Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: [mechanika] Opinie na temat bmw e32 750

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa

    [mechanika] Opinie na temat bmw e32 750

    Witam chodzi mi po głowie siódemka v12 czyli komfort luksus i dobre osiągi.
    Ale...
    - Zastanawia mnie czy zawieszenie nivo dobrze się sprawuje się na polskich drogach i jak rozpoznać usterki w takim zawieszeniu
    -eksploatacja takiego silnika wymiana oleju, przewodów napięciowych ,pompy wody itp
    Autem jeździć będę na co dzień wiec pytanie jak się sprawuje na instalacji gazowej na wtrysku sekw i czy wystrzegać się wersji long
    Na kupno mam jeszcze miesiąc wiec mam czas na zastanowienie w grę też wchodzi 740 ale jeśli już mam dalej kontynuować posiadanie serii e32 to już szaleć :D 750 :medit:
    Na forum na pewno jest ktoś kto ma albo miał v12 i jeździł v8 albo inaczej i pomoże z góry dziękuje :]

  2. #2
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Uprzedzę Krzyśka i powiem odrazu po co v12 skoro v8 (740) i będzie to samo albo i lepiej z osiągami a spalanie mniejsze koszty utrzymania i części również mniejsze niż w v12
    pamiętaj że w v12 wiele rzeczy masz x2 czyli koszt 2x większy ,zresztą może narpierw przeczytaj sobie to http://forum.7er.pl/-pozostale-kwest...w-vt15756.html

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Właśnie czytam. Ogólnie to ciężko o zadbaną jednak to wiekowe auto, e38 fajne ale jestem zwolennikiem klasyków których jest już coraz mniej dzięki temu maja w sobie to coś

  4. #4
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    Dokładnie a ja bym dodał jeszcze fakt że e32 auto starej generacji które miało służyć długo nie to co dzisiejsze auta. Poza tym większość e388 już rdzewieje nie wiem od czego to zależy ale nawet roczniki po 2000 roku ni uciekną przed rudą ,a dobra e32 nie ma z tym problemu ja mam jak narazie 2 ogniska korozji (albo i 1 bo maska będzie zmieniana na szeroką nerke) a auto z 90r

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Zdecydowanie polecam V8. Jak Jarek wspomniał koszty trzymania zdecydowanie niższe od V12 a osiągi porównywalne. Jeśli chodzi o zawieszenie typu NIVO napewno jest drogie w serwisowaniu. Ale jeśli dysponujesz odpowiednią ilością gotówki to możesz zakupić V12 ale nie żebym Cię namawiał. Sam miałem chęć na V12 ale jeśli dziś miałbym kupować to tylko jako samochód weekendowy.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    No to witamy, zaczynając od początku:

    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Witam chodzi mi po głowie siódemka v12 czyli komfort luksus i dobre osiągi.
    Ale...
    - Zastanawia mnie czy zawieszenie nivo dobrze się sprawuje się na polskich drogach i jak rozpoznać usterki w takim zawieszeniu
    Dobrze sprawdzi się na polskich dziurach - pod warunkiem że będzie sprawne, a na to nie ma co liczyć jeśli jeszcze nie było robione w aucie które ma 20 lat.

    Dwie główne usterki nivo to wycieki płynu - to możesz sprawdzić sam. Oryginalnie układ ten ma być wypełniony płynem CHF Pentosin kolor zielony - wedle tego co jest w specyfikacji pojazdu - zaznaczone na zbiorniku płynu wspomagania pod maską.

    Druga usterka to zużycie akumulatorów ciśnień przy tylnch amortyzatorach - jeśli są zużyte, to zawieszenie z tyłu będzie uginało się bez żadnego tłumienia - na dziurach i progach tył auta będzie sztywno podskakiwał - komfort podróżowania z tyłu w aucie jest wtedy zerowy, bezpieczeństwo przy prędkościach autostradowych też na tym cierpi.

    Koszt regeneracji amortyzatorów Nivo jest do przełknięcia, jednak same "gruszki" czyli akumulatory ciśnień trzeba kupić nowe, koszt całości nie jest już taki znikomy.

    Spory procent e32 750i / 750iL posiada zawieszenie EDC, koszt nowych amortyzatorów Nivo+EDC do tyłu jest nie mały bo jedna sztuka bez zniżek w ASO kosztuje 4.800 zł.


    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    -eksploatacja takiego silnika wymiana oleju, przewodów napięciowych ,pompy wody itp
    M70 wymaga pewnego poziomu wtajemniczenia od właścicela, jak i od osoby która ma się zajmować serwisem. Sama zmiana oleju potrafi przyspożyć problemów, gdy np. twój mechanik nie potrafi zidentyfikować rodzaju filtra oleju (było ich 2 rodzaje w zależności od rocznika. To tylko taki przykład :6:57:

    Sprowadza się to do tego że jeśli ten kto ma się tym zajmować, nie ma biegłości w BMW z tych lat, to lepiej niech w to rąk nie wkłada, bo to jak rozmowa ze ślepym o kolorach.

    Przewody WN do M70 są drogie, da się je zamieniać na dwa komplety od M30, ale jeden DOBRY komplet przewodów typu BREMI / BERU to ok 400 zł a potrzebne są dwa, do tego trzeba jeszcze umieć je założyć, tak by motor miał sygnały z impulsatorów.

    Dobra pompa wody pod M70 to też spory wydatek, jest zdecydowanie droższa niż pompy wody pod M30, nie wiem jak się to ma do V8, jednak sama robota pompy wody w M70 to też zabieg przy którym lepiej wiedzieć co się robi.
    Mechanik ktory robi np. V8 w Audi powinien to ogarnąć (magistrala płynu chłodzącego między głowicami jest zrobiona w podobny sposób - ale jeśli ktoś tego wcześniej nie robił to łatwo to spartolić).

    Na tych elementach koszty eksploatacyjne M70 się nie kończą: pozostają uszczelki pod kolektory ssące x 2 - to jest bardzo częsta przyczyna problemów z V12 a koszt tych uszczelek to ok 1200 zł i nie występują poza ASO.
    Przykładów można mnożyć wiele: 2x przepływomierze, 2x przepustnice EML, 2x zawory i podciśneinia odpowietrzenia skrzyni korbowej - to są rzeczy które trzeba umieć diagnozować i ogarniać bo potrafią padać nawet w najbardziej zadbanych egzemplarzach.


    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    -Autem jeździć będę na co dzień wiec pytanie jak się sprawuje na instalacji gazowej na wtrysku sekw

    Tutaj troche mnie podłamałeś, takie stare auto pod gaz i to jeszcze V12?
    Nie pomyle się bardzo jeśli powiem że pierwsza poważna rozmowa z gazownikiem któremu będziesz chciał to powierzyć, raz na zawsze wybije ci ten pomysł z głowy.


    Tego fragmentu nie rozumiem:
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    - i czy wystrzegać się wersji long
    Tylko dlaczego?

    Tak jak napisałem wcześniej, użytkowanie 750i/750iL na codzień wymaga pewnego obycia w temacie i finansów którymi nie łatwo zachwiać.
    Czarne e32 w benzynie!


  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Co do tych uszczelek rozmawiałem przez telefon dzwoniąc po samochód właściciel mowił ze miał problem musiał uszczelnić cały silnik co go wyniosło na częściach z aso plus robicizna prawie 6 8/ tyś
    suma którą chce przeznaczyć to okolo 10 tys uważam że dając 13 tys za auto które jest niby perfekcyjne to juz przesada zawsze trzeba coś włożyć
    Na allegro jest fajna 730 v8 wyceniona na prawie 18 tys
    Zawsze chciałem mieć v8 albo v12. Dzwięk v-ki jest niepowtarzalny brat miał 740e38 w automacie coś wspaniałego
    Jeśli bym kupował v-kę to niekoniecznie w gazie i w takim razie będę wystrzegać sie nivo

    ______________________

    Tego fragmentu nie rozumiem:
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    - i czy wystrzegać się wersji long
    Tylko dlaczego?


    Kiedyś słyszałem mit że wersje Long są dużo droższe w ekspoatacji, że zawieszenie jest słabsze


    MOD: Zamiast pisać post pod postem, używaj funkcji Edytuj.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    Tego fragmentu nie rozumiem:
    Cytat Zamieszczone przez Radziej
    - i czy wystrzegać się wersji long
    Tylko dlaczego?

    Kiedyś słyszałem mit że wersje Long są dużo droższe w ekspoatacji, że zawieszenie jest słabsze
    To faktycznie mit. Chociaż chyba wiem skąd pochodzi...

    Nivo na pewno słabsze nie jest. Było montowane nie bez powodu, jednak z biegiem lat potrzebuje serwisowania, w tak starych autach zawsze będzie wymagało uwagi.

    Określenie "słabsze" może być mitem powiązanym z zawieszeniem AIRMATIC z Mercedesów. Na jego temat jest wiele teorii, nie jestem w stanie potwierdzić żadnej z własnego doświadczenia.

    Jako forumowy pogromca mitów e32 zapewniam cię że zawieszenie w longach e32 poza Nivo jest takie samo.

    Opcja Nivo widniała na wyposażeniu standardowym dla 750i/750iL jeśli nawet nie we wszystkich rocznikach, to w zdecydowanej większości.
    Pozostałe wersje przedłużane też zazwyczaj miały to zawieszenie i miało to swoje uzasadnienie.
    Obecność Nivo pod maską e32 poznasz po zbiorniku płynu wspomagania - są dwa rodzaje.

    Na twoim miejscu robiłbym rozeznanie w e32 z roczników '93 i '94 i jeśli chorujesz na Vke to tylko 740i / 740iL.
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw
    Zdecydowanie polecam V8.
    Kolego odpuść trochę.Nie to żebym się czepiał ale połowa Twoich postów to polecam V8.Jeśli kolega chce V12 to niech ktoś się wypowie o tym aucie.Myślę że kolega Sz40lny naświetlił sprawę

    pozdr

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar 7er Fanatic
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    434
    BMW
    Ciemna strona mocy
    Skąd
    okolice wwa
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny
    Na twoim miejscu robiłbym rozeznanie w e32 z roczników '93 i '94 i jeśli chorujesz na Vke to tylko 740i / 740iL.
    Jeśli chodzi o roczniki to tylko końcówka produkcji mnie interesuje. Patrząc na dzień dzisiejszy Allegro mało jest 740 ,a jeśli już to są cacka za 4-5 tys walone full opcja z rdzą +welur którego mam głęboko już dosyć :?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •