Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: [mechanika] Opinie na temat bmw e32 750

  1. #21
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    5tysia za dobrą instalkę do V12 to bardzo normalne pieniądze
    Ja powiedziałbym nawet, że podejrzanie niska...
    EOT

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dokładnie 5 000zł za instalke na 12 garów to pewnie na najtańszych komponentach :)

    Co do silnika M70 ja go tez chciałem kiedyś bardzo miec póki nie dowiedziałem sie ile np kosztuje przepływka ( a w tak starym aucie jak masz 2 któras zazwyczaj padnie ) i kable WN to mnie skutecznie otrzeźwiło wole miec zadbane V8 jak wpsomnienie po V12 na które mnie nie stać a z racji twego pytania o gaz posadzam Cię, że na utrzymanie V12 jak fabryka wymysliła tez Cie nie stać :)

  3. #23
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I
    i kable WN to mnie skutecznie otrzeźwiło
    A ile kosztuje 8 cewek? ;)

    sorry za OT :)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda
    ile kosztuje 8 cewek?
    Cewek się nie zmienia (chyba, że jakaś siądzie, co zdarza się stosunkowo rzadko).

  5. #25
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To na cewki jest dożywotnia gwarancja? ;)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Dzuda 8 cewek z 2400zł pewnie ale mam już 2 V8 razem mam je 2 lata i jakoś na razie żadna cewka mnie nie zawiodła, jak miałem M50 prze półtora roku to tak samo natomiast kupując kilkunastoletnie V12 chyba nie wierzysz Dzuda w życiowość kabli WN ja wierzyłem póki nie padły mi w poprzednich autach :)

    Prawda jest prosta ja jestem pedantem kupując V12 wymieniłbym dla świętego spokoju WN + Świece + sparwdził przepływki jak znam życie i stan V12 w tym kraju pewnie z 1 będzie kaput albo ktoryś EML i mamy fajny koszt :

    Kable: 1400zł
    Świece 250zł
    Przepływka 1900zł ( po zniżkach )

    Czyli suma: 3550zł nie licząc robocizny a za wymianę świec w V12 się trochę płaci :)

    Kupując M60 płace:

    Świece 160zł
    Załóżmy, że 2 cewki nie żyją: 600zł
    Przepływka załóżmy, że nie żyje: 900zł

    Suma: 1660zł czyli połowa kwoty z V12 i nie mam obaw kiedy padnie następna przepływka :)

    A tak jakby miało byc po doskonałości to jeszcze wychodzą często problemy z EML itp sprawy czego w ogóle nie ma w V8 :)

    Jak dla mnie V12 ma sens dopiero w E-65 gdzie ma w końcu 4 zawory na cylinder i moc jak na V12 i jego zużycie paiwo przystało.

    Bo płacic 2 razy więcej za wszystko z racji 14KM mnie nie bawi. Lepiej pojechac na chiptuninig za 1500zł i mamy to samo a w perspektywie eksploatacji i tak wyjdzie taniej.

    Że nie wspomnę, że V12 średnio pali z 2-3 litry więcej :P

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar Stvstifler
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    95
    BMW
    E32 750iA
    Skąd
    wro
    Witam, ja od ponad dwóch miesięcy jestem posiadaczem E32 z motorem M70, wcześniej było poczciwe M30. Narazie nie moge powiedzieć złego słowa na tą jednostkę, no wiadomo - oprócz spalania. Gazu nigdy do niej nie włożę, z tego też względu że raczej jest używana jako "auto weekendowe". Pochwale sie też, że wyszukałem ją w bardzo dobrym stanie. No i taka ciekawostka, zadzwonilem około miesiac temu do ASO we Wrocławiu z pytaniem o koszt kabli WN i facet zaśpiewał 2816zł.. także szczęka opada ;)

    A tak ogólnie M70 ma piękny dźwięk, szczególnie przy odpalaniu jak już to tutaj wspomniano, a kultura pracy - na najwyższym poziomie.
    Reasumując boje sie niektórych cen części silnika, ale jestem fanem marki i spełniłem swoje marzenie, ale nie tylko marzeniami żyje człowiek jak ubywa kasy z kieszeni na paliwo a o nieoczekiwanym remoncie silnika nie wspomne..

    pozdrawiam :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Jako autko weekendowe jak najbardziej. Ale do poruszania się codziennie kilka km to już nie jest wesoło. Jak napisał Zdzira850 koszt eksploatacji jest ogromny i to mi także wybiło z głowy V12.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    358
    BMW
    ex e38 750 [m73n] 2000r.
    Skąd
    Hessen/DE
    Ja mam V12 i nie wiem skąd macie te wiadomości o kolosalnych cenach utrzymania. Jeżdżę na co dzień, i to dużo. Przy 200 tylko mruczy. Cena paliwa taka sama jak do każdego innego, a że więcej o 2-3 litry? Ceny części przystępne, oryginały BMW tańsze od badziewnych zamienników, większość części i tak tylko w oryginale. Nie psuje się, konstrukcja prosta. Nie ma się czego czepić. Naprawa NIVO to też groszowe sprawy. Każdy chwali co ma, ja na niższy model nie zamieniłbym się.
    monster_pl

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Panowie świece do V12 są po 10 zeta ,a kable około 300 jak dobrze pamiętam na stronę nie przesadzajmy :P Dobra przepływka używka około 100 złociszy.Wiem bo wymieniałem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •