrywką! Tak więc ja chce splanować te wypustki na płasko i dać papierową uszczelkę np 1,5mm.
    Tą co mam zamówiłem właśnie w ASO (50 pln), chcę splanowac te wypustki ale zastanawiają mnie dwa otwory po prawej stronie silnika patrząc z przodu auta. Na nowej uszczelce są one wycięte. Czy po planowaniu wypustek i założeniu uszczelki nie zatkam ich.
    Jak będę w garażu to przyjżę się bo byc może są to otwory technologiczne i nie mają żadnego znaczenia. Daj znac jak zrobisz pokrywę. Cześc.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Jest z tym problem - zmienili konstrukcję tego dekla i nie da się kupić samej uszczelki do starego typu.


    Ja bym porządnie wyczyścił, odtłuścił, złożył na starej uszczelce (jeżeli była papierowa to nie da się jej odzyskać ) + uszczelniacz Elring Dirko ( np. http://allegro.pl/elring-dirko-70ml-...219010169.html ) - będzie trzymać lepiej niż na nowej uszczelce ;)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar bruner75
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    96
    BMW
    E38 1996r. 730iA LPG Prins VSI
    Skąd
    Biała Podlaska
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jest z tym problem - zmienili konstrukcję tego dekla i nie da się kupić samej uszczelki do starego typu.


    Ja bym porządnie wyczyścił, odtłuścił, złożył na starej uszczelce (jeżeli była papierowa to nie da się jej odzyskać ) + uszczelniacz Elring Dirko ( np. http://allegro.pl/elring-dirko-70ml-...219010169.html ) - będzie trzymać lepiej niż na nowej uszczelce ;)
    Sytuacja wygląda tak że uszczelkę starego typu produkują (papierową) i ja ją kupiłem (50 pln w aso) natomiast pokrywe i uszczelkę mam nowego typu. Problem jest taki że nie robią chyba starych płaskich pokryw. Dzisiaj dałem do splanowania moją pokrywę (ciekawe jak to wyjdzie i czy sie uda bo jest problem z zamocowaniem). Trochę źle zamówiłem bo starą pokrywę robili do 03.1995r. a moje bmw jest z 11.1995r, gdybym wczesniej to zauwazył to zamówiłbym komplet (207 pln w aso), a tak nie chcę miec pól garazu części i tracic czasu więc wykorzystam to co mam. Na pewno wykorzystam ten uszczelniacz. Jak odbiorę dam znac.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Te otwory nie mają większego znaczenia, to otwory technologiczne, spokojnie je można "zatkać" uszczelką. Napisz ile Cię policzyli za planowanie pokrywy, ciekawy jestem.
    Chcesz dać samą uszczelkę, czy jeszcze czymś to pomażesz?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Rafciu
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    523
    BMW
    E38, 740iL, 2000rok
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    Jest z tym problem - zmienili konstrukcję tego dekla i nie da się kupić samej uszczelki do starego typu.


    Ja bym porządnie wyczyścił, odtłuścił, złożył na starej uszczelce (jeżeli była papierowa to nie da się jej odzyskać ) + uszczelniacz Elring Dirko ( np. http://allegro.pl/elring-dirko-70ml-...219010169.html ) - będzie trzymać lepiej niż na nowej uszczelce ;)
    Sorki za off topa, ale czy ten sylikon to dobry, bo w robocie mamy taką jakby pastę/klej cholera wie co i to niby dobre, ale szukam najlepszego środka.
    Niedługo będę składał silnik i gdzieniegdzie przydaję się takie coś :)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Ten Elring jest świetny - uszczelniałem kiedyś przedni dekiel silnika bez jego ściągania - odtłuściłem i posmarowałem z zewnątrz - przestało cieknąc. Potem jak ściągałem ten dekiel, to nie mogłem tego uszczelniacza oderwać i doczyścić, tak mocno trzymał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •