Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: [ elektryka] Tylna roleta elektryczna

  1. #1
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15

    [ elektryka] Tylna roleta elektryczna

    Witajcie,

    ostatnio udało mi się trafić na szrocie tylną roletę elektryczną w bardzo ładnym stanie z kawałkiem instalacji (pomijając półkę bo jest popękana) i mam do niej też przycisk razem z kawałkiem kostki.

    Chciałbym ją tak podpiąć na krótko i zobaczyć czy w ogóle działa i jeśli tak to jak z tym że jestem kiepski w elektryce i nie wiem których kabelków użyć do tego i jakbym mógł Was prosić o jakąś radę co do tego

    z góry dziękuję
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  2. #2
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Proste weź dwa kabelki podłącz je do akumulatora i do kostki od silniczka elektrycznej rolety, włóż najpierw w jeden sposób a potem w drugi w ten sposób raz się rozsunie ta roleta a raz schowa :)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #3
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave
    Proste weź dwa kabelki podłącz je do akumulatora i do kostki od silniczka elektrycznej rolety, włóż najpierw w jeden sposób a potem w drugi w ten sposób raz się rozsunie ta roleta a raz schowa :)
    Witka
    Czasem nie próbuj takich eksperymentów,bez ori przełącznika :)
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,231
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ori kostka od rolety znajduje się z tyłu pod siedzeniem. Patrząc od strony drzwi to po lewej, pomiędzy modułami a garbem blachy pod wał napędowy. Jest tylko 1 taka kostka, więc powinieneś ją znaleźć bez problemu ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    Panowie wczoraj trochę szukałem i nie mogłem tego odnaleźć. Zdziwiłem się bo po wielu stronach przeczytanych na temat e32 myślałem, że powinienem znaleźć wiązki do podłączenia dodatkowych opcji.

    ale dzięki zaraz jeszcze pójdę i popatrzę

    no i mam problem. grzebałem kawał czasu i nic, rozebrałem tunel by sprawdzić czy mam kostkę pod przycisk i też nic także chyba jednak u mnie nie ma wszystkich wiązek dodatkowych :/ pojadę na ten szrot za tydzień to wyciągnę jeszcze całą wiązkę i parę innych gratów.

    jakby co auto to 740iA anglik i ma drewno indyvidual ale nie wszystkie są elementy, roleta tylna prawa w drzwi (cała i działająca) i jakieś tam jeszcze pierdółki, które pewnie przywiozę to komuś się przyda
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  6. #6
    Leszek VIP Vip Awatar siudema
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1,833
    BMW
    było e32 m30b35 II89r będzie ...?
    Skąd
    Trzebnica -DeTRoit
    Cytat Zamieszczone przez PawelM.
    Panowie wczoraj trochę szukałem i nie mogłem tego odnaleźć. Zdziwiłem się bo po wielu stronach przeczytanych na temat e32 myślałem, że powinienem znaleźć wiązki do podłączenia dodatkowych opcji.

    ale dzięki zaraz jeszcze pójdę i popatrzę

    no i mam problem. grzebałem kawał czasu i nic, rozebrałem tunel by sprawdzić czy mam kostkę pod przycisk i też nic także chyba jednak u mnie nie ma wszystkich wiązek dodatkowych :/ pojadę na ten szrot za tydzień to wyciągnę jeszcze całą wiązkę i parę innych gratów.

    jakby co auto to 740iA anglik i ma drewno indyvidual ale nie wszystkie są elementy, roleta tylna prawa w drzwi (cała i działająca) i jakieś tam jeszcze pierdółki, które pewnie przywiozę to komuś się przyda
    PawelM.nie koniecznie musisz mieć kostkę o której pisze Irek,to jest zależne od rocznika ,w mojej też niestety nie było,chociaż w VIN-ie mam niby rozbudowaną instalację, napięcie na wyłącznik dałem z tylnej zapalniczki
    Lepiej stracić sekundę w życiu , jak życie w ciągu sekundy






    http://dachy-trzcinowe.pl/

  7. #7
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    a ja uważam że powinna być ale Paweł pewnie ma tylko krótki kawałęk przewodu odpięty przy głośniku po zdj półki całą wiązka została




    Paweł ta gdzie jest podpięta wtyczka to wiązka od rolety sprawdz teraz czy masz taka u siebie

    poza tym jest jeszcze 1 kabelek brązowy z oczkiem który przykręcasz do masy ja przykręciłem do tych wszystkich brązowych które są widoczne na zdj

  8. #8
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    ok dzięki Jarku. teraz mam lepszy obraz tego co mam szukać :) odpaliłem roletę na krótko i okazuje się, że działa ok także udało mi się :)
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

  9. #9
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    To bajka ciężko jest zdobyć sprawna roletę większość ma uszkodzoną zębatkę na silniczku a zdradzisz nam ile kosztowała cię ta roletka a czy w tym dawcy są może te trójkątne roletki???

  10. #10
    Vip Vip Awatar PawelM.
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    844
    BMW
    ex E32 750iL 1988r.
    Skąd
    Marki
    Blog
    15
    roleta kosztowała mnie 100zł i w tej cenie będę miał jeszcze kompletną wiązkę do niej. trójkątna roletka była tylko jedna i to cała razem z zaczepem ale wziąłem sobie bo kompletuje je. ogólnie miałem farta :)
    ...And on the 7th day God created the... 7er...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •